Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 151

Θέμα: Καπταιν Αριστείδης [Captain Aristidis]

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ
    Το Λεύκας, το θυμάμαι μόνο από ιστορίες άλλων. Δεν το είδα ποτέ προσωπικά ... Που ταξίδευε, Βασιλική ή Νυδρί;

  2. #22

    Προεπιλογή

    Ούτε εγω το είχα δει ποτέ αυτοπροσώπος, μόνο από φώτος. Από Νυδρί ξεκινούσε, αλλά πιο πολύ μετέφερε διάφορα προς καστό και κάλαμο.... Μπροστά σ'αυτό, το μεγανήσι ήταν "ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ":mrgreen:

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paragadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εγω το είχα δει ποτέ αυτοπροσώπος, μόνο από φώτος. Από Νυδρί ξεκινούσε, αλλά πιο πολύ μετέφερε διάφορα προς καστό και κάλαμο.... Μπροστά σ'αυτό, το μεγανήσι ήταν "ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ"
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Συγγνώμη για το οφ-τόπικ και ελπίζω οι Κύριοι Διαχειρισταί να κάνουν μια μικρούλα εξαίρεση,
    αλλά μήπως ξέρεις πώς ονομαζόταν η μικρή παντοφλίτσα που πήγαινε Ληξούρι - Αργοστόλι, πριν το Μάνα Βαρβάρα;

  4. #24

    Προεπιλογή mmmmmmm...

    Δεν έχω ιδέα φίλε μου Appia. Να σε ρωτήσω κάτι, κοιτάζοντας τις φωτο από το Capatain Aristidis, δεν σου φαίνεται περίεργο πάνω σ'αυτό το σκαρι? Δεν σου φαίνεται σαν, να είναι μετασκευή μαούνας σε F/B τύπου παντόφλας? Πολύ ατσούμπαλο το βλέπω....

  5. #25
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο, φαίνεται λίγο ατσούμπαλο, ειδικά σε σύγκριση με το παλιό Μεγανήσι, που φαινόταν πύραυλος, κατά την παιδική μου άποψη :mrgreen:

    Τι να σου πω, ας μας διαφωτίσουν οι ειδικοί σχετικά με τη γέννησή του

  6. #26

    Προεπιλογή κανένας ειδικος????

    Υπάρχει κανένας ειδικός να μας διαφωτήσει??? Voyager έχεις καμμιά ιδέα???????

  7. #27

    Προεπιλογή Προς Appia

    Appia, συγγνώμη, να σε ρωτήσω κάτι άσχετο... Είδα σε φώτο το Angela που είναι τώρα στην γραμμή Αργοστόλι Ληξούρι και μου έκανε εντύπωση η περίεργη κατασκευή του. Μήπως έχει καθόλου στοιχεία γι'αυτή την παντόφλα? Ξερεις, έτος κατασκευής κ.λ.π Σ'ευχαριστώ πολύ..

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Το ¶τζελα έκανε για πολλά χρόνια το γραμμή Ρίο-Αντίρριο κι ήταν τότε το μόνο που είχε το... accommodation μπροστά! Σχετικά με τον Κάπταιν, θα προσπαθήσω να μάθω, αν και σα παντόφα ναυπηγήθηκε εξ αρχής νομίζω...

  9. #29
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    ¶ντζελα:

    Έτος ναυπήγησης 1989
    Μήκος 72 μέτρα
    Ταχύτητα 11 κόμβοι

  10. #30

    Προεπιλογή Ευχαριστώ

    Ευχαριστώ πολύ Voyager. το θυμάμαι κ γω το Angela στο Ρίο πάντως παλιότερα και μου έκανε τότε πολύ εντύπωση το accomodation του....
    Appia ευχαριστώ πολύ ρε συ για τις πληροφορίες.... να σε ρωτήσω με διατάσεις 72 χ 14 περίπου πόσα αμάξια λες να χωράει? Thanks a lot...

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας