Σελίδα 2 από 20 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 200

Θέμα: Ναϊάς [Naias, Jens Bang]

  1. #11
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Να προσθέσω και εγώ μια φωτογραφία του πλοίου που το όνομα του κυκλοφόρησε σε τόσες εκδοχές, τι ΙΙ, τι ΣΟΥΠΕΡ, τι ΕΞΠΡΕΣ.

    NAIAS.JPG
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maroulis Nikos : 20-03-2008 στις 00:18

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή Nαιάς.

    Καταπληκτική "αεροφωτογραφία" θα έλεγα.Ευχαριστούμε πολύ που ξαναζούμε τις παλιές εποχές ,με την παρουσίαση αυτών των σπάνιων φωτογραφιών.Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον espero.¶ντε να δούμε φωτό τόσο όμορφη στον Πειραιά και του θρυλικού Απόλλωνα.

  3. #13
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    ¶ντε φίλε Polyka, στου Τζελέπη να δεις και την πλώρη του.


    NAIAS.jpg

  4. #14
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.Πραγματικά ξύπνουν ωραίες αναμνήσεις από τις καταπληκτικές φωτογραφίες σας.

  5. #15
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Δεν το χορταίνω αυτό το σκαρί... Αποκαλυπτική φωτογραφία έσπερε, δεν είχα προσέξει οτι είχε κρατήσει το δανέζικο θυρεό.

  6. #16
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Πλώρη σκετο ξυράφι!
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  7. #17
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Έγχωμη έκδοση, 1978

    Στου Τζελέπη, παρόμοια φωτογραφία με του esperos. Διακρίνεται, αν δεν απατώμαι, δεξια της πλώρης του, ένα από τα Ιταλικά (Μιαούλης, Κανάρης κλπ)

    2037725744_5abef103c1_o.jpg
    Πηγή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 11-06-2015 στις 15:03 Αιτία: αποκατάσταση φωτογραφίας

  8. #18
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    Mπράβο paroskayak για τις ωραίες φωτογραφίες σου.Ευχαριστούμε.

  9. #19
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    Αφιερωμένη στους λάτρες του Ναιάς.Το πανέμορφο καράβι εισέρχεται στο Λιμάνι της Τήνου.









    ΝΑΙΑΣ -Τ.jpg

  10. #20
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Γερμανία
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Βρε παιδιά, με κάνατε και κλάιω, μα την Παναγία και τον Αι-Νικόλα, 42 χρονών άντρας, ξεχασμένος σε μια πεδινή και στεγνή πόλη της ΝΔ Γερμανίας!
    Αφού διάβασα τα Email μου, βαριόμουν να σηκωθώ, και άρχισα την αναζήτηση στο δίκτυο, χωρίς σαφή στόχο. Δεν ξέρω πώς μου ήρθε και πάτησα Ναιάς στο Google, χωρίς διαλυτικά μάλιστα, μην ξέροντας πώς να τα γράψω στο γερμανικό πληκτρολόγιο.
    Έχοντας γονείς Νησιώτες (Μυτιληνιό και Συριανή), άφηνα κάθε καλοκαίρι των παιδικών και εφηβικών μου χρόνων την Αθήνα και έπαιρνα το καράβι συνήθως για Σύρο. ¶δωνις, Σαπφώ, Έλλη, Αγαπητός, Απόλλων (και, μετά συγχωρήσεως, Χρυσή ¶μμος) αλλά κυρίως Ναιάς με ταξίδευαν στο όνειρο ή μάλλον ήτανε το όνειρό μου! Τότε μπορούσες στα περισσότερα να μπεις στη γέφυρα ή να βγεις στην πλώρη και να βλέπεις μέσα από τα όκια της άγκυρας το κύμα να σκίζεται!
    Το μόνο που τότε δε μου άρεσε και το θεωρώ αντιδημοκρατικό, ήταν ο απόλυτος διαχωρισμός των πλοίων σε θέσεις. Τα ωραιότερα καταστρώματα ανήκαν συνήθως στην πρώτη και ήταν άβατα για τους υπόλοιπους επιβάτες.
    Μπράβο σας για τις φωτογραφίες!
    Κώστας

Σελίδα 2 από 20 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας