Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 11

Θέμα: Ιστορικές φωτο της Ίου [Historic photos of Ios]

  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Ιστορικές φωτο της Ίου [Historic photos of Ios]

    Καλοκαίρι 1977, μια σπάνια φωτογραφία του λιμανιού της Ίου. Η νέα προβλήτα δεν είχε κατασκευασθεί ακόμα. Το Τόλμι ξεφορτώνει, Ρο/Ρο είπατε . Διακρίνεται η ταμπέλα "F/B Lemnos" με τα δρομολογια του Νομικού. Για όλους τους φίλους/φίλες του Ναυτιλία.

    Morning-X2.jpg
    Copyright-Πηγή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 13-03-2016 στις 10:50
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Και η κεραία του ραντάρ επίσης διακρίνεται κι εδώ!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Αυτη η φωτογραφια πραγματικα νομιζεις οτι ειναι βγαλμενη απο σκηνη στο σινεμα. Τι να πρωτοδει κανεις. Paroskayak εαν εχεις τη φωτογραφια σε υψηλοτερη αναλυση μπορεις να μου περιγραψεις τι γινεται μπροστα απο το πρακτορειο; Εγω βλεπω κοσμο να καθεται στο δρομο και δυο ενστολους να περιπολουν (οργιαζει η φαντασια μου )

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η φωτογραφια πραγματικα νομιζεις οτι ειναι βγαλμενη απο σκηνη στο σινεμα. Τι να πρωτοδει κανεις. Paroskayak εαν εχεις τη φωτογραφια σε υψηλοτερη αναλυση μπορεις να μου περιγραψεις τι γινεται μπροστα απο το πρακτορειο; Εγω βλεπω κοσμο να καθεται στο δρομο και δυο ενστολους να περιπολουν (οργιαζει η φαντασια μου )
    Τελικα μαλλον ειναι για να με μαζεψουν. Η φαντασια μου οργιαζει. Paroskayak τελικα κοσμος καθεται κατω αλλα ειναι στρωματσαδα τουριστες !!! Οι κλασικοι τουριστες του 70. Ενα σακβουαιαζ και πολυ ορεξη να γνωρισουν το διαφορετικο με ελαχιστες ανεσεις

  5. #5
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Αυτά ούτε κατα διάνοια δεν μπορούν να γίνουν τώρα!Αφού με το παραμικρό θα σκάσει μύτη το ΑΛΤΕΡ, Ο Ευαγγελάτος,καμια δεκαριά βουλευτές να λένε τα τρελλά τους στα παράθυρα και άλλοι πολλοί.
    Ωραίες παλιές εποχές ηρεμίας,έκαναν διακοπές οι άνθρωποι και γουστάρανε,ούτε άγχος ούτε στρες ούτε τίποτα.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Ios in 1962 was such a different place...

    Ios.jpg

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    322

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paroskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοκαίρι 1977, μια σπάνια φωτογραφία του λιμανιού της Ίου. Η νέα προβλήτα δεν είχε κατασκευασθεί ακόμα. Το Τόλμι ξεφορτώνει, Ρο/Ρο είπατε . Διακρίνεται η ταμπέλα "F/B Lemnos" με τα δρομολογια του Νομικού. Για όλους τους φίλους/φίλες του Ναυτιλία.

    Συνημμένο Αρχείο 5481

    Copyright-Πηγή
    Απίθανη φωτό....

  8. #8

    Προεπιλογή Io late 1980s

    I am uploading a number of color photographs. Most of them are from Greek tourist guides for foreigners.

    Here is one from the early 1990s showing beautiful Ios.

    Ios.jpg

  9. #9

    Προεπιλογή

    A photograph of Ios from Wolfgang Seitz's Kykladen: entdecken und erleben, WDV Verlag, München, 1998.

    Ios.jpg

  10. #10
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Haddock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοκαίρι 1977, μια σπάνια φωτογραφία του λιμανιού της Ίου. Η νέα προβλήτα δεν είχε κατασκευασθεί ακόμα. Το Τόλμι ξεφορτώνει, Ρο/Ρο είπατε . Διακρίνεται η ταμπέλα "F/B Lemnos" με τα δρομολογια του Νομικού. Για όλους τους φίλους/φίλες του Ναυτιλία.

    Morning-X2.jpg
    Copyright-Πηγή
    To TΟΛΜΗ της παραπάνω φωτογραφίας ήταν ένα ολλανδικής ναυπήγησης μότορσιπ του 1953. Περισσότερα εδώ.
    Από το ίδιο άλμπουμ και μια ακόμη φωτογραφία της Ίου από το μακρινό 1977, με ένα ακόμη αρχαίο μότορσιπ πλαγιοδετημένο στο λιμανάκι της

    Ios4 1977-X2.jpg

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας