Σελίδα 119 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 1969109117118119120121129 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.181 έως 1.190 από 1324

Θέμα: Μπλου Σταρ Νάξος [Blue Star Naxos]

  1. #1181
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Το συνάντησα στον πηγαιμό, νάτο και στον γυρισμό λίγο έξω από την Πάρο! Αντί να κατηφορίζει, ανηφορίζει!

    DSC05225.jpg

  2. #1182
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Tελευταία έχω δει ότι επιτρέπουν επιβάτες στον χώρο ανάμεσα στη γέφυρα κ εκεί που είναι οι ανεμοθώρακες.Δεν ξέρω αν κάνουν τα στραβά μάτια λόγω πολυκοσμίας ή απλώς είναι θέμα πλοιάρχου.Σε ταξίδι μου παλαιότερα ένας ναύτης έβγαλε τον κόσμο που είχε περάσει εκεί παράνομα κ φυσικά οι αδαείς έδειχναν να μην καταλαβαίνουν το γιατί.
    Δεν ξέρω αν γίνεται τιο ίδιο στο αδελφό.

  3. #1183
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tελευταία έχω δει ότι επιτρέπουν επιβάτες στον χώρο ανάμεσα στη γέφυρα κ εκεί που είναι οι ανεμοθώρακες.Δεν ξέρω αν κάνουν τα στραβά μάτια λόγω πολυκοσμίας ή απλώς είναι θέμα πλοιάρχου.Σε ταξίδι μου παλαιότερα ένας ναύτης έβγαλε τον κόσμο που είχε περάσει εκεί παράνομα κ φυσικά οι αδαείς έδειχναν να μην καταλαβαίνουν το γιατί.
    Δεν ξέρω αν γίνεται τιο ίδιο στο αδελφό.
    Φίλε μου να σε ενημερώσω ότι πάντα εκεί είχαν πρόσβαση οι επιβάτες
    Σε παλαιότερα ταξίδια μου και με το Ναξος και με το Πάρος δεν υπήρχε καμία απαγόρευση, άλλωστε και από την ναυπήγησή του δεν υπάρχει κάτι που να δηλώνει ότι αυτός ο χώρος είναι κάτι το διαφορετικό. Είναι ένας ενιαίος χώρος με το κομμάτι πίσω από τους ανεμοθώρακες
    Τα τελευταία χρόνια έχουν βάλει κάτι σχοινιά για να αποφεύγετε η πρόσβαση.
    Ίσως για να μήν ενοχλείται η βάρδια στην γέφυρα ? Δεν ξέρω
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  4. #1184
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Roussosf, εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα ποτέ να κάτσω εκεί και να κάνω έστω ένα κομμάτι της διαδρομής. Όσες φορές έχω ανέβει στους ανεμοθώρακες πάντα έχω βρει σκοινάκια που εμποδίζουν την έξοδο στον ανοιχτό χώρο εκεί. Και πάντα τα πέρναγα τα σκοινιά κι έβγαινα, αλλά μέσα σε 5 λεπτά πάντα ερχόταν ένας ναύτης και με έβαζε μέσα πάλι λέγοντάς μου ότι δεν επιτρέπεται η παραμονή εδώ, γι'αυτό άλλωστε υπάρχουν και τα σκοινάκια. Έχω ακούσει πολλούς φίλους πάντως που σε ταξίδια τους έχουν τύχει σε ελεύθερη πρόσβαση εκεί, εγώ πάντως δυστυχώς δεν έχω τύχει ποτέ.

  5. #1185
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου να σε ενημερώσω ότι πάντα εκεί είχαν πρόσβαση οι επιβάτες
    Σε παλαιότερα ταξίδια μου και με το Ναξος και με το Πάρος δεν υπήρχε καμία απαγόρευση, άλλωστε και από την ναυπήγησή του δεν υπάρχει κάτι που να δηλώνει ότι αυτός ο χώρος είναι κάτι το διαφορετικό. Είναι ένας ενιαίος χώρος με το κομμάτι πίσω από τους ανεμοθώρακες
    Τα τελευταία χρόνια έχουν βάλει κάτι σχοινιά για να αποφεύγετε η πρόσβαση.
    Ίσως για να μήν ενοχλείται η βάρδια στην γέφυρα ? Δεν ξέρω
    Κληρούχα,το ότι είναι ενιαίος χώρος δεν λέει,κάποιος κάποτε αποφασίζει κατά το δοκούν.Είναι θέμα ISM κ καλά ότι φοβούνται πειρατεία.
    Μιά φορά πλήρωμα έβγαζε τον κόσμο κ του έλεγε λανθασμένα ότι είναι γιά το ελικόπτερο χωρίς να πείθει βέβαια...
    Η πλάκα είναι ότι βλέπει ο κόσμος το winch only κ ψάχνει στο δίκτυο,τι είναι winch!

  6. #1186
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Roussosf, εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα ποτέ να κάτσω εκεί και να κάνω έστω ένα κομμάτι της διαδρομής. Όσες φορές έχω ανέβει στους ανεμοθώρακες πάντα έχω βρει σκοινάκια που εμποδίζουν την έξοδο στον ανοιχτό χώρο εκεί. Και πάντα τα πέρναγα τα σκοινιά κι έβγαινα, αλλά μέσα σε 5 λεπτά πάντα ερχόταν ένας ναύτης και με έβαζε μέσα πάλι λέγοντάς μου ότι δεν επιτρέπεται η παραμονή εδώ, γι'αυτό άλλωστε υπάρχουν και τα σκοινάκια. Έχω ακούσει πολλούς φίλους πάντως που σε ταξίδια τους έχουν τύχει σε ελεύθερη πρόσβαση εκεί, εγώ πάντως δυστυχώς δεν έχω τύχει ποτέ.
    Φίλε μου κ εμένα δεν μου έτυχε ποτέ να με αφήσουν σε αυτό τον χώρο. Αλλά είναι η δουλειά μου κοντά στα Λεμονάδικα κ μπορώ να βλέπω αν επιτρέπουν ή όχι.Αν όμως εν πλω βγάζουν τον κόσμο στη συνέχεια δεν ξέρω.Γι'αυτό θίγω το θέμα.

  7. #1187
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Τον πρώτο καιρό ήταν πάντα ελεύθερη η περιοχή μπροστά από τους ανεμοθώρακες. Η χαρά του φωτογράφου, του ηλιοσυλλέκτη, του ανεμομαζώχτη.. Τα τελευταία χρόνια δεν είναι πλέον και, δυστυχώς, όσοι καταφέρουν και περνάνε εκεί, δεν μένουν για πολύ. Κάποια φορά, σχετικά πρόσφατα, είχα βγει για φωτογραφίες μέσα στο λιμάνι του Πειραιά και ήρθε ένας ναύτης και με μάζεψε αμέσως. Μου είχε πει ένα λόγο, αλλά ομολογώ ότι δεν τον θυμάμαι...

    Αλλά να είναι το μόνο που έχει αλλάξει στα δίδυμα από τον πρώτο τους καιρό, καλά θα ήταν...

  8. #1188
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Αν θυμάμαι καλά ο λόγος που απαγορεύεται η πρόσβαση είναι επειδή ακριβώς από κάτω βρίσκεται ο χώρος με τις καμπίνες και είχαν γίνει παράπονα απ' τους επιβάτες για θορύβους και ενοχλήσεις από παιδικά ποδοβολητά, πτώσεις καρεκλών απ' τον αέρα, σουρσίματα κ.α.

  9. #1189
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Τα τελευταία τέσσερα χρόνια πρέπει να είναι τα σχοινάκια
    Θυμάμαι το 2012 παραμονή εκλογών με βοριά "κατσε καλά" δεν είχε σχοινάκια απλά λογω καιρου δεν μπορούσες να σταθείς εκει ήταν η μέρα που κοπάνησε το Νησος Χιος στην Τήνο
    επίσης ένα άλλο ταξίδι που θυμάμε 'ηταν η παραμονή των αγωνων του 2004, από εκείνο το σημείο τραβηξα φωτο όλα τα θηρία που ήταν στόν Πειραιά τότε
    Αλλά και τον χειμώνα σε κάποιο ταξίδι μπορούσες να πάς από την μιά πλευρά γιατι από την άλλη το βάφανε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roussosf : 08-08-2016 στις 14:52
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  10. #1190
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή BLUE STAR NAXOS άξησξη στον Πειραιά

    BLUE STAR NAXOS άξησξη στον Πειραιά τον περασμένο Ιανουάριο https://www.youtube.com/watch?v=iPWG...irn2mgvkouuk0k

Σελίδα 119 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 1969109117118119120121129 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας