Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 1158

Θέμα: Blue Star Ferries

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή Blue Star Ferries

    Σημερινό δημοσίευμα της Ναυτεμπορικής αναφέρει ότι εταιρεία σκέφτεται πολύ σοβαρά να αποσύρει το Blue Star1 από τη γραμμή των Χανίων εγκαταλείποντας οριστικά τη γραμμή. Το δημοσίευμα αναφέρει ότι η εταιρεία σκέφτεται πολύ σοβαρά το ενδοχόμενο να δρομολογήσει το πλοίο στο Μπάρι.

  2. #2
    Guest

    Προεπιλογή

    Λογικο δεν βγαινει το πλοι μονο με επιβατες.Εγω το θεωρω σιγουρο οτι θα φυγει.Το εχω ακουσει εδω και 2 μηνες...

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά κι αυτός ο καπνός της αποχώρησης υπάρχει εδώ και καιρό. Θα φύγει μάλλον το πλοίο για Πάτρα - Μπάρι και αν δεν πουληθεί το Horizon στον Artioli τότε θα το ντουμπλάρει στη γραμμή εκτός πια αν το κάνει εναλλάξ με τα κόκκινα.

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Αποκλείει κανείς τα Δωδεκάνησα ?

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Βγήκε επίσημη ανακοίνωση: Το BLUE STAR 2 σταματάει 3 Μαρτίου τη γραμμή των Χανίων και μεταδρομολογείται στη γραμμή Πάτρα - Μπάρι για να ενισχύσει την παρουσία της εταιρίας που δραστηριοποίειται ήδη με ένα πλοίο.

    Κοινώς μας λέει ότι από τον Μάρτη το Horizon με το Blue Star 2 πάνε Πάτρα - Ηγουμενίτσα - Μπάρι. Καλοτάξιδα να είναι αν και θα προτειμούσα να ντουμπλάρει το Blue Star 1 στα Δωδεκάνησα με καθημερινές αναχωρήσεις.

  6. #6
    pie Guest

    Προεπιλογή

    Kai me thn apoxwrhsh tou blue star apo xania...ousiastika anoigei dromo sto hs5 gia sigourh epityxia sth sugekrimenh grammh afou h diafora pou tha kanei se wres tha einai arketa megalh. To pragma paraeinai filiko pleon...antagonismos 0 pleon metaxy bs-hs.

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Η ΑΝΕΚ όμως μαλλον θα τρίβει τα χέρια της γιατί θα πάρει και τα φορτηγά της Blue Star οπότε σε αυτόν τον τομέα γίνεται κυρίαρχος του παιχνιδιού.
    Όσο για Blue Star - Hellenic Seaways είναι το λεγόμενο πάρε-δώσε: Σου αφήνω την Παροναξία να κάνεις παιχνίδι, μου αφήνεις τα Χανιά. :x

  8. #8
    Guest

    Προεπιλογή

    ρε παιδια (george) εχω μια απορια.Γιατι βγαζετε τοσα συμοερασματα και περνατε μηνυματα οτι η hsw με την blue ειναι ενα και το αυτο.Ακομα δεν υπαρχει τιποτα,οποτε απο το να δημιουργουμε εντυπωσεις δεν ειναι καλυτερα να περιμενουμε να δουμε τι παιζει.Μαλλον λιγο ποιο προσεχτικη θα πρεπει να ειμαστε....

  9. #9
    Guest

    Προεπιλογή

    ρε παιδια (george) εχω μια απορια.Γιατι βγαζετε τοσα συμοερασματα και περνατε μηνυματα οτι η hsw με την blue ειναι ενα και το αυτο.Ακομα δεν υπαρχει τιποτα,οποτε απο το να δημιουργουμε εντυπωσεις δεν ειναι καλυτερα να περιμενουμε να δουμε τι παιζει.Μαλλον λιγο ποιο προσεχτικη θα πρεπει να ειμαστε....

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Είτε το θέλουμε είτε όχι είναι δεδομένη η συνεννόηση των 2 εταιρειών σε επίπεδο μητρικών εταιρειών και αυτό το δείχνει και η μετοχική τους συνεργασία.
    Αυτό έχει υλοποιηθεί ως εξής:
    1. Οι Μινωικές αποχώρησαν από το Μπάρι μετά την πώληση Ωκεανού – Προμηθέα
    2. Οι ΕΠΑΤΤa αποχώρησαν από Βενετία μετά την πώληση Bridge – και ενός παλαιότερου.
    3. Οι ΕΠΑΤΤ ποτέ δεν τόλμησαν Ηράκλειο.
    4. Αφήνουν τα Χανιά προς χάρη HS5.
    5. Οι Μινωικές αφήνουν τα χειμερινά των Κυκλάδων (έστω και αν το Σαντορίνη – Απόλλωνας έπαιρναν μόνον φορτηγά).
    6. Οι Μινωικές δεν αγγίζουν τα Δωδεκάνησα.
    7. Οι ΕΠΑΤΤ μάλλον θα αφήσουν τη Ραφήνα
    8. Οι ΕΠΑΤΤ δεν ασχολούνται με ΙκαροΣαμία

    Τα παλαιά πλοία της Hellenic βάφονται μπλε, με μαύρη λωρίδα στα παράθυρα….

    Και άλλα θέλετε….

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας