Σελίδα 103 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.021 έως 1.030 από 1447

Θέμα: Hellenic Seaways

  1. #1021

    Προεπιλογή

    Φίλε ελμεψη, εγώ προσωπικά με τις 20/20 διοπτριες των ματακίων μου βλέπω ότι η φωτογραφία του πρακτορείου έχει παρθεί τουλάχιστον 5 μετρά αριστερότερα από την δικιά σου φωτογραφία.

    Η γωνία λήψης των δύο φωτο είναι κοντινή αλλά σαφέστατα διαφορετική.
    (Βλέπε σημαιάκια... πλώρης - ιστού)

  2. #1022
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από redhell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε ελμεψη, εγώ προσωπικά με τις 20/20 διοπτριες των ματακίων μου βλέπω ότι η φωτογραφία του πρακτορείου έχει παρθεί τουλάχιστον 5 μετρά αριστερότερα από την δικιά σου φωτογραφία.

    Η γωνία λήψης των δύο φωτο είναι κοντινή αλλά σαφέστατα διαφορετική.
    (Βλέπε σημαιάκια... πλώρης - ιστού)
    Βαση του νομου των πιθανοτητων, οι πιθανοτητα να εχει τραβηχτει η ιδια φωτο, την ιδια μερα, απο το ιδιο καραβι, πολυ κοντα και τα 3 σημαιακια που ανεμιζουν στον αερα να ειναι ακριβως τα ιδια ειναι σχεδον μηδενικη.Δεν ξερω αν ασχολησε με την φωτογραφια αλλα οσοι ασχολουνται γνωριζουν οτι 1 μετρο να κουνηθεις και οχι 5 αλλαζει εντελως η εικονα.Δεν ισχυει αυτο που λες δυστυχως.

  3. #1023
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Cool

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από redhell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε ελμεψη, εγώ προσωπικά με τις 20/20 διοπτριες των ματακίων μου βλέπω ότι η φωτογραφία του πρακτορείου έχει παρθεί τουλάχιστον 5 μετρά αριστερότερα από την δικιά σου φωτογραφία.

    Η γωνία λήψης των δύο φωτο είναι κοντινή αλλά σαφέστατα διαφορετική.
    (Βλέπε σημαιάκια... πλώρης - ιστού)
    Mε το photoshop ξέρεις τι μαγικά μπορείς να κάνεις???
    Με συγχωρείς, αλλά θα διαφωνίσω μαζί σου φίλε redhell.

    Για να φανταστείς εγώ παρατηρω την κολώνα που είπαν τα παιδιά νωρίτερα στο καταπέλτη της πλώρης!
    Βγάζει μάτια..

  4. #1024

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ελμεψη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριε csa73 ειπες κατι οτι εχει τραβηξει την ιδια φωτο απο το ιδο σημειο που τραβηξα και γω. Για να δεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις την ιδια φωτο και να σου λυθει η απορια τετοια γωνια ληψης δεν υπαρχει στην κολωνα και ουτε στο κεντρικο λιμανι οσο και να το προσπαθησεις(Το τελεωνειο δεν βλεπει στην ακαντια που δενει το νησος αλλα στην παλια πολη).Και σε καραβι δεμενο στην δεξια πλευρα του λιμανιου να ανεβεις πανω παλι δεν θα βγαλεις την ιδια.Η φωτο ειναι τραβηγμενη απο πλοιο εν κινηση και συγκεκριμενη ωρα.Απο την αρχη τονισα καποιες λεπτομεριες που ξεχωριζουν την φωτο και δεν την παραθεσα με αερολογιες. Την επομενη φορα που πας να την πεις και να το παιξεις εξυπνος σε καποιον φροντισε να παραθετεις τα στοιχεια (φωτο) που εχεις και μετα γραψε οτι θες και μην λες θα τα ανεβασω την επομενη φορα και οι ληψεις ειναι 15. Απο τα σημεια που ειπες καμια ληψη του Νησος δεν εχεις κανει γιατι πολυ απλα δεν φαινεται. Sorry για το off topic και ληγω εδω το θεμα που προεκυψε με τον csa73.
    Εσύ απλά όχι το λήγεις αλλά το αναθερμαίνεις απλά έκανα λάθος και το διόρθωσα και εσύ απλά το παίζεις Master απλά για να μαθαίνεις να συγχωρείς απροσεξίες οι οποίες παραδέχονται το λάθος εχω να σου πώ το εξής: Όσα άτομα έχεις γνωρίσει στην ζωή σου τόσα πλοία έχω δεί στα 73 μου χρόνια στήν θάλασσα Out!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

  5. #1025
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Θα σας παρακαλέσω να μην συνεχίσουμε άλλο αυτήν την κουβέντα ακούστηκαν όλες οι απόψεις με σεβασμό απλά η συνεχισή τους μας βγάζουν εκτός θέματος.
    Σε περίπτωση που κάποιος θίγεται μπορεί κάλιστα να μιλήσει με την εταιρεία απ ευθείας .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maroulis Nikos : 11-09-2010 στις 15:28

  6. #1026

    Προεπιλογή

    Απο πλευράς μου το λήγω εδώ Respect Mr Administrator και συγνώμη δια την παρεξήγηση

  7. #1027
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Αποτελεσματικό το πρόγραμμα «Ασφαλώς Πάμε Μαζί» της
    HELLENICSEAWAYS
    Χρήσιμο και άμεσο αποδεικνύεται στην πράξη, στο πρώτο διάστημα λειτουργείας του το πρωτοποριακό για τους ταξιδιώτες πρόγραμμα ¶μεσης Ιατρικής Βοήθειας «Ασφαλώς Πάμε Μαζί» της HellenicSeaways.

    Το «Ασφαλώς Πάμε Μαζί» είναι ένα πλήρες πρόγραμμα ¶μεσης Ιατρικής Βοήθειας ειδικά σχεδιασμένο από την HellenicSeaways σε συνεργασία με την INTERAMERICANγια όλους τους επιβάτες της HellenicSeaways και ισχύει από την επιβίβαση τους στο πλοίο μέχρι και 7 ημέρες μετά το ταξίδι.

    Η πρώτη περίοδος λειτουργίας του προγράμματος (18/06/2010-31/08/2010) υπήρξε ιδιαίτερα επιτυχημένη, με την αξιοποίηση των παροχών βοηθείας του «Ασφαλώς Πάμε Μαζί» που προσφέρθηκαν σε 1.180 επιβάτες. Πιο συγκεκριμένα, δώθηκαν 189 ιατρικές συμβουλές εν πλώ, 767 μετά το ταξίδι εντός Ελλάδος, 87 ιατρικές συμβουλές μετά το ταξίδι εκτός Ελλάδος, πραγματοποιήθηκαν 104 μεταφορές εντός Ελλάδος, 4 εκτός και τέλος καλύφθηκαν τα έξοδα μετακίνησης συγγενών λόγω έκτακτου συμβάντος σε 29 περιπτώσεις.

    Το πρόγραμμα «Ασφαλώς Πάμε Μαζί» που προσφέρει η HellenicSeaways εξασφαλίζει, εκτός από τις βασικές παροχές της ¶μεσης Ιατρικής Βοήθειας της INTERAMERICAN , μια σειρά επιπλέον παροχών που θα βοηθήσουν τον επιβάτη και την οικογένεια του να αντιμετωπίσουν ολοκληρωμένα τις συνέπειες ενός ενδεχόμενου ατυχήματος ή απρόοπτου περιστατικού υγείας.

    Οι καλύψεις που παρέχονται αναλυτικά σε περίπτωση ασθένειας ή ατυχήματος του ταξιδιώτη είναι:
    • Υγειονομική μεταφορά παθόντος
    • Επιστροφή των μελών της οικογένειας που συνταξιδεύουν με τον παθόντα
    • Νοσοκομειακή περίθαλψη στο εξωτερικό
    • Φροντίδα των ανήλικων παιδιών του παθόντος επιβάτη
    • Εισιτήριο σε στενό συγγενή για να βρεθεί άμεσα κοντά στον παθόντα επιβάτη, αν αυτός νοσηλεύεται
    • Κάλυψη εξόδων διαμονής σε ξενοδοχείο για στενό συγγενή.

    Η HellenicSeaways, με το πρόγραμμα «ΑΣΦΑΛΩΣ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ» αποδεικνύει στην πράξη την συνεχή προσπάθεια για παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών θαλάσσιας μεταφοράς.

    «ΑΣΦΑΛΩΣ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ» σε κάθε προορισμό μας.

  8. #1028
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    5 χρόνια στη γραμμή Χίου – Μυτιλήνης
    Η Hellenic Seaways με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει τη συμπλήρωση πέντε ετών παρουσίας στη γραμμή Πειραιά - Χίου - Μυτιλήνης. Η δρομολόγηση του νεότευκτου “Νήσος Μύκονος” στις 17 Σεπτεμβρίου του 2005 άλλαξε ριζικά τις συνθήκες ταξιδιού και συνέβαλε σημαντικά στην ανάπτυξη των δύο νησιών.
    Η αντικατάσταση του δύο χρόνια αργότερα από το επίσης νεότευκτο “Νήσος Χίος” απέδειξε εμπράκτως τη δέσμευση μας για την παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών με πλοία νέας τεχνολογίας.
    Στα πέντε χρόνια παρουσίας της εταιρίας μας στη γραμμή έχουμε μεταφέρει περισσότερους από 2.000.000 επιβάτες, περισσότερα από 227.000 οχήματα ιδιωτικής χρήσης και περισσότερα από 68.000 φορτηγά
    Στο “επετειακό” δρομολόγιο της Παρασκευής πέντε τυχεροί επιβάτες κέρδισαν VIP εισιτήρια για δύο άτομα προς οποιονδήποτε από τους 30 προορισμούς που προσεγγίζουν τα πλοία μας.
    Η εταιρεία ευχαριστεί τους επιβάτες που με την επιλογή τους κατέστησαν το “Νήσος Χίος” το δημοφιλέστερο πλοίο της γραμμής. Η εμπιστοσύνη του επιβατηγού κοινού αποτελεί κίνητρο για όλους μας, ώστε να υλοποιούμε καθημερινά τη δέσμευσή μας για συνεχή αναβάθμιση του στόλου και των υπηρεσιών μας.
    Hellenic Seaways: Πάμε μαζί!

  9. #1029

    Προεπιλογή

    Στο site της hsw μπορείς να κάνεις virtual tour σε όλα τα πλοία της πλην των ro-ro και των Εξπρές Πήγασσος, Εξπρές Σαντορίνη και Hellenic Wind.
    Δεν ξέρω εαν το έχουμε ξανα αναφέρει.

  10. #1030
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή Γενική συζήτηση περί των νέων πλοίων της HSW [HSW Newbuildings]

    μακαρι να χτιστουν και αλλα τετοια πλοια σαν το μυκονος...ξερουμε αν εχει στα σχεδια της η χελλενικ να φτιαξει καποιο καινουριο???

Σελίδα 103 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας