Σελίδα 112 από 116 ΠρώτηΠρώτη ... 1262102110111112113114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.111 έως 1.120 από 1158

Θέμα: Blue Star Ferries

  1. #1111
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Ενα αλαλούμ επικρατεί, θα έλεγα εγω, με τα της περιβόητης συγχώνευσης. Η Μπλου Σταρ με πλοίο που (υποτίθεται) ανήκει στην Ελλένικ, πάει να ανταγωνιστεί το Νήσος Σάμος Για να δούμε τι θα δούμε στη συνέχεια ...

  2. #1112
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    https://www.bluestarferries.com/en/t...ntent-category

    Αναρτήθηκαν χθες και τα δρομολόγια του ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ για άγονη Δωδεκανήσων στο site της BSF. Τελικά την περίοδο αιχμής (και ορθώς) στις επιστροφές τα Σάββατα θα πιάνει και Παροναξία, όπως επίσης και στις αναχωρήσεις τις Τρίτες και τις Κυριακές. Ωραίες και οι συνδέσεις για Φούρνους και Λειψούς, αν και γενικά νοιώθω ότι τα νοτιότερα μικρά νησιά της Δωδεκανήσου είναι λίγο πιο ριγμένα σε σχέση με βόρεια νησάκια της Δωδεκανήσου φέτος ως προς τις ώρες άφιξης και αναχώρησης

  3. #1113
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Στο openseas (και μάλλον και στο σύστημα κρατήσεων της Blue Star Ferries) έχουν ανέβει τα έκτακτα δρομολόγια των μεγάλων Blue Star τα Σάββατα τα πρωινά για την περίοδο αιχμής. Τα δρομολόγια θα αναχωρούν στις 10.00 για Πάρο-Νάξο-Πάτμο-Λέρο-Κω (απορώ γιατί δεν έχουν μέσα και την Κάλυμνο και όχι τίποτε άλλο οι άνθρωποι εκεί θα ήθελαν ένα ακόμα δρομολόγιο όπως έχουν δηλώσει με επανειλημμένες επιστολές τους στην εταιρία), με απευθείας επιστροφή από Κω στις 23.15 (άφιξη Πειραιά στις 07.15 την άλλη μέρα το πρωί). Πάντως αυτά τα δρομολόγια δεν υπάρχουν ακόμα στον πίνακα δρομολογίων του site της BSF
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanos75 : 20-06-2018 στις 11:32

  4. #1114
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Γενικά,τα ξεπατώνουν τα βαπόρια,ευτυχώς μέχρι στιγμής χωρίς προβλήματα κ αυτό λόγω μικρής σχετικά ηλικίας κ καλής συντήρησης αλλά ως πότε;;;

  5. #1115
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά,τα ξεπατώνουν τα βαπόρια,ευτυχώς μέχρι στιγμής χωρίς προβλήματα κ αυτό λόγω μικρής σχετικά ηλικίας κ καλής συντήρησης αλλά ως πότε;;;

    Νομίζω ότι σε κάποιο νήμα έχουμε ξανακάνει αυτή ακριβώς την κουβέντα. Με κάποια βλάβη του Νάξος, ή κάποιου μεγάλου, δε θυμάμαι.
    Και πλέον το μικρή σχετικά ηλικία είναι σχετικό, φίλε Βίκτωρα. 15+ τα μικρά, 20 τα μεγάλα, μόνο τα Πάτμος και Δήλος είναι πραγματικά νέα.

    Και δεν ξέρω μπορούν να αντέχουν όλη αυτή την καταπόνηση, ειδικά τα μικρά..

  6. #1116
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι σε κάποιο νήμα έχουμε ξανακάνει αυτή ακριβώς την κουβέντα. Με κάποια βλάβη του Νάξος, ή κάποιου μεγάλου, δε θυμάμαι.
    Και πλέον το μικρή σχετικά ηλικία είναι σχετικό, φίλε Βίκτωρα. 15+ τα μικρά, 20 τα μεγάλα, μόνο τα Πάτμος και Δήλος είναι πραγματικά νέα.

    Και δεν ξέρω μπορούν να αντέχουν όλη αυτή την καταπόνηση, ειδικά τα μικρά..
    Φίλε Threstox,γι' αυτό είπα σχετικά διότι αυτό διαφέρει ανάλογα τον τύπο του πλοίου, πχ ένα τάνκερ 15 ετών είναι μάλλον παλιό.
    Σε αυτά που αναφέρεις να προσθέσεις κ το Ν.ΧΙΟΣ το οποίο αφού κάνει 3 δρομολόγια άγονη Δωδ/νησα με πόσα stand by,το στέλνουνε έτσι μπαμ μπαμ μιά Χίο-Μυτιλήνη.
    Μόνο ο Ορίζοντας που είχε κάποτε πρόβλημα,φαίνεται να βρήκε την υγειά του Π-Η.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 20-06-2018 στις 13:04

  7. #1117
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο ο Ορίζοντας που είχε κάποτε πρόβλημα,φαίνεται να βρήκε την υγειά του Π-Η.
    Tον Ορίζοντα κάθε δύο μέρες που τον χαζεύω στο λιμάνι, τον βλέπω πραγματικά χαμογελαστό και ήρεμο..

  8. #1118
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι σε κάποιο νήμα έχουμε ξανακάνει αυτή ακριβώς την κουβέντα. Με κάποια βλάβη του Νάξος, ή κάποιου μεγάλου, δε θυμάμαι.
    Και πλέον το μικρή σχετικά ηλικία είναι σχετικό, φίλε Βίκτωρα. 15+ τα μικρά, 20 τα μεγάλα, μόνο τα Πάτμος και Δήλος είναι πραγματικά νέα.

    Και δεν ξέρω μπορούν να αντέχουν όλη αυτή την καταπόνηση, ειδικά τα μικρά..
    Ακριβώς...θυμάμαι πέρσι το φθινοπωρο στο thread του bs2 σχολιαζαμε το πόσο καταπονειται το συγκεκριμένο πλοίο. Και μάλιστα να αναφέρω πως τόσο το 1 όσο κ το 2 δουλεύουν ασταμάτητα από το φθινόπωρο του 2016 (τότε δεξαμενιστηκαν τελευταια φορά νομίζω). Έκτοτε ούτε καν κάποια σύντομη διακοπή.

  9. #1119
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    ...παντως αυτο το φετινο με το Νaxos,
    να φτανει Πειραια στις 4 το πρωι,
    συγκοινωνια να μην υπαρχει και
    να αναγκαζεσαι να πληρωσεις διπλη
    ταριφα ταξι για να πας στο σπιτι σου
    ειναι απαραδεκτο...!!
    Ασε που κ καμπινα να παρεις σε ξυπνανε
    απο τις 3 ,...φτανουμε κ φτανουμε...
    Πιο καλα Χαισπιντ,...λιγοτερο σου
    βγαινει και δεν τρως το ξενυχτι στο
    κεφαλι...

  10. #1120
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Το ωραίο είναι ότι δίνει άφιξη στις 5 κανονικά και δένει στις 4 και κάτι..

Σελίδα 112 από 116 ΠρώτηΠρώτη ... 1262102110111112113114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας