Σελίδα 125 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 2575115123124125126127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.241 έως 1.250 από 1324

Θέμα: Μπλου Σταρ Νάξος [Blue Star Naxos]

  1. #1241
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Blue Star Naxos σήμερα το πρωί παρέκκλινε της πορείας του και πήγε στο Λαύριο.....μάλλον για να αποβιβάσει ασθενή και τώρα συνεχίζει κανονικά το δρομολόγιο του. Εδώ σε παλαιότερη φωτο μου κατά την είσοδο του στο μεγάλο Λιμάνι.

    BLUE-STAR-NAXOS-01-09-01-2010.jpg

  2. #1242
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Να και η ανακοίνωση του Λιμενικού Σώματος.

    Ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Λαυρίου, πρωινές ώρες σήμερα, από το Ενιαίο Κέντρο Συντονισμού Έρευνας και Διάσωσης Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. για έκτακτη προσέγγιση στο λιμένα Λαυρίου του Ε/Γ-Ο/Γ ''BLUE STAR NAXOS'' Ν. Πειραιά 11014, κατά παρέκκλιση του προγραμματισμένου του δρομολογίου, προκειμένου να αποβιβάσει 19χρονο ασθενή επιβάτη.
    Ο ανωτέρω, με τον κατάπλου του πλοίου στο λιμένα Λαυρίου, παρελήφθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ και διεκομίσθη στο οικείο Κέντρο Υγείας, ενώ το ''BLUE STAR NAXOS'' απέπλευσε με προορισμό το λιμένα Πάρου και συνέχιση του προγραμματισμένου του δρομολογίου του.
    ΠΗΓΗ

  3. #1243
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    ...τελικά το έζησα κ γω σημερα...!!
    Φιλος με ΙΧ με κατεβαζει στο λιμανι.
    6.15 ειμαστε στον Κερανη ,ξεκινα το
    φρακαρισμα....,6.30 στην αρχη της Γουναρη
    ακινητοι.
    Αρπαζω τη βαλιτσα ,χαιρεταω το φιλο
    ...και αρχιζω το τρεξιμο για να φτασω
    στην αλλη ακρη που αραζει φετος το Ναξος
    και εφτασα καταϊδρωμενος 2 λεπτα
    πριν την αναχωρηση....
    Απαραδεκτη κατασταση....
    IMG_20180825_070337.jpg

  4. #1244

    Προεπιλογή

    Φίλε μου Amorgos66, αν καταλαβαίνω σωστά και δεν παρερμηνεύω τα λεγόμενα σου, η απαράδεκτη κατάσταση που έζησες (τουλάχιστον έτσι όπως την αναφέρεις) δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το ίδιο το πλοίο αλλά με την οδική πρόσβαση προς το λιμάνι του Πειραιά.

    Και αν πράγματι εννοείς αυτό (προβληματίζομαι επειδή το ανέφερες στο θέμα ενός συγκεκριμμένου πλοίου και όχι για παράδειγμα στο δελτίο Πειραιά), θα συμφωνήσω μεν απόλυτα μαζί σου, αλλά θα συνεχίσω την κουβέντα στο αρμόδιο θέμα, εδώ.

  5. #1245
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αυτή την ώρα στην Πάρο. Blue Star Naxos, Tera Jet & Superrunner. Καλή συνέχεια σε όλους.

    BLUE-STAR-NAXOS-164-25-08-2018.jpg

  6. #1246
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Amorgos66 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...τελικά το έζησα κ γω σημερα...!!
    Φιλος με ΙΧ με κατεβαζει στο λιμανι.
    6.15 ειμαστε στον Κερανη ,ξεκινα το
    φρακαρισμα....,6.30 στην αρχη της Γουναρη
    ακινητοι.
    Αρπαζω τη βαλιτσα ,χαιρεταω το φιλο
    ...και αρχιζω το τρεξιμο για να φτασω
    στην αλλη ακρη που αραζει φετος το Ναξος
    και εφτασα καταϊδρωμενος 2 λεπτα
    πριν την αναχωρηση....
    Απαραδεκτη κατασταση....
    IMG_20180825_070337.jpg
    Είσαι τυχερός που σε έβαλαν και μέσα στο 2λεπτο!
    Εγώ πριν λίγες μέρες στο αεροδρόμιο ήμουν 20 λεπτά ποιο νωρίς και μου είπαν χαμογελαστά " Δυστυχώς χάσατε την πτήση! " Μααα " τους λέω. "Πρέπει να είστε τουλάχιστον 35 λεπτά ποιο νωρίς για να κάνετε Check In κυριε" η απάντηση τους!
    Το ίδιο η Blue Star και οι άλλες εταιρείες σου λένε να είσαι μια ώρα ποιο νωρίς στο λιμάνι και όχι να ξεκινάς μια ώρα πριν από το σπίτι σου!
    Και ειδικά σήμερα Σάββατο που από το λιμάνι του Πειραιά έφυγαν μέσα σε μια ώρα 6 συμβατικά και 5 ταχύπλοα! Χώρια τα 4 κρητικά και το Χιωτικο που είχαν φθάσει και ξεφόρτωναν αυτή την ώρα!
    Δεν σε κατηγορώ γιατί και εγώ πολλές φορές το έχω κάνει να φεύγω στο τέταρτο από το σπίτι για να προλάβω το καράβι για την Αίγινα!
    Απλώς μετά το σκηνικό στο αεροδρόμιο που πλήρωσα και πέναλτι για να ταξιδέψω με την επόμενη πτήση ώστε να μη χάσω το εισιτήριο, αρχίζω να το σκέφτομαι διαφορετικά την επόμενη φορά που θα κατέβω στο λιμάνι τι ώρα θα είμαι!
    Έτσι διευκολύνουμε και το πλήρωμα στη σωστή φόρτωση όταν έχουμε αυτοκίνητο! Δεν γίνεται να θες να επιβιβάστης για το τελευταίο λιμάνι και να κατεβαίνεις έστω και μισή ώρα ποιο νωρίς! Που θα σε βάλει στο γκαράζ το πλήρωμα όταν έχει αλλά 3 - 4 ενδιάμεσα λιμάνια να φορτώσει!
    Καλο ταξίδι να έχεις και ελπίζω να πήρες ένα μικρό μάθημα για την επόμενη φορά που θα θες να ταξιδέψεις με πλοίο! Όπως και άλλοι που κατεβαίνουμε στο τελευταίο 10 λεπτό και αν το χάσουμε το πλοίο μας φταίει το λιμάνι, το λιμενικό, η εταιρεία, το πλοίο, το πλήρωμα ακόμα γιατί όχι και η κυβέρνηση μας φταίει γιατί συμφώνησε στα δρομολογια να φεύγουν όλα μαζί και επειδή για όλα φταίει η κυβέρνηση !

  7. #1247
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

  8. #1248
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Red face

    Απίστευτο πραγματικά...αν κ νομίζω ότιγνωρίζοντας την ώρα άφιξης του Νάξος, θα μπορούσε η λιμενική αρχή της Σχοινουσας να είχε ζητήσει από λίγο πιο πριν την απομάκρυνση της υδροφορας

  9. #1249
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απίστευτο πραγματικά...αν κ νομίζω ότιγνωρίζοντας την ώρα άφιξης του Νάξος, θα μπορούσε η λιμενική αρχή της Σχοινουσας να είχε ζητήσει από λίγο πιο πριν την απομάκρυνση της υδροφορας
    Εφόσον κ η υδροδότηση του νησιού είναι εξ ίσου σημαντική,θα μπορούσε η λιμενική αρχή να μεριμνήσει γιά την απομάκρυνση των ιδιωτικών σκαφών που είναι πιό μέσα.
    Ενημερωτικά, πρόκειται γιά την Υ/Φ ΠΡΕΣΠΑ.

  10. #1250
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απίστευτο πραγματικά...αν κ νομίζω ότιγνωρίζοντας την ώρα άφιξης του Νάξος, θα μπορούσε η λιμενική αρχή της Σχοινουσας να είχε ζητήσει από λίγο πιο πριν την απομάκρυνση της υδροφορας
    Στην Σχοινούσα δεν υπάρχει λιμενική αρχή. Ο ΠΝ έδεσε οπως έκατσε και αντε γεία. Όταν προσεγγίζει η πολιτική υδροφόρα παρόλο που ειναι μεγαλύτερη σε διαστάσεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Μολάνε λίγο αν χρειαστεί την πρύμη και υπάρχει χώρος. Φυσικά να πούμε ότι η Σχοινούσα μόνο λιμάνι δεν εχει και είναι εντελώς απαράδεκτο τον 21ο αιώνα να λέμε για σύγχρονες λιμενικές εγκαταστάσεις και να παρουσιάζουμε την Σχοινούσα ώς λιμάνι

Σελίδα 125 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 2575115123124125126127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας