Σελίδα 102 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 25292100101102103104112152202 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.011 έως 1.020 από 2049

Θέμα: Νήσος Ρόδος [Nissos Rodos, Hellenic Voyager, Ocean Trailer, Kiso]

  1. #1011

    Προεπιλογή

    σευχαριστω πολυ φιλε μου

  2. #1012
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ σήμερα το πρωί.... Κατά την προσπάθεια πρυμνοπλαγιοδέτησης στο λιμάνι της Ακαντιάς (χρόνος: 15 λεπτά).

    DSCN8977.jpg

    Οι νοτιάδες του χειμώνα πλησιάζουν, οι φακοί μας περιμένουν...
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  3. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    NHΣΟΣ ΡΟΔΟΣ, Ρόδος 31/7/2010...
    Για τους Nikos_V, Έλμεψη, Vinman, Leo, dokimakos21, thanasis89 και Έργης.!

    Συνημμένο Αρχείο 104733
    Η καδένα της άγκυρας που είναι βαμμένη άσπρο και κόκκινο τι σημαίνει;

  4. #1014
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς/Τήνος
    Μηνύματα
    1.718

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ σήμερα το πρωί.... Κατά την προσπάθεια πρυμνοπλαγιοδέτησης στο λιμάνι της Ακαντιάς (χρόνος: 15 λεπτά).

    DSCN8977.jpg

    Οι νοτιάδες του χειμώνα πλησιάζουν, οι φακοί μας περιμένουν...
    Για σου ρε Mike με της ομορφιές σου..!
    [COLOR="Silver"][B][URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=162473033561&ref=ts"]Fotis ferries photo gallery[/URL] [/B][/COLOR]

  5. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apollo_express Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καδένα της άγκυρας που είναι βαμμένη άσπρο και κόκκινο τι σημαίνει;

    Καλημέρα !

    Βάφεται για να ξεχωρίζουν τα κλειδιά της άγκυρας που βρίσκονται στο νερό.

    Ε . Μ . Ψ .

  6. #1016

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apollo_express Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    NHΣΟΣ ΡΟΔΟΣ, Ρόδος 31/7/2010...
    Για τους Nikos_V, Έλμεψη, Vinman, Leo, dokimakos21, thanasis89 και Έργης.!

    Συνημμένο Αρχείο 104733
    Η καδένα της άγκυρας που είναι βαμμένη άσπρο και κόκκινο τι σημαίνει;
    Είναι όπως απάντησε ο kardamyla_hios παραπάνω, να προσθέσω ότι αφού είναι τρέις κρίκου βαμένοι άσπροι πριν και μετά από το σύνδεσμο (κόκκινο) είναι τρία κλειδια στο νερό. Αφού ένα κλειδί είνια 15 οργιές τότε είναι 45 οργίες ή 82,3 μέτρα (45*1,8288=82,3) της καδένας από το σημείο αυτό μέχρι την άγκυρα.

  7. #1017
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ στην Παρο,οπου δενει με μεγαλυτερη ευκολια εκει παρα στην Ροδο
    PAROS 378.JPG
    Για τους ελμεψη(χαρηκα για την γνωριμια)και mike_rodos
    [I][B][FONT=Arial Black][SIZE=3]Βιρα τις αγκυρες για ξενους τοπους.... [/SIZE][/FONT][/B][/I]

    [B][I][FONT=Arial Black][SIZE=3][URL="http://www.kitrinomavra-nea.blogspot.com/"][/URL][/SIZE][/FONT][/I][/B]

  8. #1018
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Αναχώρηση σήμερα το απόγευμα για το όμορφο νησί της Ρόδου!!!

  9. #1019
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Καλές διακοπές Φανούλα και φέρε μας πολλές φωτο

  10. #1020
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Κατ' αρχήν να σας χαιρετήσω αφού είμαι νέο μέλος και συγχαρητήρια για τη σελίδα σας.Το πλοίο αυτό είναι η αιτία που βρήκα το φόρουμ σας καθώς έψαχνα πληροφορίες για αυτό.Ταξιδεύω αρκετά συχνά καθώς είμαι αθεράπευτα μοτοσυκλετιστής και τα πλοία είναι κρίκοι στην αλυσίδα των ταξιδιών μου.
    Εμένα προσωπικά με ενθουσίασε σαν πλοίο στην εν λόγω γραμμή γιατί οι προηγούμενες εμπειρίες μου ήταν με τα πλοία του Αγούδημου και τη ΔΑΝΕ, με τα BS δεν έχω ταξιδέψει...

    Ταξίδεψα στις 7/7/2010 με επιστροφή από Ρόδο στις 13/7/2010.Το πλοίο είναι πολύ καλό για να μην πω άριστο από πλευράς χώρων.Είναι απλά τεράστιο !! Το μόνο του ψεγάδι ίσως είναι ο χώρος του σελφ σέρβις που έχει μικρό περιθώριο μπροστά απ' τις προθήκες και ο κόσμος συνωστίζεται με τους δίσκους μέχρι να πληρώσει.Το φαγητό επίσης πολύ καλό όπως και οι τιμές στα κυλικεία.Το πλήρωμα στο γκαράζ εξαιρετικότατο, μόνο τα καλύτερα έχω να πω !! Ευγενικοί παρά την κούραση που προφανώς έχουν προσφέρθηκαν να με βοηθήσουν και πρόσεχαν τον μικρό μου γιό μέχρι να παρκάρω τη μηχανή.Ο ναύτης που μου έδεσε τη μοτοσυκλέτα εξαιρετικά προσεκτικός έβαλε μέχρι και πανάκι ανάμεσα στα σκοινιά...
    Εχω μια μικρή εντύπωση πως το πλοίο μετά το λιμάνι της Κώ προς Ρόδο έκοψε αρκετή ταχύτητα αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.Νομίζω πως ο πλοίαρχος έχει ακόμα περιθώρια να μάθει το πλοίο μέσα στα λιμάνια που πιάνει, και λογικό είναι γιατί είναι τεράστιο το βαπόρι !! ...
    Τα ίδια και στην επιστροφή, έχω τις καλύτερες των εντυπώσεων.Μου άρεσε κάποια στιγμή μετά την αναχώρηση που είδα το πλήρωμα να γευματίζει σε μιά σειρά τραπέζια στο σελφ σέρβις να συζητάνε και να χαίρονται...Το μόνο που με χάλασε στο λιμάνι της Ρόδου είναι ότι έχουν βάλει σεκιουριτάδες και πρέπει να τους πείς που πας !! Και για να μη παρεξηγηθώ δεν έχω πρόβλημα με τις στολές και τους ανθρώπους, άλλωστε ένστολος είμαι κι εγώ, αλλά θα προτιμούσα το λιμάνια μας να τα φυλάει το Λ.Σ. και όχι ιδιωτικές εταιρείες...


    Το πλοίο μας ενθουσίασε λοιπόν πολύ και εμένα και την οικογένειά μου που αποφασίσαμε να ξαναταξιδέψουμε πάλι μαζί του την 1η Οκτωβρίου για Ρόδο και επιφυλλάσομαι για πολλές φωτογραφίες.Και πάλι καλώς σας βρήκα.

Σελίδα 102 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 25292100101102103104112152202 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας