Σελίδα 2 από 145 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 1447

Θέμα: Hellenic Seaways

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Στο ΑΦΡΟΔΙΤΗ θα γίνει το ίδιο καλή δουλειά. Αυτή τη στιγμή μάλλον του κάνουν πλαστικοποίηση υφάλων πράγμα που σημαίνει ότι το καλοκαίρι θα πηγαίνει (άμα θέλει) γύρω στα 19-19,5. Στη δεξαμενή είναι με τα παλιά σινιάλα αλλά όπως ο ΠΗΓΑΣΟΣ βάφτηκε μπλέ ολόκληρος, έτσι θα βαφτεί και η ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Όσο για foto του κουφαριού είναι πολύ δύσκολο να πλησιάσεις. Μπορείς όμωςνα βρεις στον "Ε" (που μάλλον τις έχεις δει) και στο faktaomfartyg έχει άλλη μία.

  2. #12

    Προεπιλογή

    pie13 wrote at insured.gr

    Ναι τον Πήγασσο τον έχω δεί και πρέπει να είναι το πρώτο που θα γράψει και το νέο όνομα. Και στον Εφοπλιστή τις έχω δεί. Να δούμε θα είναι έτοιμο σίγουρα τον Ιούνιο για να μπεί και στη γραμμή?? Το άλλο πότε σκοπεύουν να το ξεκινήσουν??? Aqua θα γίνει καμιά επιμίκυνση που είχε ακουστεί???

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ιούνιο - Ιούλιο το κόβω να είναι έτοιμο. Πάντως χθες που το είδα, δουλεύουν σαν σκυλιά. Το AQUA βρίσκεται ήδη στη δεξαμενή των ναυπηγείων Lamda για την επιμήκυνση. Δεν το έχουν κόψει βέβαια ακόμα γιατί τώρα φτιάχνουν το κομμάτι που θα προσταιθεί. Όσο βρισκόταν δεμένο στο Νέο μόλο του ξήλωσαν όλα τα πατάρια από τα γκαράζ.

  4. #14

    Προεπιλογή

    pie13 wrote at insured.gr

    Να το δούμε και αυτό....πάντως με την έλευση του Κουφαριού...τι τύχη μπορεί να έχει??? Ότι μένει από το Κουφάρι θα πέρνει....εκτός και άμα κάνουν τίποτα τρελές εκπτώσεις και άντε από τους Ανδριώτες που κοιτάζουν και το μισό cent....(δεν έχω τίποτα με τους Ανδριώτες...αλλά το αποδείξανε και όταν τους είχανε το Seajet δεν πήγαινε ούτε μισός! )! Μπορεί βέβαια πέρυσι να γλυκαθήκανε που η Hellas είχε κατεβάσει εκεί ότι χειρότερο....

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Η επερχόμενη όμως κοινοπραξία Αγούδημου - Περογιαννάκη με 20% έκπτωση σε όχημα και οδηγούς θα πάρει όχι μόνο τους Ανδριώτες αλλά καί όλους όσους δεν βιάζονται να φτάσουν στη Μύκονο 1 ώρα νωρίτερα. Σωστά;

  6. #16

    Προεπιλογή

    pie13 wrote at insured.gr

    Λίγοι θα τα προτιμήσουν πάντως...το καινούργιο ειδικά τραβάει το κόσμο έστω και αν πρέπει να πληρώσει ο άλλος το κάτι παραπάνω. Εγώ επιμένω ότι θα κόψει κόσμο από τον Πειραιά για τη Μύκονο αν μαθευτεί γενικότερα. Και πιστεύω ότι τον περισσότερο κόσμο θα τον πηγαίνει στη Μύκονο κ στην Τήνο(αν και εκεί πάνε και πολλά γκρούπ με γέρους-γριές κλπ). Μη ξεχνάς υπάρχει και το Superferry2...! Εγώ πάντως και με 20% έκπτωση δεν νομίζω να προτιμήσω το Aqua Jewel που το θεωρώ απαράδεκτο από το να ταξιδέψω με κάτι παραπάνω με το Σούπερφέρρυ ή το Κουφάρι...! Σωστά??

  7. #17
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Πιστεύω ότι το AQUA JEWEL θα βελτιωθεί κατά πολύ. Εσωτερικά είναι κλάσεις ανώτερο από όλα τα άλλα της Ραφήνας αλλά στους υπόλοιπους τομείς είναι όντως απαράδεκτο. Εκεί που θα χάσει κάθε ελπίδα είναι αν και μετά την επιμήκυνσή του συνεχίσει να έχει αυτό το αποκαρδιοτικό ταξίδεμα. Το ΚΟΥΦΑΡΙ (το οποίο είναι στη δεξαμενή) από την άλλη θα πάρει πολλούς επιβάτες αναμφισβήτητα αλλά μην ξεχνάς ότι υπάρχουν πάρα πολλοί κυρίως Ανδριώτες αλλά και Τηνομυκονιάτες που έχουν συνδέσει το ταξίδι τους με ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΡΥ και με ΠΗΝΕΛΟΠΗ. Ακόμα και με τους πράκτορες που πάντα ξέρουν και τους κρατάνε μια θέση μέσα στο πλοίο.

  8. #18
    pie Guest

    Προεπιλογή

    Δεν πιστεύω ότι το Σούπερφέρρυ μπορεί να συγκρηθεί με το ¶κουα και σε εσωτερικούς χώρους αλλά και στο ταξίδεμα...είναι ιεροσυλία πιστεύω. Σίγουρα δεν λέω ότι τα άλλα θα μεταφέρουν μύγες, αλλά σίγουρα θα έχουν λιγότερο κόσμο απ'ότι είχαν συνηθήσει...! Αυτά περί συναισθημάτων κλπ δε πιστεύω ότι ισχύουν και πολύ αφού οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται καν με πιο πλοίο θα είναι αρκεί να είναι το γρηγορότερο και το πιο καινούργιο. Σίγουρα οι καραβολάτρες είναι πολύ λιγότεροι από τους υπόλοιπους που ταδιδεύουν με τα πλοία και οι περισσότεροι δε γνωρίζουν καν μετά απο μερικές μέρες με πιο πλοίο ταξίδεψαν.

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Χριστός ανέστη ......κτλ, κτλ!!! :evil: Τέλος πάντων...!! :roll:

    Νίκο μη το λες αυτό περί συναισθημάτων γιατί θα σου θυμήσω ότι σε μια ψηφοφορία στο shiplovers έβγαινε το ΟΛΥΜΠΙΑ και το ΑΦΡΟΔΙΤΗ καλύτερο από το ΚΝΩΣΟΣ και τα ΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ 8O 8O 8O 8O 8O Φαντάσου λοιπόν τι δέσιμο υπάρχει με τα βαπόρια. Από κει και πέρα οι Ανδριώτες πιστεύεις ότι θα πληρώσουν παραπάνω (έστω και μόνο 3 ή 5 ευρώ το άτομο) για να φτάσουν 25 λεπτά νωρίτερα; Εγώ δε νομίζω. Ότι πάρει θα είναι για Μύκονο και Τήνο. Οι αποστάσεις είναι μικρές για να φανούν οι διαφορές στη ταχύτητα των πλοίων.

  10. #20
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από George
    Χριστός ανέστη ......κτλ, κτλ!!! :evil: Τέλος πάντων...!! :roll:
    8O 8O 8O 8O :?: :?: Ήρθε το Πάσχα :?: :?: 8O 8O 8O 8O

    Δεν ξέρω σε ποια ψηφοφορία βγήκε το ΑΦΡΟΔΙΤΗ και το ΟΛΥΜΠΙΑ καλύτερο από το ΚΝΩΣΟΣ ή τα ΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ αλλά δεν θα ήθελα να το σχολιάσω.
    Από κει και πέρα παίρνω αφορμή από αυτό που είπε ο George για τις αποστάσεις και τις ταχύτητες. Είναι ολόσωστο και θα φέρω ένα παράδειγμα: Στα 95 μίλια που είναι η απόσταση Πειραιάς - Πάρος τα ΕΞΠΡΕΣ Δωδεκάθεο κατάντησαν να κάνουν 5,5 ώρες το 2003 και το 2004 ενώ τα BLUE STAR με 23,4 μίλια δρόμο έκαναν 4 ώρες και 5 λεπτά (1,5 ώρα λιγότερο). Σε μια απόσταση τώρα Ραφήνα - ¶νδρος που είναι 36 μίλια, τι διαφορά να φανεί; Και με 25 μίλια να πάει το ΚΟΥΦΑΡΙ πάλι γύρω στη 1,5 με 1 ώρα και 40 λεπτά θα κάνει τη στιγμή που ΠΗΝΕΛΟΠΗ, ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΡΥ και AQUA JEWEL κάνουν 2 ώρες χαλαρά με 18 κόμβους.

Σελίδα 2 από 145 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας