Σελίδα 116 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 1666106114115116117118126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.151 έως 1.160 από 1324

Θέμα: Μπλου Σταρ Νάξος [Blue Star Naxos]

  1. #1151
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από proussos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι του φανεί του λολοΣτεφανή...
    Ας είναι καλά τα "ρεπορτάζ" και οι αξιόπιστες πηγές του κάθε άσχετου που προάγεται σε Πρέσβυ της ρουφιανιάς και των εντυπώσεων !
    Τελικά ο σεβασμός απέναντι στο Αξίωμα , στο έργο και στο πρόσωπο των ανθρώπων που μοχθούν πραγματικά σε τούτη τη χώρα είναι κάτι που μοιάζει με φάντασμα !
    Γι αυτό και ο ανόητος δεν ξέρει πότε πρέπει να σιωπά...

    Επειδή δεν διαθέτω τη δική σας νοημοσύνη, με μπερδέψατε τελείως. Πού αναφέρεστε και τι έγινε τελικά, είναι τόσο δύσκολο να μάθουμε και εμείς οι κοινοί θνητοί?

    Ή μηπως το forum μετεξελίχθηκε σε κλειστό club που κάποιοι σαν εσάς απαξιούν να τα κάνουν "λιανά" σε όλους τους άλλους? Τέτοια αλλαζονεία πιά???

    Αν όλα αυτά τα λέτε για να θέσετε στο απυροβλητο πλοιάρχους και λοιπούς ναυτικους τότε ΟΚ, δεν με αφοράτε. Απλά, ήθελα γνώριζα τι εκπροσωπείτε, τι προσόντα (επιστημονικά και πνευματικά) διαθετετε και τι σας κάνει να μιλάτε ως ο Πάπας της Ρώμης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη renetoes : 06-03-2016 στις 12:27

  2. #1152

    Προεπιλογή

    Σωστος!!!!!!!!!!!

  3. #1153
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από renetoes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν διαθέτω τη δική σας νοημοσύνη, με μπερδέψατε τελείως. Πού αναφέρεστε και τι έγινε τελικά, είναι τόσο δύσκολο να μάθουμε και εμείς οι κοινοί θνητοί?

    Ή μηπως το forum μετεξελίχθηκε σε κλειστό club που κάποιοι σαν εσάς απαξιούν να τα κάνουν "λιανά" σε όλους τους άλλους? Τέτοια αλλαζονεία πιά???

    Αν όλα αυτά τα λέτε για να θέσετε στο απυροβλητο πλοιάρχους και λοιπούς ναυτικους τότε ΟΚ, δεν με αφοράτε. Απλά, ήθελα γνώριζα τι εκπροσωπείτε, τι προσόντα (επιστημονικά και πνευματικά) διαθετετε και τι σας κάνει να μιλάτε ως ο Πάπας της Ρώμης.
    Αγαπητέ o συμφορίτης proussos δεν λέει τίποτα παραπάνω από αυτό που καταλαβαίνει ένας μέσος νους. Αντί να εστιάσουμε στις υπεράνθρωπες προσπάθειες πλοιάρχου και πληρώματος για να εξυπηρετήσουν ουσιαστικά εμένα,εσένα και τους κατοίκους των νησιών ο καθείς άσχετος και μάλλον πονηρά σκεπτόμενος διότι αν κάτι δεν είναι 100% σίγουρο και δεν είναι επίσημα διασταυρωμένο, αναφέρει για πρόσκρουση και λοιπά (αλήθεια ποια πρόσκρουση?).Τώρα τα περί αλλαζονείας και χαρακτηρισμούς περί Πάπα της Ρώμης ειλικρινά δεν καταλαβαίνω από που προκύπτουν......

  4. #1154
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    855

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από renetoes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν διαθέτω τη δική σας νοημοσύνη, με μπερδέψατε τελείως. Πού αναφέρεστε και τι έγινε τελικά, είναι τόσο δύσκολο να μάθουμε και εμείς οι κοινοί θνητοί?

    Ή μηπως το forum μετεξελίχθηκε σε κλειστό club που κάποιοι σαν εσάς απαξιούν να τα κάνουν "λιανά" σε όλους τους άλλους? Τέτοια αλλαζονεία πιά???

    Αν όλα αυτά τα λέτε για να θέσετε στο απυροβλητο πλοιάρχους και λοιπούς ναυτικους τότε ΟΚ, δεν με αφοράτε. Απλά, ήθελα γνώριζα τι εκπροσωπείτε, τι προσόντα (επιστημονικά και πνευματικά) διαθετετε και τι σας κάνει να μιλάτε ως ο Πάπας της Ρώμης.

    Από την απάντησή σας εκτιμώ ότι διαθέτετε αρκετή νοημοσύνη και δεν μπερδευτήκατε καθόλου...μάλλον θέμα ευθιξίας προκύπτει !
    Εκτός αυτού , δεν νομίζω ότι ο Πάπας θα έμπαινε ποτέ στον κόπο να σχολιάσει τις αθλιότητες μιάς ιστοσελίδας η οποία βασίστηκε σε εντυπώσεις και σε λάθος εκτιμήσεις κάποιου άσχετου - προφανώς - επιβάτη του πλοίου !
    ¶λλωστε θα μπορούσατε όλα αυτά να τα προσπεράσετε μιας και δεν σας αφορούν όπως προκύπτει...

  5. #1155
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. Οι πληροφορίες που μου ήλθαν και είναι από επαγγελματία ναυτικό, που ταξίδευε με το πλοίο λένε....... ότι το πλοίο δεν κτύπησε στο λιμάνι και αυτό που......άκουσαν ήταν που κτύπησε ο καταπέλτης στο ντοκ επειδή είχε πολύ καιρό. Και το πρόβλημα που δημιουργήθηκε μετά και καθυστέρησε να φύγει ήταν επειδή οι άγκυρες μπλέχτηκαν στο βολβό.
    ...εν πάση περιπτώσει ,πέρα από κάθε αμφιβολία το πλοίο ακούμπησε ελαφρώς στην Πάρο με το πίσω δεξί μέρος.
    Την άλλη μερα το πρωί στα Κατάπολα μέλη του πληρώματος έβαφαν το σημείο αυτό....

  6. #1156
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ
    Μηνύματα
    36

    Red face

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από renetoes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν διαθέτω τη δική σας νοημοσύνη, με μπερδέψατε τελείως. Πού αναφέρεστε και τι έγινε τελικά, είναι τόσο δύσκολο να μάθουμε και εμείς οι κοινοί θνητοί?

    Ή μηπως το forum μετεξελίχθηκε σε κλειστό club που κάποιοι σαν εσάς απαξιούν να τα κάνουν "λιανά" σε όλους τους άλλους? Τέτοια αλλαζονεία πιά???

    Αν όλα αυτά τα λέτε για να θέσετε στο απυροβλητο πλοιάρχους και λοιπούς ναυτικους τότε ΟΚ, δεν με αφοράτε. Απλά, ήθελα γνώριζα τι εκπροσωπείτε, τι προσόντα (επιστημονικά και πνευματικά) διαθετετε και τι σας κάνει να μιλάτε ως ο Πάπας της Ρώμης.
    Τι μου θύμισες τώρα φίλε μου. Δυστυχώς η ευτυχώς για άλλους εάν δεν είσαι του club (γιάφκας) τέτοια και άλλα πολλά θα διαβάζεις εδώ. ΔΕΝ κάνει να λες πράγματα παράξενα. Όλα πρέπει να είναι για καραβολατρες και καραβοφανατικους (όταν είναι έξω από το χώρο φυσικά.
    Κάποτε κάποιους από τους καραβολατρες, σε ένα ferry (που έκανε την αλλαγή άλλου) στον Πειραιά( Φεβρουάριος 2009) ανέβηκαν και μπήκαν μέσα στην γέφυρα και όταν ο αξιωματικός τους έβγαλε έξω, για να συμπληρώσουν τα απαραίτητα χαρτιά για να μπουν μέσα , κηρύχτηκε ΠΟΛΕΜΟΣ

    Φίλε λέγε την γνώμη σου.

  7. #1157
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΝΟΝΤΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μου θύμισες τώρα φίλε μου. Δυστυχώς η ευτυχώς για άλλους εάν δεν είσαι του club (γιάφκας) τέτοια και άλλα πολλά θα διαβάζεις εδώ. ΔΕΝ κάνει να λες πράγματα παράξενα. Όλα πρέπει να είναι για καραβολατρες και καραβοφανατικους (όταν είναι έξω από το χώρο φυσικά.
    Κάποτε κάποιους από τους καραβολατρες, σε ένα ferry (που έκανε την αλλαγή άλλου) στον Πειραιά( Φεβρουάριος 2009) ανέβηκαν και μπήκαν μέσα στην γέφυρα και όταν ο αξιωματικός τους έβγαλε έξω, για να συμπληρώσουν τα απαραίτητα χαρτιά για να μπουν μέσα , κηρύχτηκε ΠΟΛΕΜΟΣ

    Φίλε λέγε την γνώμη σου.

    Ευχαριστώ για το μήνυμά σου. Αν ψάξεις να δεις στα αρχεία του forum πόσες φωτογραφίες (και πόσο σπάνιες) έχω ανεβάσει κατά καιρούς, χωρίς να τις έχω μαρκάρει καν με κάποια προσωπική μου υπογραφή, σίγουρα θα καταλάβεις τι είμαι και τι πρεσβεύω...

    Και θα διαπιστώσεις γιατί δεν με αγγίζουν κάποια σχόλια που γίνονται από ανθρώπους που σκέφτονται διαφορετικά από μενα.

  8. #1158
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    H άφιξη του πλοίου στον Πειραιά σήμερα το μεσημέρι από αέρος


  9. #1159
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Γιατί άραγε σήμερα το Blue Star Naxos έφυγε από τον Πειραιά και έδεσε στη ΝΑΥΣΙ???

  10. #1160
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Ετήσια ακινησία!!!!!

Σελίδα 116 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 1666106114115116117118126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας