Σελίδα 1 από 24 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 234

Θέμα: Καπετάν Αλέξανδρος Α. [Kapetan Alexandros, Aλέκος, Atlas II, Doric Ferry]

  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Θεσπρωτία
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή Καπετάν Αλέξανδρος Α. [Kapetan Alexandros, Aλέκος, Atlas II, Doric Ferry]

    To ereipio tis adriatikis.Den exei simasia pou pigainei Albania , simasia exei to oti metaferei epibates kai tis periousies tous. Den einai pleon axiopistos ploio ,antithetos poli epikindino. Naypigithike to 1962...einai ploio 40+ xronon. Anarotiemai giati h Agoudimos den to poulaei gia na miosei kai ligo ta exoda tis afou agorase dyo skaria kainouria (gia tin agoudimos) kai na balei stin albania to penelope a mono. kai na kratisei sto Printezi to SKY (den xreiazontai 2 karabia se autin tin grammi).Tha mporouse bebaia na min exei dromologia gia Albania allo , giati ti profil siga siga tis etairias allazei. Tha einai kalitero na paei sta dialitiria apo tin Agoudimos? Kai ayti hora prepei na paradextoume oti plisiazei......... :?: :!:

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ απόλυτα ότι το πλοίο είναι πάρα πολύ παλιό.
    Όμως εγώ πιστεύω ότι επειδή σε αυτές τις γραμμές και υπό το καθεστώς των ξένων σημαιών 1) δεν τους πιάνει το όριο ηλικίας 2) Η γραμμή αυτή είναι εξαιρετικά κερδοφόρα γιατί ο καθένας βάζει τις τιμές των εισιτηρίων όσο γουστάρει. Γι'αυτό βλέπεις να μαζεύονται τόσα πλοία (Kapetan Alexandros, Penelope, Ionis, Athens). Εγώ να σου πω την αλήθεια βλέπω να το κρατάει 2-3 χρονάκια ακόμα και όταν η εσωτερική Πηνελόπη μας γίνει 35 χρονών τότε θα της αλλάξει σημαία και μάλλον θα την στείλει σε αντικατάσταση του Αλέξανδρος.

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Έχετε δίκιο για όλα αυτα τα οποία λέτε .
    Οι λόγοι τους οποίους η εταιρεία το κρατάει είναι καθαρά συναισθηματικοί και μόνο, με το πλοίο αυτό ξεκίνησε η εταιρεία έχει υποστεί πολλές αλλάγες μεχρι να γίνει έτσι όπως είναι
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Γιώργο ότι προβλέπω αλλαγή με το Πηνελόπη Α.

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    paidia ,me tosi kali doyleia pou egine fetos sto pinelopi , (kirios stous esoterikous xorous) to bapori tha argisei eytixos na paei se tetoia parakmiaki grammi !! ola ta salonia eginan kainourgia .Nea dapeda ,kathismata kai kanapedes tou dinoun alli opsi.

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Για που το βλέπεις να πηγαίνει captain4 ?

  6. #6
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    Diskoli erotisi ....prosopika pistevo oti an exakolouthisei mexri tote i 35etia , to ploio tha poulithei kai logo tis apsogis katastasis tou tha piasei-sigritika me ta xronia tou -kala lefta.Idomen..........

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Να δούμε φέτος το Πηνελόπη τι θα κάνει με τον ανταγωνιστή που θα έχει δίπλα του εκτός και αν προχωρήσουν σε κοινοπραξία με το SuperFerry όπως ακούγεται έντονα αλλά δεν παύει να είναι φήμες.....
    Εγώ πιστεύω ότι θα αντικαταστήσει τον καπετάν Αλέξανδρο ο Αγούδημος με το Πηνελόπη Α, έχει αποδείξει ότι δένεται συναισθηματικά ο Μίμης με τα πλοία βλέπε Καπετάν Αλέξανδρο.

  8. #8
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ!! Δεν νομίζω ότι θα το ξαναπουλήσει αφού έχει τη δυνατότητα να παραμείνει κερδοφόρο έστω και σε τέτοια παρακμιακή γραμμή. Το αποδεικνύει άλλοστε και ο αγώνας που έκανε για να το ξαναγοράσει σε τέτοιους δύσκολους καιρούς. Βέβαια για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι και όλα είναι στο παιχνίδι.

  9. #9
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ο αϊθαλής φίλος μας μετά απο αρκετά χρόνια σήμερα στον Πειραια! Εχει θάψει βαπόρια... ALEHANDRO.jpg

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Μηνύματα
    80

    Προεπιλογή

    Ρε το Αλεκακι. Θα κανει επισκευη η ειναι η τελευταια φορα που το βλεπουμε

Σελίδα 1 από 24 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας