Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 13

Θέμα: Ένα ταξίδι που δεν θα ξεχάσω ποτέ μου.

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή Ένα ταξίδι που δεν θα ξεχάσω ποτέ μου.

    Θα διαχωρίσω τα ταξίδια που δεν θα ξεχάσω ποτέ μου το ένα είναι όταν ήμουν 16χρονών, με το σκάφος Sirene II όπου πηγαίναμε από το Φάληρο στην Αίγινα με έναν αρκετά ζώρικο καιρό κάτι κύματα που έμοιαζαν βουνό, ήμουν και πιτσιρίκι...

    Το δεύτερο ήταν φέτος το καλοκαίρι 22 χρονών πλέον και κυβερνήτης του σκάφους. Συμπλέαμε 2 σκάφη η Κρατίστη (Ανοιχτής Θαλάσσης Hunter 27) και η Sirene II (Ναυτοπροσκοπική Φαλαινίδα) και κάναμε ένα μικρό νυχτερινό ταξιδάκι από την Ύδρα στο Πόρο. Ήταν το πρώτο μας νυχτερινό ταξίδι που εγώ κ ο άλλος κυβερνήτης είχαμε την πλήρη ευθύνη του «παιχνιδιού» με τους χάρτες, παρά το σφιγμένο στομάχι... η βραδυά ήταν μαγική...

    Να σημειώσω ότι ο πλούς ξεκίνησε με την ανακάλυψη μιας πυρκαγιάς αριστερά του λιμανιού της Ύδρας όπου το πρώτο σήμα στην Πυροσβεστική δόθηκε από το σκάφος Κρατίστη.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  2. #2
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ¶θήνα
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    :wink: :wink:

    o dikos mou
    Δεμένος πισθάγκωνα στο μεσιανό κατάρτι

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Όχι ο δικός μου... Ανακοίνωση προς τους αναγνώστες μας.... Όταν αναφέρω ότι ήμουν κυβερνήτης σε κάποιο σκάφος, οποιοδήποτε μέχρι στιγμής, μιλάω για 2 άτομα, εμένα κ τον Marabou. Παίζουμε πακέτο...
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  4. #4
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ¶θήνα
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    χεχε...αγγελία προς ναυτιλλομένους θα το'λεγα

    να προσέχουν.... 8O
    Δεμένος πισθάγκωνα στο μεσιανό κατάρτι

  5. #5

    Προεπιλογή

    Θυμάμαι και εγω ένα ταξίδι σαν τωρα...
    Με ένα μικρό σκάφος πλέαμε κουτρουβαλώντας προς Αίγινα με αρκετά μποφώρ και με παιδιά 16 χρονών... μέσα σε αυτό. Αν και με σφιγμένο στομάχι, αφού είχαμε την πλήρη ευθύνη, το ταξίδι ήταν μαγευτικό!.......

    Τελικά ίσως οι δυσκολίες έχουν καλό αποτέλεσμα


    Απ'το ποδόσταμο ως....

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    XA-XA! Καλώς το καπετάνιο... Είχες όντος σφιγμένο στομάχι;; Γιατί εγώ δεν είχα πάρει είδηση.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  7. #7

    Προεπιλογή

    Τουλάχιστον φτάσαμε νωρίς τότες.
    Την πλάκα πάντως την είχαν οι ψαράδες.

    Ο βασιλικός είχε σφιγμένο το στομάχι?

    Barr

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Μ` άρεσε το τότες... Σαν τα λόγια του «παππού», από κάποιο παραμύθι ακούγεται.

    Ο βασιλικός πρέπει να ήταν στις καλές του... Με τέτοιο αέρα... Μύρισε όλος ο Σαρωνικός.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  9. #9
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ¶θήνα
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    Gkonias: "...re katse na bgalw ta gualua iliou mipws auta ftaine pou fainontai etsi ta kumata... ta bgazw kai ti na dw...
    xeirotera...
    balta pali lew ston eauto mou...."
    Δεμένος πισθάγκωνα στο μεσιανό κατάρτι

  10. #10
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Πο ρε φίλε....!!! Ατάκα!!! Που το θημήθηκες αυτό;; Είχε διαγραφεί απο το σκληρό!

    Θυμάμαι από τον εαυτό μου, ότι σε κάποια φάση ψιλοβαρέθηκα-ψιλοζαλίστηκα-κάτι τέτοιο, άκου τώρα κ εγώ, και με ξύπνησε μια φωνή από το υπερπέραν. ΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΚΚΚΚΚΚΚΚΚΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!! Αλλά ήταν καλή έβγαινε μέσα από το λαρύγγι απευθείας....!!!
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας