Σελίδα 1 από 133 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 1324

Θέμα: Μπλου Σταρ Νάξος [Blue Star Naxos]

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή Μπλου Σταρ Νάξος [Blue Star Naxos]

    Χτες το bLue Star Naxos έπιασε εκτάκτως και Σύρο για την μεταφορά ασθενή από την Νάξο στην Σύρο.

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Χτες το Blue Star Naxos έκανε ανάσταση στο Λιμάνι της Νάξου

  3. #3
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    189

    Προεπιλογή

    Την προηγούμενη Πέμπτη ταξίδεψα από την Ιο(αναχώρηση 17.25) για Πειραιά(άφιξη 01.30) για πρώτη φορά με το BLUE STAR NAXOS και απογοητεύθηκα.Περίμενα κάτι καλύτερο όσο αφορά την καθαριότητα του πλοίου εσωτερικά και εξωτερικά.Οσο για τα καθίσματα αεροπορικού τύπου , τα περισσότερα ξεχαρβαλωμένα.
    <<.......Περνά μια ώρα , δυο ώρες , τρεις . Καμιά κουβέντα . Κια οι φωνές στο κύτος λούφαξαν . Τίποτα . Το πέλαγο μονάχα που σπα . Μακριά , σ' ένα κάβο , ένα φως σβήνει , ανάβει . Πάλι .Χαράζει. ...

  4. #4
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    ωχ ωχ, και η BLUE STAR μου αρέσει παρα πολυ σαν ''ιδέα'' και ''εικόνα''... παει το όνειρο μου δηλαδή!

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    189

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ViliWiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωχ ωχ, και η BLUE STAR μου αρέσει παρα πολυ σαν ''ιδέα'' και ''εικόνα''... παει το όνειρο μου δηλαδή!
    ΑΥΡΙΟ 6/8 ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΜΕ ΤΟ ΝΑΞΟΣ ΓΙΑ ΑΙΓΙΑΛΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ 18/8. ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΙΔΕΑ. ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ.
    <<.......Περνά μια ώρα , δυο ώρες , τρεις . Καμιά κουβέντα . Κια οι φωνές στο κύτος λούφαξαν . Τίποτα . Το πέλαγο μονάχα που σπα . Μακριά , σ' ένα κάβο , ένα φως σβήνει , ανάβει . Πάλι .Χαράζει. ...

  6. #6
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iletal1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΥΡΙΟ 6/8 ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΜΕ ΤΟ ΝΑΞΟΣ ΓΙΑ ΑΙΓΙΑΛΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ 18/8. ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΙΔΕΑ. ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ.
    Περιμένω με αγωνία!

  7. #7
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Σήμερα έκοψα κι εγώ τα εισιτηριάκια μου για το Blu Star Naxos.

    Στις 17 Αυγ. για Αστυπάλαια!!!

    Και στις 30 για.............. Νάξο. Διότι δεν υπήρχε θέση για αυτοκίνητο. Οπότε θα κάνουμε και τουρ στη Νάξο. Και μετά κάτι ώρες, με το Κεντέρης για Πειραιά.

    Και είναι μια χαρά καράβι... Δεν έχετε δει τα χειρότερα για να το κατηγορείτε.

    Αν βέβαια διαπιστώσω πως χάλασε από τότε που ταξίδεψα τελευταία φορά μ' αυτό, με την επιστροφή θα σας ενημερώσω.


    Προς το παρόν με έχει εκνευρίσει η ιστορία με το δεν έχουμε θέση. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Να ζητάς εισιτήριο δυο βδομάδες νωρίτερα όπως λέει η σχετική ανακοίνωση του GSN και να σου λένε δεν έχουμε. Αλλά μέχρι Νάξο έχουν. Που σημαίνει ότι πουλήθηκαν τα εισιτήρια στη Νάξο που έχει τόσα καράβια κάθε μέρα και η Αστυπάλαια που είναι άγονη γραμμή αφέθηκε για μια ακόμη φορά στην τύχη της.

    Και βέβαια άλλο θέμα είναι οι ώρες των δρομολογίων. Όλα τα φετινά καράβια για το νησί ξεκινάν απογευματάκι και φτάνουν ξημερώματα. Φυσικά θα πληρώσεις δωμάτιο έστω και αν φτάσεις στις τέσσερις το πρωί. Μπορείς με τέτοια ταλαιπωρία να μείνεις να περιμένεις να πάει δώδεκα το μεσημέρι; Αλλά το ίδιο θα πάθεις και στην αναχώρηση. Διότι η Αστυπάλαια είναι το τελευταίο λιμάνι οπότε η αναχώρηση από κει είναι 5 το πρωί. Και ρωτώ. Μπορείς να μείνεις από τις δώδεκα το μεσημέρι στο δρόμο; Καλύτερα να κάτσεις σπίτι παρά να πας διακοπές. Όμως ότι αισθάνεσαι πως σε πιάνουν κορόιδο, το αισθάνεσαι. Γιατί στην πραγματικότητα πληρώνεις μια μέρα παραπάνω δωμάτιο απ' αυτές που θα μείνεις. Και δε φταίνε οι άνθρωποι που έχουν τα δωμάτια. Φταίει το δρομολόγιο του καραβιού.

    Και μην πω για τις τιμές. Η αύξηση σε σχέση με πέρυσι που πήγα Ικαρία είναι 30%. Και ρωτώ. Όλο απορίες είμαι σήμερα... Ρωτώ λοιπόν, πήρε κανένας εργαζόμενος αύξηση 30% και έρχονται και ανεβάζουν τόσο τα εισιτήρια; Μας έχουν καταντήσει να χρειαζόμαστε δυο μισθούς για να πάμε διακοπές δύο εβδομάδων. Βδομάδα και μισθός! Και δεν φτάνει αυτό. Να μην έχουν και εισιτήρια και να αναγκάζεσαι να κάνεις ταξίδι διπλάσιο για να γυρίσεις! Και να σημειώσω ότι είναι η 19η χρονιά που πηγαίνω Αστυπάλαια. Αυτό το πρόβλημα πρώτη φορά μου συμβαίνει. Κάθε χρόνο λοιπόν και χειρότερα...

  8. #8
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Ακούστηκε ότι στην έτήσια που θα κάνουν το blue star Παρος και Νάξος θα μεγαλώσουν το πάνω καταστρώμα για να αυξήσουν το Πρωτόκολλο.



  9. #9
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούστηκε ότι στην έτήσια που θα κάνουν το blue star Παρος και Νάξος θα μεγαλώσουν το πάνω καταστρώμα για να αυξήσουν το Πρωτόκολλο.


    Τελικά ισχύει αυτό, κανονικά ήταν να γίνει απο πέρσυ .

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Όταν λές το πάνω κατάστρωμα, εννοείς αυτό της κόντρα γέφυρας που είναι και στεγασμένο? Αν δεν κάνω λάθος Deck 8.

Σελίδα 1 από 133 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας