Σελίδα 1 από 32 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 315

Θέμα: Απαγορευτικά απόπλου (Suspension of sailing)

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή Απαγορευτικά απόπλου (Suspension of sailing)

    Απαγορευτικό έβγαλε χθες (27 / 02 / 2005) από Πειραιά και Ραφήνα.

    Εγώ αναγκαστικά έμεινα στη Μύκονο όπου έμειναν δεμένα το Superferry και το ΑΘΗΝΑ. Το ΙΘΑΚΗ που ήρθε έκοβε βόλτες έξω από το παλιό της Μυκόνου γιατί δεν χωρούσε να μπει και στο καινούριο ήταν αδύνατο να προσεγγίσει πλοίο. Κατά τις 13:30 το ΑΘΗΝΑ βγήκε από το λιμάνι για να μπει και να αδειάσει το ΙΘΑΚΗ. Το λιμεναρχείο έδωσε άδεια στο ΙΘΑΚΗ να αποπλεύσει μόνο μέχρι τη Σύρο στις 14:30 όπου έδεσε εκεί και το ΑΘΗΝΑ ξαναμπήκε στο λιμάνι. Τελικά δώθηκε άρση του απαγορευτικού στις 18:10 και τα δύο αδερφά πλοία (Superferry και ΑΘΗΝΑ) απέπλευσαν ταυτόχρονα στις 18:30 για Τήνο - 'Ανδρο - Ραφήνα.

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    0

    Προεπιλογή

    To ΑΘΗΝΑ κούνησε πολύ χθες μετά που το άφησαν να φύγει. Κάτι ξέρω κι εγώ πέραν της ΠΑΝΑΘΑΣ. Ειδικά όταν τα ζεις :roll: :roll: :roll:
    Π Α Ν Α Θ Η Ν Α Ϊ Κ Ο Σ ! ! !

  3. #3
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Το ΑΘΗΝΑ γενικότερα ψιλοκουνάει. Δεν είναι τυχαίο το ψευδώνυμο "κουνίστρα".

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΙ 2 ΕΙΝΑΙ ΠΛΩΤΕΣ ΤΡΑΜΠΑΛΕΣ ........

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Πηνελόπη Α να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για να μην γυρίσω πιο παλιά σε Μπάρι εξπρες εποχές........

  6. #6
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εγώ βολεύομαι και με το ΙΘΑΚΗ. Καταπληκτικό υαξίδεμα το Σάββατο με 7άρι νοτιά. Έγραψα και στο σχετικό θέμα για λεπτομέρειες πηγαίνετε εκεί

  7. #7
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή


    -Καπετάνιε, στα ποσα μποφώρ ειπαν πως σταματάμε;


    mv suillven φωτ:john maughan 2005/1/29 17:28


    http://www.shipspotting.com
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  8. #8
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή Απαγορευτικά

    Σύμφωνα με νεότερο δελτίο της ΕΜΥ, από ώρα 12.00 σήμερα, θα επιτραπεί μερικώς ο απόπλους των Ε/Γ – Ο/Γ από τα λιμάνια του Πειραιά και της Ραφήνας, εκτός από τη θαλάσσια περιοχή του Νοτιοδυτικού Αιγαίου νότια του παραλλήλου 37,30 και από ώρα 18.00 θα επιτραπεί ο απόπλους για όλες τις περιοχές.
    Οι ενδιαφερόμενοι για να ταξιδέψουν, παρακαλούνται όπως επικοινωνούν με τα κατά τόπους ναυτικά πρακτορεία ή Λιμενικές Αρχές, προκειμένου να πληροφορηθούν την ακριβή ώρα απόπλου των πλοίων.

    Πηγή: Υ.Ε.Ν.

  9. #9
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    122

    Προεπιλογή Re: Απαγορευτικά

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikos
    Σύμφωνα με νεότερο δελτίο της ΕΜΥ, από ώρα 12.00 σήμερα, θα επιτραπεί μερικώς ο απόπλους των Ε/Γ – Ο/Γ από τα λιμάνια του Πειραιά και της Ραφήνας, εκτός από τη θαλάσσια περιοχή του Νοτιοδυτικού Αιγαίου νότια του παραλλήλου 37,30 και από ώρα 18.00 θα επιτραπεί ο απόπλους για όλες τις περιοχές.
    Οι ενδιαφερόμενοι για να ταξιδέψουν, παρακαλούνται όπως επικοινωνούν με τα κατά τόπους ναυτικά πρακτορεία ή Λιμενικές Αρχές, προκειμένου να πληροφορηθούν την ακριβή ώρα απόπλου των πλοίων.

    Πηγή: Υ.Ε.Ν.
    Όντως....στις 12:00 δώσανε άρση....και στις 12:55, ξαναδώσανε απαγορευτικό....πλοίο από Ραφήνα δεν έφυγε την 18/12/2005

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    stratosp: apo tis 0600 apagoreytiko gia ba aigaio paidia
    12-28-2005 12:14:am

Σελίδα 1 από 32 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας