Σελίδα 3 από 116 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 1158

Θέμα: Blue Star Ferries

  1. #21
    Guest

    Προεπιλογή

    αααα,σου ειπαν! :roll: ποιος ο Σακελης μηπως,εχεις επικοινωνια με την ιδια την εταιρεια;;;;;

  2. #22
    Guest

    Προεπιλογή

    Aποδειξη οτι ψωφατε για το παρασκηνιο και για κους κους οτι εχετε να δημοσιευσετε στην εννοτητα πλοια οτιδηποτε πανω απο 10 μερες.Καραβολατρες λοιπον ετσι;;;

  3. #23
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Γιατί μόνο ο Σακέλης ξέρει τις κινήσεις της εταιρίας;
    Δεν θα μπω στη διαδικασία να σχολιάσω, απλά θα πω ότι αυτό μου το είπε άνθρωπος του πληρώματος του Blue Star 1 τη Δευτέρα. Όλο και κάτι θα ήξερε κι αυτός...

  4. #24
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Μετά από ένα διήμερο ταξίδι στην Πάρο με Blue Star Naxos, θα ήθελα να σας ενημερώσω για τα ακόλουθα:
    1. Όπως μου είπε πράκτορας της Πάρου (το οποίο δεν επιβεβαίωσα από το πλήρωμα) από 1ης Μαρτίου τα Blue Star Naxos-Paros-Ithaki θα ταξιδεύουν με αριθμημένες θέσεις στην οικονομική. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα εφαρμοσθεί αυτό, αφού υπάρχουν ακόμα καρέκλες ή πολυθρόνες οι οποίες δεν είναι Pullman. Με τις θέσεις στα καταστρώματα (θερινό πρωτόκολλο) τι θα γίνει??
    2. Ο πλοίαρχος του πλοίου (ευγενέστατος, χαμογελαστός και προσηνής) κ. Βεντούρης μου είπε ότι δυστυχώς δεν ταξιδεύουν πολύ επιβάτες αν και τα δύο αδελφάκια είναι μόνα τους – κυρίως η γραμμή κρατείται από τα φορτηγά αυτοκίνητα.
    3. Επίσης ανέφερε ότι υπηρεσιακή ταχύτητα των δύο πλοίων είναι 23-23.5 mph, και μέγιστη τα 25mph.
    4. Όντως παρατήρησα αλλαγές στη διαρρύθμιση του πλοίου καθώς πλέον υπάρχουν περισσότερες Pullman και λιγότερα τραπεζάκια.
    5. Για όποιον ενδιαφέρεται για Κ. Δευτέρα δεν υπάρχουν πλέον εισιτήρια επιστροφής από Πάρο….

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    NAXOS
    Μηνύματα
    1.018

    Προεπιλογή

    ΟΙ ΑΡΙΘΜΗΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ. ΕΙΝΑΙ 4 ΜΙΚΡΕΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΑΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΕΠΑΝΩ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΥΡΙΑ ΣΑΛΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ
    ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ,ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑ 1,5 ΕΥΡΩ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΟΥ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΩΤΗ Η HELLAS ΓΙΑ ΤΗ Γ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΤΟΥ ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...

    ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Σωστά, αλλά πλέον έχουν τοποθετηθεί αρκετές pullman και στο 6ο κύριο κατάσρτωμα πλην του 7ου το οποίο βρίσκεται στο επίπεδο των καμπινών του πλοίου.

  7. #27
    Guest

    Προεπιλογή

    George αυτο ειναι το κακο οτι οπου λαλουν πολλοι.....ο καθενας λεει οτι του ερθει.Ραδιο αρβυλα,you know!!!

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ξανακάνω προσπάθεια να ηρεμίσουν τα πνεύματα!! 8)

    Φυσικά και ξέρω ότι πολλά ακούγονται και ελάχιστα υλοποιούνται. Απλά άκουσα κάτι και σας το μεταφέρω είτε για να το μάθετε (αν δεν το ξέρετε ήδη), είτε για να το διαψεύσετε (αν ξέρετε κάτι άλλο από πιο έγκυρη πηγή). Σε καμία περίπτωση όμως δεν σας τα γράφω για να σας πουλήσω μούρη ή κάτι τέτοιο.

    Και πάνω σε αυτό που μου είπαν, σήμερα το έγραψε και η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ότι τελικά το BLUE STAR 1 θα είναι αυτό που θα αποδρομολογηθεί και τη θέση του θα πάρει από 23/3 το Highspeed 4 που όπως λέγεται θα καλύπτει την απόσταση σε 4 ώρες και 45'.

  9. #29
    Guest

    Προεπιλογή

    Και εγω μεσα ειμαι!

    Να ηρεμισει το πνευμα.Το BLUE STAR 1 και η αποχωρηση του ειναι γεγονος με δελτιο τυπου οποτε δεν ειναι απλα κατι που ακουσες ακουσαμε κτλ.

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Μόνο που αν δεν κάνω λάθος το δελτίο τύπου της Blue Star μιλούσε για το Blue Star 2. Τουλάχιστον μέχρι το Σάββατο.

Σελίδα 3 από 116 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας