Σελίδα 144 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 4494134142143144145 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.431 έως 1.440 από 1447

Θέμα: Hellenic Seaways

  1. #1431
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είπε κανείς για μονοπώλιο ;

    "Όπου ακούς Blue Star, συνεπάγεται και αυτό" μου είπε ένας φίλος.....

  2. #1432
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Ηδη ολοκληρώθηκε η μεταφορά της έδρας της εταιρείας εκεί που είναι η έδρα των Επιχειρήσεων Αττικής.
    Απο τις αρχές του μήνα στο μέγαρο Γιαννουλάτου -κτίριο ορόσημο γιά το λιμάνι του Πειραιά- έχει υποσταλεί η σημαία με το σινιάλο,είναι κλειστά όλα τα παντζούρια στις μπαλκονόπορτες,έκλεισε το πρακτορείο στο ισόγειο κ ένα χαρτί στην είσοδο λέει ότι "μεταφερθήκαμε Ευριπίδου & Λυσικράτους Καλλιθέα".
    Πέρασα και εγώ τώρα το βράδυ και δεν ξέρω αν μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό, αλλά τα χαρτιά που ενημερώνουν τη μεταφορά της εταιρείας και του πρακτορείου ήταν ξεκολλημένα. Είχα ακούσει πριν λίγες μέρες
    για 3 ενδιαφερόμενους για το κτίριο και δεν αποκλείεται σύντομα να μάθουμε τον νέο ένοικο. Οσον αφορά το πρακτορείο, η εικόνα πραγματικά αποκαρδιωτική, αφου έχουν ξηλωθεί τα πάντα. Δεν θα ξεχάσω τις ουρές απο κόσμο στις περιόδους αιχμής και ειδικά οταν τα τελευταία χρόνια έβγαινε η προσφορά της Cosmote, την οποία πολύ αμφιβάλω αν θα ξαναδούμε ποτέ. Οι νέοι 'ιδιοκτήτες' επιμένουν να προικίζουν τους
    2 κεντρικούς πράκτορες, οπου οπως έχω μάθει έχει απορροφηθεί ένας μικρός αριθμός εργαζόμενων της Hellenic Seaways.

  3. #1433
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα και εγώ τώρα το βράδυ και δεν ξέρω αν μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό, αλλά τα χαρτιά που ενημερώνουν τη μεταφορά της εταιρείας και του πρακτορείου ήταν ξεκολλημένα. Είχα ακούσει πριν λίγες μέρες
    για 3 ενδιαφερόμενους για το κτίριο και δεν αποκλείεται σύντομα να μάθουμε τον νέο ένοικο. Οσον αφορά το πρακτορείο, η εικόνα πραγματικά αποκαρδιωτική, αφου έχουν ξηλωθεί τα πάντα. Δεν θα ξεχάσω τις ουρές απο κόσμο στις περιόδους αιχμής και ειδικά οταν τα τελευταία χρόνια έβγαινε η προσφορά της Cosmote, την οποία πολύ αμφιβάλω αν θα ξαναδούμε ποτέ. Οι νέοι 'ιδιοκτήτες' επιμένουν να προικίζουν τους
    2 κεντρικούς πράκτορες, οπου οπως έχω μάθει έχει απορροφηθεί ένας μικρός αριθμός εργαζόμενων της Hellenic Seaways.
    Eίδα κ εγώ χθες το πρωί ότι έχουν ξεκολλήσει το χαρτί στην είσοδο.Παρεμπιπτόντως όταν το νοίκιασε η ΗSW,διάβασα γιά συμβόλαιο 25 ( ! ) χρόνια.Αν είναι έτσι,ποιός ξέρει τι συμβιβασμός θα έγινε. Καλά η προσφορά της Cosmote,αμ εκείνη η σούπερ προσφορά με το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ Δεκαπενταύγουστο στην Πάρο;; Πάνε αυτά!!! Σίγουρα οι 2 κεντρικοί θα είναι αυτοί της ΒSF.
    Mακάρι να γίνει κάτι με αυτό το μέγαρο διότι πρώτα ήταν εγκαταλελειμένο,θυμάμαι μιά ξεχασμένη επιγραφή του ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ (από το '80 ; ) κάπου ψηλά σε ένα μπαλκόνι.Μιά σκέψη κάνω,αν γινόταν ξενοδοχείο θα ήταν γιά τον καραβολάτρη ένοικο ό,τι πρέπει!

  4. #1434
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιά σκέψη κάνω,αν γινόταν ξενοδοχείο θα ήταν γιά τον καραβολάτρη ένοικο ό,τι πρέπει!
    Ωραία ιδέα φίλε Βίκτωρα, ευκαιρία να μετακομίσουμε εκεί..

  5. #1435
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία ιδέα φίλε Βίκτωρα, ευκαιρία να μετακομίσουμε εκεί..
    Εννοείται κ σε όποιον θα έχει πρόσβαση εκεί.Αυτό το στέγαστρο που φαίνεται στην ταράτσα,μιά χαρά καφετέρια θα γινόταν!

  6. #1436
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίδα κ εγώ χθες το πρωί ότι έχουν ξεκολλήσει το χαρτί στην είσοδο.Παρεμπιπτόντως όταν το νοίκιασε η ΗSW,διάβασα γιά συμβόλαιο 25 ( ! ) χρόνια.Αν είναι έτσι,ποιός ξέρει τι συμβιβασμός θα έγινε. Καλά η προσφορά της Cosmote,αμ εκείνη η σούπερ προσφορά με το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ Δεκαπενταύγουστο στην Πάρο;; Πάνε αυτά!!! Σίγουρα οι 2 κεντρικοί θα είναι αυτοί της ΒSF.
    Mακάρι να γίνει κάτι με αυτό το μέγαρο διότι πρώτα ήταν εγκαταλελειμένο,θυμάμαι μιά ξεχασμένη επιγραφή του ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ (από το '80 ; ) κάπου ψηλά σε ένα μπαλκόνι.Μιά σκέψη κάνω,αν γινόταν ξενοδοχείο θα ήταν γιά τον καραβολάτρη ένοικο ό,τι πρέπει!
    Αν και δεν το περίμενα, η προσφορά της Cosmote είναι πάλι εδώ ! Αλλαγμένη βέβαια, αλλά ευτυχώς υπάρχει
    https://hellenicseaways.gr/offers/vi...ls-for-you2019

  7. #1437
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Αυτή υπάρχει. Τα δρομολόγια του Πάσχα για Κυκλάδες δεν υπάρχουν...

  8. #1438

    Προεπιλογή

    Η προσφορά μπορεί να διαφημίζεται, αλλά πόσο πραγματική είναι σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια;

    Αν θέλει κανείς να ταξιδέψει αρχές Ιουλίου και να επιστρέψει τέλος Ιουλίου - αρχές Αυγούστου θα πρέπει να
    κλείσει εισητήριο μετά την 1 Ιουλίου. Ποιά είναι η πιθανότητα να βρει καμπίνα (ειδικά για Β.Αιγαίο);

    Για πείτε την γνώμη σας

  9. #1439
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    To πρακτορείο της πρώην έδρας της εταιρείας ξανάνοιξε αυτές τις μέρες από την ferryoffers.gr κ έχει επίσης επιγραφές των ΗSW κ ΒSF.

  10. #1440
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    To μέγαρο Γιαννουλάτου όπου ήταν η έδρα της ΗSW νοικιάστηκε στην SRH MARINE SAIT εταιρεία τηλεπικοινωνιών.
    Μάλιστα αφαιρέθηκαν τα δελφινάκια που υπήρχαν ψηλά στο μέγαρο.Χαρακτηριστικό κ πρωτότυπο είναι ότι στον ένα από τους 2 ιστούς στην ταράτσα είναι υψωμένα τα σημαιάκια S,R,H.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 10-03-2020 στις 13:58

Σελίδα 144 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 4494134142143144145 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας