Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 17

Θέμα: ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΣΚΑΦΟΥΣ

  1. #1

    Προεπιλογή ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΣΚΑΦΟΥΣ

    καμια ιδεα για το τελειο γυαλισμα του σκαφους gel coat

  2. #2

    Προεπιλογή

    Κατά πρώτον πρέπει να πας σε ένα γυμναστήριο για να δυναμώσεις τους μυς των χεριών σου και έπειτα εφόσον κάνεις μια καλή μπουγάδα το σκάφος και στέγνωση καλά του ρίχνεις όπως το γιαουρτομα ειδική αλοιφή νούμερο 1000 και πλακώνεσαι με τις ώρες στο τρίψιμο με παλμοπεριστροφικο τριβείο.
    Στην συνέχεια καθαρίζεις με απαλό πανί και ξανά γιαουρτονης με αλοιφή νούμερο 3000 και τρίβεις μέχρι εξαντλήσεως των δυνάμεων σου.
    Εάν ακόμα αντέχεις λίγο μπορείς να περάσεις και ένα κερί που θα έχεις αγοράσει από την κοντινότερη Εκκλησία.
    Σίγουρη μέθοδος και δοκιμασμένη.
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Τι και εάν τόσα μίλια έχω κάνει.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Την ώρα που λύνω σχοινιά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]αισθάνομαι να έχω μπαρκάρει για πρώτη φορά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [URL]http://ionianskipper.blogspot.com[/URL]

  3. #3

    Προεπιλογή γυαλισμα

    καταρχην σε ευχαριστω εισαι απιστευτος ποιας εταιρειας ειναι?

  4. #4

    Προεπιλογή

    Η αλοιφη πωλειτε χυμα με το κιλο στα ναυτιλιακα καταστηματα δεν εχει μαρκα η ετερεια.
    Και μια μικρη παραλειψη στο τριβειο δεν πιστευω να βαλεις γιαλοχαρτο αλλα ενα ειδικο εξαρτημα που λεγετε ΜΠΟΜΠΑ.
    Εαν σου πει κανεις αλλος για αλλα υλικα μαλλον θα θελει να κερδιση μερικα ευρωπουλακια παραπανω.
    Επαναλαμβανω δοκιμασμενη μεθοδος.
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Τι και εάν τόσα μίλια έχω κάνει.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Την ώρα που λύνω σχοινιά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]αισθάνομαι να έχω μπαρκάρει για πρώτη φορά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [URL]http://ionianskipper.blogspot.com[/URL]

  5. #5

    Προεπιλογή

    Γεια σας παιδια.
    Θα συμφωνήσω στις αλοιφές αλλά χωρίς μηχανήματα
    Αν δεν κάνεις μπράτσα …… δουλειά σωστή δεν γίνετε

  6. #6

    Προεπιλογή γυαλισμα

    ρε παιδια καμια αλοιφη γνωστη εχω αλοιφαδορο

  7. #7

    Προεπιλογή

    Βλεπω οτι θελεις να σου παρουν τα ευρουλακια.
    Γι αυτο παρε HEMPEL
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Τι και εάν τόσα μίλια έχω κάνει.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Την ώρα που λύνω σχοινιά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]αισθάνομαι να έχω μπαρκάρει για πρώτη φορά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [URL]http://ionianskipper.blogspot.com[/URL]

  8. #8

    Προεπιλογή gyalisma

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
    εχω ενα feeling 36 για αυτο σας ζαλιζω, για τον ερωτα μου(επαγγελματικο).

  9. #9

    Προεπιλογή

    Δεν μας ζαλιζης εξαλου γι αυτο ειναι το Forum για να ανταλασουμε αποψεις.
    Καλο το σκαφος το εχω κροσαρι.
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Τι και εάν τόσα μίλια έχω κάνει.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Την ώρα που λύνω σχοινιά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]αισθάνομαι να έχω μπαρκάρει για πρώτη φορά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [URL]http://ionianskipper.blogspot.com[/URL]

  10. #10
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Η 3Μ έχει κάποια προιόντα (κρέμα) για καθάρισμα και γυάλισμα (wax & cleaner). Ναι υπάρχουν και κάποια ειδικά 'πανιά' για το τριβείο για να σου κάνει την ζωή πιο εύκολη (αν και γω μαζοχιστής το τριψα με το χέρι).
    Και τα μυαλά στα ρέλια.....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας