Σελίδα 57 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 7475556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 561 έως 570 από 654

Θέμα: SuperRunner Jet [Superrunner, Speedrunner IV, SuperSeaCat IV]

  1. #561
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ/ΙΟΣ
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    Πρέπει να ήταν αρκετά μεγάλες, γι'αυτό δεν ανέβαιναν όλες μαζί.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seajets : 05-03-2017 στις 23:26

  2. #562
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από seajets Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να ήταν αρκετά μεγάλες, γι'αυτό δεν ανέβαιναν όλες μαζί.
    Σε ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες πιστεύω ότι του πάνε πολύ αυτά τα χρώματα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 07-03-2017 στις 22:20

  3. #563
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Πάντα μου άρεσαν αυτού του τύπου τα ταχύπλοα...και ειδικά το συγκεκριμένο. Νομίζω πως εξακολουθεί να είναι όμορφο και με τα νέα του χρώματα. Με το καλό να το δούμε και εν Ραφήνα...

  4. #564
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι δύο όψεις .....του νομίσματος.

    SPEEDRUNNER-IV-73-07-03-2017.jpg

  5. #565
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    sea
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι δύο όψεις .....του νομίσματος.

    SPEEDRUNNER-IV-73-07-03-2017.jpg
    κατά τη γνώμη μου η δεξιά πάντα είναι πολύ πιο ωραία, η αριστερή είναι σαν..τσίρκο.

  6. #566

    Προεπιλογή

    Σημερινή φωτό του πλοίου από το λιμάνι του Πειραιά. Είναι βέβαιο πως θα τραβάει επάνω του τα βλέμματα και τα σχόλια σε όποιο λιμάνι κι αν μπει. Τώρα θετικά θα είναι αυτά (???), αρνητικά θα είναι (???)........... περί ορέξεως ουδείς λόγος. Πρωτίστως, καλοτάξιδο να είναι και καλότυχο για την εταιρεία του και το πλήρωμα του.

    IMG_0003.jpg
    Πειραιάς - 18/03/2017

    Και ένα ζουμ στην πλώρη.

    IMG_0007.jpg

  7. #567
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερινή φωτό του πλοίου από το λιμάνι του Πειραιά. Είναι βέβαιο πως θα τραβάει επάνω του τα βλέμματα και τα σχόλια σε όποιο λιμάνι κι αν μπει. Τώρα θετικά θα είναι αυτά (???), αρνητικά θα είναι (???)........... περί ορέξεως ουδείς λόγος. Πρωτίστως, καλοτάξιδο να είναι και καλότυχο για την εταιρεία του και το πλήρωμα του.

    IMG_0003.jpg
    Πειραιάς - 18/03/2017

    Και ένα ζουμ στην πλώρη.

    IMG_0007.jpg
    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο Roadrunner των Looney Tunes στην πλώρη του. Ως γνωστών η Moby έχει υπογράψει συμβόλαιο με την Looney Tunes η Golden Star Ferries έχει υπογράψει κανένα ή θα την πηγαίνουν στα δικαστήρια για κλοπή πνευματικών δικαιωμάτων ;;;

  8. #568
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    Ξέρει κάποιος γιατί αφού βάφτηκε παρέμειναν αυτά τα σημάδια πάνω από την ίσαλο ;

    Όσο για τα σχόλια εγώ εχω να πω πως τον πρώτο και τελευταίο λόγο τον έχουν οι ιδιοκτήτες και θα επρεπε να χαιρόμαστε που υπάρχει ακόμη μια τέτοια εταιρεία στην ακτοπλοϊα μας.
    Αν σε κάποιον δεν αρέσει, δόξα τω Θεώ φέτος η Ραφήνα θα έχει περισσότερες επιλογές από ποτέ για να ταξιδέψεις.

  9. #569
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αγγλία
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ απολύτως με το μήνυμα του χρήστη Hayabusa. Άλλωστε, στην ακτοπλοΐα κατά τη γνώμη δεν έχει σημασία ο χρωματισμός ενός πλοίου, αλλά πιο πολύ ο τροπος με τον οποίο παρέχει τις υπηρεσίες του. Κάτι που έχω παρατηρήσει σε άλλα ακτοπλοϊκά φόρα είναι γκρίνια και ειρωνίες σχετικά με το βάξιμό αυτό, δίνοντας με αυτό τον τρόπο μια αρνητική εικόνα απέναντι σε μια αξιόπιστη εταιρεία. Ευτυχώς, εδώ μέχρι στιγμής δεν είναι έτσι τα πράγματα. Ακριβώς όπως το λέει ο χρήστης Hayabusa, το βάψιμο είναι επιλογή των πλοιοκτητών, και αν αποφασίσει κάποιος να μην επιλέξει το πλοίο λόγω του χρωματισμού του, τότε έχει στην διάθεσή του άλλα 8 πλοία, μεταξύ των οποίων υπάρχουν 2 άλλα ταχύπλοα. Το ότι θα ταξιδέψουν 9 πλοία σε μια απαιτητική γραμμή (μιλάω μόνο για τα πλοία που θα αναχωρούν από Ραφήνα για Κυκλάδες, αλλιώς είναι 11 μαζί με τα 2 πλοία που θα αναχωρούν για το Μαρμάρι), σε ένα απαιτητικό λιμάνι, εν μέσω οικονομικής κρίσης είναι από μόνο του κάτι που ξεπερνάει τα ελληνικά ακτοπλοϊκά δεδομένα. Τέλος, θα πρέπει να είμαστε ευγνώμονες απέναντι στους αδερφούς Στεφάνου, που και στηρίζουν την ακτοπλοΐα, και κάνουν επενδύσεις σε πλοία με σκόπο την καλύτερη εξυπηρέτηση των επιβατών (μάλιστα επισκευάζοντας τα πλοία τους στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό, σε αντίθεση με άλλες εταιρείες), και σέβονται τον πελάτη και τα μέλη των πληρωμάτων τους.
    Και σχετικά με την ερώτηση του χρήστη Hayabusa, λογικά θα καθαριστούν τα σημάδια αυτά κατά τη διάρκεια του δεξαμενισμού του.

  10. #570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από hayabusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τα σχόλια εγώ εχω να πω πως τον πρώτο και τελευταίο λόγο τον έχουν οι ιδιοκτήτες και θα επρεπε να χαιρόμαστε που υπάρχει ακόμη μια τέτοια εταιρεία στην ακτοπλοϊα μας.
    Αν σε κάποιον δεν αρέσει, δόξα τω Θεώ φέτος η Ραφήνα θα έχει περισσότερες επιλογές από ποτέ για να ταξιδέψεις.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Phivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απολύτως με το μήνυμα του χρήστη Hayabusa. Άλλωστε, στην ακτοπλοΐα κατά τη γνώμη δεν έχει σημασία ο χρωματισμός ενός πλοίου, αλλά πιο πολύ ο τροπος με τον οποίο παρέχει τις υπηρεσίες του. Κάτι που έχω παρατηρήσει σε άλλα ακτοπλοϊκά φόρα είναι γκρίνια και ειρωνίες σχετικά με το βάξιμό αυτό, δίνοντας με αυτό τον τρόπο μια αρνητική εικόνα απέναντι σε μια αξιόπιστη εταιρεία. Ευτυχώς, εδώ μέχρι στιγμής δεν είναι έτσι τα πράγματα.
    Εγώ από την μεριά μου διαφωνώ απολύτως με το μήνυμα του χρήστη Hayabusa. Την ίδια ακριβώς αρνητική εικόνα (για να μην πω χειρότερη) που προσδίδουν σε μία αξιόπιστη εταιρεία η γκρίνια και οι ειρωνίες σχετικά με το βάψιμο ενός πλοίου της, της προσδίδουν και σχόλια του τύπου "οι πλοιοκτήτες έχουν τον πρώτο και τελευταίο λόγο, και αν δεν σας αρέσει τραβάτε αλλού" (σε ελεύθερη απόδοση !!!). Σαφώς και οι (πάσης φύσεως) ιδιοκτήτες έχουν πάντα τον πρώτο και τελευταίο λόγο (κατόπιν βέβαια αφουγκρασμού των πελατειακών απαιτήσεων) είναι αυτονόητο αυτό και δεν χρήζει καν αναφοράς, και σαφέστατα θα πρέπει όλοι να χαιρόμαστε που λειτουργεί στην ακτοπλοία μας μία εταιρεία αξιόλογη σαν την GOLDEN STAR FERRIES. Αυτό όμως ουδόλως αφαιρεί το δικαίωμα από τον οποιονδήποτε στο να εκφέρει γνώμη (πάντα και απαραίτητα καλοπροαίρετη) ως προς το αν του αρέσουν το βάψιμο, τα μοτίβα, και γενικότερα η εξωτερική εμφάνιση ενός πλοίου. Και παράλληλα βέβαια, αλίμονο αν η επιλογή του πλοίου με το οποίο θα ταξιδέψουμε βασίζεται (ή εξαρτάται έστω και σε ελάχιστο βαθμό) στο αν μας αρέσει ή όχι το βάψιμο του.

    Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πως ο χρήστης Hayabusa με το ποστ του έδινε απάντηση έμμεση σε όσα γράφτηκαν σε άλλο(α) φόρουμ, μιας και δεν μπορώ να βρω στο nautilia.gr κάποιο ποστ που να δικαιολογούσε μία τέτοιου είδους (κάπως αφοριστική) τοποθέτηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 19-03-2017 στις 00:50

Σελίδα 57 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 7475556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας