Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 55

Θέμα: Συζήτηση για φωτο από τη διάλυση [Debate on photos from scrapyard]

  1. #1

    Προεπιλογή Συζήτηση για φωτο από τη διάλυση [Debate on photos from scrapyard]

    Beached pictures if taken, tell him to keep them for himself. And I would like to please you all not to upload any beached pictures, if there would be any. Nevertheless the ship has to be beached. And it hasn't, has it?
    [I] Δεν θα κοπούμε ποτέ κουφάλα σκραπατζή! [/I]

  2. #2

    Προεπιλογή

    dear friend, till today, i was very lucky not to see pictures of "poseidon express" under demolition.
    maybe you'll (we all of us) have the same luck for roi beaudoin

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή Ζητώ σαν χάρη....

    και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ζητήσω σαν προσωπική χάρη όποιος έχει ή πέσουν στα χέρια φωτογραφίες απο την προσάραξη του Γεώργιος Εξπρές ή την τυχόν διάλυση του να μήν τις ανεβάσει.. καλό θα είναι να το αναφέρει προς ενημέρωση όλων όμως θα ήθελα να ζητήσω και παρακαλώ γι' αυτό να μήν ανέβουν τέτοιες φωτογραφίες. υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που όλο αυτό τον ένα χρόνο έδωσαν τόσα πολλά έστω για να προσπαθήσουν να το σώσουν, που κατέθεσαν ένα κομμάτι της ψυχής τους σε αυτό το καράβι.. και άλλοι τόσοι που το αγάπησαν, δέθηκαν μαζί του και θα ήταν πολύ σκληρό γι' αυτούς..

    και πάλι ευχαριστώ..

  4. #4
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Θα πρέπει, εφόσον οι φίλοι που δούλεψαν και για την διάσωση του Γεώργιος Εξπρές, επιθυμούν να μην ανεβούν εδώ φωτογραφίες απο την προσάραξη και την εν συνεχεία διάλυση του πλοίου, να σεβαστούμε όλοι την επιθυμία τους. Αυτό θα είναι το δικό μας ευχαρσιτώ σε εκείνους για τις φιλότιμες προσπάθειές ετών που έκαναν γαι την διάσωση του πλοίου.
    Ευχαριστούμε για την κατανόηση.


    The friends of Georgios Experss would wish to abstain from publishing photos of her beaching and/or demolition, of any kind and at any stage of operations, in this thread. We invite all members to respect the desire of Georgios Express friends that have worked hardly for her sarvival. Thank you for your understanding and compliance.

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Ostend - Belgium
    Μηνύματα
    154

    Angry photo's of scrabyard

    It is verry sad to hear of the loss. But historic photo's of the "Roi Baudouin" on the beach and in a later scrap state is also needed to let everebody nows about the criminal minds of some not seamended and shiplovers bureaucrats !!!!:sad::-x
    Here in Belgium we are all verry mad that even here nobody in governement even answer or mail's and we are sade and shockd non museum have some intrest to save the "R B " and in maritime heritage !!!!!
    Never the less please get manny photo's of her and we don't forget...
    Here a photo of a other fine (sister)ship at the scrabyard the ex-Prss Astrid
    Regards,
    Arne
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  6. #6
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Ευρειακή Γέρας
    Μηνύματα
    2.814

    Προεπιλογή

    κοιταξα την φωτογραφια που καταχωρησε ο φιλος μας ο ΑΡΝΕ.αρχισαν κιολας να το κοβουν απο την πλωρη?μαλλον σημερινη ειναι αυτη η φωτογραφια. κριμα πραγματικα,παρολο που δεν ειναι το αγαπημενο μου πλοιο εχω συγκινηθει πολυ με ολο το σκηνικο των τελευταιων ημερων.θα μπορουσε να ηταν το δικο μου αγαπημενο καραβι.τους καταλαβαινω απολυτα τις προσπαθειες που εκαναν για να σωθει .ακριβως ετσι νιωθω και εγω για το θεοφιλος.

  7. #7
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από opelmanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιταξα την φωτογραφια που καταχωρησε ο φιλος μας ο ΑΡΝΕ.αρχισαν κιολας να το κοβουν απο την πλωρη?μαλλον σημερινη ειναι αυτη η φωτογραφια. κριμα πραγματικα,παρολο που δεν ειναι το αγαπημενο μου πλοιο εχω συγκινηθει πολυ με ολο το σκηνικο των τελευταιων ημερων.θα μπορουσε να ηταν το δικο μου αγαπημενο καραβι.τους καταλαβαινω απολυτα τις προσπαθειες που εκαναν για να σωθει .ακριβως ετσι νιωθω και εγω για το θεοφιλος.
    Μάλλον δεν την κατέχεις την αγγλική.......είναι από ένα αδερφό πλοίο η φωτογραφία που έχει την ίδια κατάληξη......:sad:

  8. #8

    Προεπιλογή

    Η φωτογραφία ειναι από το παλαι ποτέ Μπαρι Εξπρές που κόπηκε πριν λιγα χρόνια στην Ινδια. Τόσο οι συμμετέχοντες στην προσπάθεια διάσωσης του πλοίου όσο και οι moderators εχουμε ζητητσει να μην ανέβουν φωτογραφιές από την αναποφευκτη (; ) προσάραξη και διάλυση του πλοίου μας.

    Αλλά επειδή το πλοίο ειναι all in one piece ακομα παρακαλώ στείλτε το SOS e-mail στην διεύθυνση που σας έδωσα λίγο πιο πάνω. Δείτε το σα να ρίχνετε μια τελευταία φωτοβολίδα. Με την ελπίδα οτι κάποιοι θα την δουν ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Django : 27-03-2009 στις 17:14 Αιτία: παρενθεση
    [I] Δεν θα κοπούμε ποτέ κουφάλα σκραπατζή! [/I]

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αλιμος-Σαντορινη
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Καμια φωτογραφια του εχουμε του Γεωργιος express?
    Οσο υπαρχει θαλασσα θα υπαρχουμε και εμεις

  10. #10

    Προεπιλογή

    εγω αν υπαρξει θα ηθελα να δω μια φωτογραφια απο την διαλυση του.....αν οχι εδω σε καποιο αλλο σχετικο θεμα

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας