Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 3 από 3

Θέμα: Τι τύπου μπαλόνι;;;;;

  1. #1

    Προεπιλογή Τι τύπου μπαλόνι;;;;;

    Γεια και χαρά σε όλους...
    Θα παρακαλούσα τη γνώμη σας για το εξης ζήτημα: Σκέφτομαι να αγοράσω ενα μπαλόνι για το σκάφος μου, που ειναι 25 ποδαράκια και αρκετά ελαφρύ....(1.750k)
    Δεν ξέρω ομως τι τύπου θα ειναι αυτο, ωστε να μπορώ να το χρησιμοποιώ οσο το δυνατόν πιο συχνά. Νομίζω κάποια μπαλόνια μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περισσότερες γωνίες πλέυσης. Επίσης απο τι υλικό; Θα ρωτούσα και απο ποιόν πανά αλλα μάλλον που δεν "επιτρέπεται"....Ισως αν κανείς εχει "κάθετη" άποψη για το τελευταίο, να τα λέγαμε με προσωπικό μύνημα. Ευχαριστώ και καλό Σαββατοκύριακο σε όλλους.

  2. #2
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν τα λεγόμενα all purpose μπαλόνια που είναι ακριβώς για αυτό που το θες. Υλικό νάυλον και επιλέγεις πόσο χοντρό να είναι 0,75-1,50οζ.
    Πανάδες υπάρχουν αρκετοί. Εγώ πριν μερικούς μήνες αγόρασα ένα μπαλόνι (συμμετρικό) 90τμ για 36άρι σκάφος από την DL Sails στην Θεσσαλονίκη. Δεν έχω κάτι υπέρ ή κατά αυτής της συγκεκριμένης εταιρείας όσο αφορά τα προιόντα της. Απλά έκανα κάποια έρευνα αγοράς τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, τους βρήκα μέσω διαδικτύου και έπρεπε να επιλέξω κάποιο απ'όλα (αν και από εξυπηρέτηση πρέπει να ομολογήσω πως ήταν άψογοι).
    Και τα μυαλά στα ρέλια.....

  3. #3

    Προεπιλογή

    Κατά την άποψη μου χρειάζεται ΑΣΥΜΜΕΤΡΟ για τις Ελληνικές Θάλασσες όσο για τα τετραγωνικά θα πρέπει να ρωτήσεις κάποιον ΠΑΝΑ.
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Τι και εάν τόσα μίλια έχω κάνει.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Την ώρα που λύνω σχοινιά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]αισθάνομαι να έχω μπαρκάρει για πρώτη φορά.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [URL]http://ionianskipper.blogspot.com[/URL]

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας