Σελίδα 143 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 4393133141142143144145 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.421 έως 1.430 από 1447

Θέμα: Hellenic Seaways

  1. #1421
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Απο 31/10 σταματά την λειτουργία του το πρόγραμμα Bonus Miles και αντικαθίσταται με το seasmiles της Attica.

  2. #1422
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει και το managment της εταιρείας . Και το λέω αυτό γιατι την Παρασκευή 26/10 που έγινε η σκάντζα του ΧΙΟΣ από το ΜΥΚΟΝΟΣ μέχρι τις 12:00 περίπου από την εταιρεία η ενημέρωση ήταν ότι το δρομολόγιο θα γινόταν από το ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ(πήρα τηλέφωνο στα γραφεία γιατί ταξίδευα) και πήγε κόσμος στο ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ στην Ε1 και αναγκάστηκε να γυρίσει στην πλατεία Καραισκάκη που ήταν το ΜΥΚΟΝΟΣ και με τα πόδια γιατί τα λεωφορεία του ΟΛΠ κάνανε δρομολόγια μέχρι την Ε2. Αυτη την αλλαγή δεν την γνώριζαν ούτε οι υπάλληλοι της εταιρείας ούτε τα πρακτορεία ούτε οι λιμενικοί. Αλλά από την προηγούμενη είχε γραφτεί εδώ στο forum και από την αρχή της εβδομάδας το γνώριζαν οι λουκουματζήδες στην Σύρο.Κάτι που οι πρώτοι που έπρεπε να το γνωρίζουν ήταν οι υπάλληλοι στο τμήμα εξυπηρέτησης της εταιρείας
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  3. #1423
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω πλήρως σχετικά με το management της εταιρείας. Τα στελέχη της Hellenic ειδικά τα τελευταία χρόνια επι διοίκησης Αντ. Αγαπητού ήταν ιδιαίτερα συνεργάσιμοι σε όλους τους τομείς και αυτό δεν το λέω μόνο εγώ (που έχω κάποιο λόγο να το γράφω), αλλά και πληρώματα, μεταφορείς, γραφεία ταξειδίων κλπ. Φυσικά ουδείς τέλειος, αλλά πάντα εξετάζουμε την γενική εικόνα. Με τα νέα δεδομένα, δηλαδή ουσιαστικά το μονοπώλιο που έχει δημιουργηθεί δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, αλλά ηδη τα πρώτα συμπτώματα είναι ορατά...

  4. #1424
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω πλήρως σχετικά με το management της εταιρείας. Τα στελέχη της Hellenic ειδικά τα τελευταία χρόνια επι διοίκησης Αντ. Αγαπητού ήταν ιδιαίτερα συνεργάσιμοι σε όλους τους τομείς και αυτό δεν το λέω μόνο εγώ (που έχω κάποιο λόγο να το γράφω), αλλά και πληρώματα, μεταφορείς, γραφεία ταξειδίων κλπ. Φυσικά ουδείς τέλειος, αλλά πάντα εξετάζουμε την γενική εικόνα. Με τα νέα δεδομένα, δηλαδή ουσιαστικά το μονοπώλιο που έχει δημιουργηθεί δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, αλλά ηδη τα πρώτα συμπτώματα είναι ορατά...
    Εχω όλη την καλή διάθεση να θεωρήσω το συγκεκριμένο συμβάν ως μεμονωμένο γεγονός, αλλά πιστεύω ότι σε κάτι που αφορά τους πελάτες - επιβάτες μιας εταιρείας το τμήμα εξυπηρέτησης είναι το πρώτο που πρέπει να γνωρίζει τις οποιεσδήποτε αλλαγές γίνονται. Και η συγκεκριμένη αλλαγή δεν έγινε την τελευταία ώρα αλλά μέρες πρίν.
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  5. #1425
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Κι εγώ έχω την καλή διάθεση, αλλά θυμήθηκα πάλι την ακύρωση των δύο τελευταίων δρομολογίων του HS4, λόγω της "επικείμενης" κακοκαιρίας Ζόρμπα δε γκρικ, όπου στις Κυκλάδες, ειδικά την Κυριακή 30 Σεπτέμβρη δεν κουνιόταν φύλλο και ταξίδευαν μέχρι και οι φουσκωτές βάρκες με εξάχρονα.

    Το ξέρω ότι γκρινιάζω, αλλά μου έχει κάτσει στο λαιμό.

  6. #1426
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω όλη την καλή διάθεση να θεωρήσω το συγκεκριμένο συμβάν ως μεμονωμένο γεγονός, αλλά πιστεύω ότι σε κάτι που αφορά τους πελάτες - επιβάτες μιας εταιρείας το τμήμα εξυπηρέτησης είναι το πρώτο που πρέπει να γνωρίζει τις οποιεσδήποτε αλλαγές γίνονται. Και η συγκεκριμένη αλλαγή δεν έγινε την τελευταία ώρα αλλά μέρες πρίν.
    Σωστά μπορεί να είχε διαρρεύσει η αναμενόμενη αλλαγή του πλοίου, ομως η ουσία και εκει ήθελα να καταλήξω είναι η ανοργανωσιά, αλλά και η προχειρότητα που βλέπουμε το τελευταίο χρονικό διάστημα μετα την λεγόμενη απορρόφηση της Hellenic απο την Αττικα, κατι που επιβεβαιώνεται οτι σήμερα τελειώνει ο μήνας και σε αλλες γραμμές μόλις σήμερα βγήκαν και επίσημα τα δρομολόγια για αυριο.μεθαύριο, ενω σε άλλες ακόμα περιμένουν !

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έχω την καλή διάθεση, αλλά θυμήθηκα πάλι την ακύρωση των δύο τελευταίων δρομολογίων του HS4, λόγω της "επικείμενης" κακοκαιρίας Ζόρμπα δε γκρικ, όπου στις Κυκλάδες, ειδικά την Κυριακή 30 Σεπτέμβρη δεν κουνιόταν φύλλο και ταξίδευαν μέχρι και οι φουσκωτές βάρκες με εξάχρονα.

    Το ξέρω ότι γκρινιάζω, αλλά μου έχει κάτσει στο λαιμό.
    Προσωπικά ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία, οπου με καθυστέρηση σχεδον 3 ημερών (αντι Σάββατο 29/9 ωρα 16.00 - 05.00 το πρωί της Τρίτης) έφυγα απο τη Σάμο για Πειραιά. Και έχεις μεν δίκιο οτι ειδικά την Κυριακή δεν κουνιόταν φύλλο, αλλά να μην ξεχνάμε οτι για πρώτη φορά τέλος Σεπτέμβρη είχαμε να αντιμετωπίσουμε πρωτόγνωρα καιρικά φαινόμενα (κυκλώνες Ξενοφώντες και Ζορμπάδες) οπου κανείς μετεωρολόγος δεν μπορούσε να προβλέψει τι θα μπορούσε να συμβεί γι'αυτό άλλωστε είδαμε για πρώτη φορά να βγαίνουν προληπτικά απαγορευτικά.

  7. #1427
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων



    Προσωπικά ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία, οπου με καθυστέρηση σχεδον 3 ημερών (αντι Σάββατο 29/9 ωρα 16.00 - 05.00 το πρωί της Τρίτης) έφυγα απο τη Σάμο για Πειραιά. Και έχεις μεν δίκιο οτι ειδικά την Κυριακή δεν κουνιόταν φύλλο, αλλά να μην ξεχνάμε οτι για πρώτη φορά τέλος Σεπτέμβρη είχαμε να αντιμετωπίσουμε πρωτόγνωρα καιρικά φαινόμενα (κυκλώνες Ξενοφώντες και Ζορμπάδες) οπου κανείς μετεωρολόγος δεν μπορούσε να προβλέψει τι θα μπορούσε να συμβεί γι'αυτό άλλωστε είδαμε για πρώτη φορά να βγαίνουν προληπτικά απαγορευτικά.
    Υπήρξαν πράγματι προληπτικά απαγορευτικά εκείνες τις μέρες, αλλά εδώ ακύρωσε η εταιρία τα δύο τελευταία δρομολόγια της σεζόν για το hs4, ενώ δεν ταξίδεψαν και τα υπόλοιπα πλοία της. Την Κυριακή,όμως, δεν υπήρχε απαγορευτικό στις Κυκλάδες και ακόμα και το Ιονίς ανέβηκε από Κύθηρα, αν θυμάμαι καλά. Αυτό είναι μονομερής και αυθαίρετη κίνηση από την HS. Αν ήταν στο μέσο της σεζόν, ούτε σκέψη για κάτι τέτοιο δε θα υπήρχε.

  8. #1428
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    'Ηδη ολοκληρώθηκε η μεταφορά της έδρας της εταιρείας εκεί που είναι η έδρα των Επιχειρήσεων Αττικής.
    Απο τις αρχές του μήνα στο μέγαρο Γιαννουλάτου -κτίριο ορόσημο γιά το λιμάνι του Πειραιά- έχει υποσταλεί η σημαία με το σινιάλο,είναι κλειστά όλα τα παντζούρια στις μπαλκονόπορτες,έκλεισε το πρακτορείο στο ισόγειο κ ένα χαρτί στην είσοδο λέει ότι "μεταφερθήκαμε Ευριπίδου & Λυσικράτους Καλλιθέα".

  9. #1429
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Ηδη ολοκληρώθηκε η μεταφορά της έδρας της εταιρείας εκεί που είναι η έδρα των Επιχειρήσεων Αττικής.
    Απο τις αρχές του μήνα στο μέγαρο Γιαννουλάτου -κτίριο ορόσημο γιά το λιμάνι του Πειραιά- έχει υποσταλεί η σημαία με το σινιάλο,είναι κλειστά όλα τα παντζούρια στις μπαλκονόπορτες,έκλεισε το πρακτορείο στο ισόγειο κ ένα χαρτί στην είσοδο λέει ότι "μεταφερθήκαμε Ευριπίδου & Λυσικράτους Καλλιθέα".
    Εδώ, φίλε Βίκτωρα, έχουν υποστείλει τα δρομολόγια του Πάσχα (όποιος καταφέρει να πάει Παροναξία ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ αυτό το Πάσχα, να μας γράψει), στα γραφεία κλπ, θα κόλλαγαν;

  10. #1430
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Πολύ σωστά γράφεις ! Να συμπληρώσω ομως οτι παρατήρησα μόλις τώρα ψάχνοντας, οτι απο τη Μεγάλη Πέμπτη κάνουν και ένα 'δώρο' στο επιβατικό κοινό, αυξάνοντας τις τιμές των εισιτηρίων επιβατών και οχημάτων κατά προσέγγιση 4% στις γραμμές Κυκλάδων, Ικαρίας - Σάμου και Χίου - Μυτιλήνης (τουλάχιστον αυτά πρόσεξα για την ώρα). Μήπως είπε κανείς για μονοπώλιο ;

Σελίδα 143 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 4393133141142143144145 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας