Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 9 από 9

Θέμα: ARAPKO LINES

  1. #1

    Προεπιλογή ARAPKO LINES

    Γεια σας, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος, αλλά δεν βρήκα προσφορότερο. Βρήκα στο σπίτι των γονιών μου μετά από ξεκαθάρισμα, πιάτα που αναγράφουν ARAPKO LINES. Δεν μπόρεσα να βρω κάτι γι αυτή την εταιρεία στο διαδίκτυο, μήπως την γνωρίζει κάποιος;

  2. #2
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από steliosioa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος, αλλά δεν βρήκα προσφορότερο. Βρήκα στο σπίτι των γονιών μου μετά από ξεκαθάρισμα, πιάτα που αναγράφουν ARAPKO LINES. Δεν μπόρεσα να βρω κάτι γι αυτή την εταιρεία στο διαδίκτυο, μήπως την γνωρίζει κάποιος;
    Μήπως είναι ARAPCO με C
    Υπάρχει αυτή η εταιρεία και έχει ¨εδρα στην Κηφισιά
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  3. #3
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από steliosioa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος, αλλά δεν βρήκα προσφορότερο. Βρήκα στο σπίτι των γονιών μου μετά από ξεκαθάρισμα, πιάτα που αναγράφουν ARAPKO LINES. Δεν μπόρεσα να βρω κάτι γι αυτή την εταιρεία στο διαδίκτυο, μήπως την γνωρίζει κάποιος;
    Το ανεβάσατε σε λαθος θέση,έχουμε κ θέματα γιά τα ποντοπόρα φορτηγά Η ARAPKO LINES ήταν εταιρεία φορτηγών γραμμών,περίπου 70-80 Αν γράφουν τα πιάτα ονόματα πλοίων θα βοηθούσε.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είναι ARAPCO με C
    Υπάρχει αυτή η εταιρεία και έχει ¨εδρα στην Κηφισιά
    Όχι, ARAPKO γράφει, το πρόσεξα κι εγώ ότι υπάρχει με C, αλλά δεν είναι αυτή. Ευχαριστώ πάντως

  5. #5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ανεβάσατε σε λαθος θέση,έχουμε κ θέματα γιά τα ποντοπόρα φορτηγά Η ARAPKO LINES ήταν εταιρεία φορτηγών γραμμών,περίπου 70-80 Αν γράφουν τα πιάτα ονόματα πλοίων θα βοηθούσε.
    Από τη στιγμή που αναζητώ πληροφορίες, δεν μπορώ να γνωρίζω ότι είναι εταιρεία φορτηγών. Τα πιάτα δεν γράφουν ονόματα πλοίων, μόνο ARAPKO LINES. Μπορώ να το συνδέσω μόνο με συγγενή μας που ήταν ασυρματιστής, οπότε ίσως εκείνος να τα έφερε

  6. #6

    Προεπιλογή

    Αν θυμάμαι καλά στις αρχές της δεκαετίας του ΄70 στο εμπορικό λιμάνι της Χαλκίδας είχε έλθει εμπορικό πλοίο παλαιό χρώματος άσπρου που έγραφε στα πλάγια του "ARAPKO LINES" . Δεν θυμάμαι το όνομα του. Θυμάμαι όμως ελέγετο ότι ο ιδιοκτήτης του λεγόταν Αραπάκης με βασικό αντικείμενο εργασίας τις ζωοτροφές. Το πλοίο ήταντότε νεοαγορασμένο από αυτόν. Είχε παρατεθεί πολυτελής δεξίωση πάνω σε αυτό για τους φίλους και συνεργάτες του πλοιοκτήτη.

  7. #7

  8. #8
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από YANNIS AFRATEOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά στις αρχές της δεκαετίας του ΄70 στο εμπορικό λιμάνι της Χαλκίδας είχε έλθει εμπορικό πλοίο παλαιό χρώματος άσπρου που έγραφε στα πλάγια του "ARAPKO LINES" . Δεν θυμάμαι το όνομα του. Θυμάμαι όμως ελέγετο ότι ο ιδιοκτήτης του λεγόταν Αραπάκης με βασικό αντικείμενο εργασίας τις ζωοτροφές. Το πλοίο ήταντότε νεοαγορασμένο από αυτόν. Είχε παρατεθεί πολυτελής δεξίωση πάνω σε αυτό για τους φίλους και συνεργάτες του πλοιοκτήτη.
    Αράπης λεγόταν ο πλοιοκτήτης κ η εταιρεία PROVIMI που υπάρχει ακόμα Είχε κ βαπόρι PROVIMI STAR Έβλεπα τα πλοία της Αrapko στον Πειραιά μέσα 70ς αρχές 80ς έκαναν τακτική γραμμή νομίζω προς/από Ευρώπη Υπήρχαν αρκετές τέτοιες εταιρείες που εξαφανίστηκαν λίγο αργότερα.

  9. #9

    Προεπιλογή

    Αναφορικά με την προηγούμενη ανάρτηση μου, μάλλον επρόκειτο για το PROVIMI STAR.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας