Σελίδα 11 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 611

Θέμα: Ποντοπόρος - Ναυτιλιακές Εταιρείες (Πληροφορίες) (Oceangoing - Shipping Companies)

  1. #101
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    περίπου 3.500. Τουλάχιστον τόσο έδινε η εταιρεία στην οποία έκανα πρακτική το καλοκαίρι

  2. #102
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Επίσης να σου πω ότι είμαι και Χιώτης, μιας και από ότι είδα ρώτησες αν υπάρχει κάποιος στο site. Είδα και την ερώτησή σου. Το ότι οι Χιώτες ναυτικοί αλλά και οι εφοπλιστές προτιμούν να συνεργάζονται ή να προσλαμβάνουν άτομα από το νησί είναι γνωστό. Αυτό που μου λες δεν το γνωρίζω (ότι δεν γουστάρουν τους υπόλοιπους από άλλα μέρη) και δεν το έχω ακούσει για την ακρίβεια. Απλά γνωρίζω ότι εμπιστεύονται πολύ περισσότερο κάποιον που είναι από το νησί (και αν είναι και από το ίδιο χωριό ακόμα καλύτερα), γιατί θεωρούν ότι δεν θα τους την "φέρει". Επίσης τους προτιμούν διότι είναι εύκολο να μάθουν τί εστί ο καθένας (μιας και είμαστε μικρή κοινωνία). Ένας άλλος λόγος που προτιμούν οι εφοπλιστές τους Χιώτες είναι για να δώσουν εργασία στους ναυτικούς του νησιού (κάτι σαν ενίσχυση της τοπικής κοινωνίας). Πάντως από όσο γνωρίζω ο κυριότερος λόγος είναι η εμπιστοσύνη.

  3. #103
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    αν επιτρεπεται σε ποια εκανες πρακτικη?

  4. #104
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Σίγουρα δεν θα την ξέρεις. "Harbour Shipping and Trading". Έχει Handysize φορτηγά, περίπου 14 και όλα ΄σχετικά μεγάλης ηλικίας.

  5. #105
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    δεχομαι το θεμα εμπιστοσυνης που αναφερεις!το προβλημα ειναι οτι σεναν κλαδο σαν τη ναυτιλια ομως πρεπει να δινονται ισες ευκαιριες στους ανθρωπους και να μη λειτουργει με γνωριμιες και τοπικα συμφεροντα.εξαλλου αυτο που καταλαβα οταν μπηκα στο καραβι ειναι οτι αν δε συνεργαστεις με τους υπολοιπους δε βγαινει το εφταμηνο.το κακο ειναι οτι σας εχει βγει το ονομα και πριν ακομα σας γνωρισει καποιος ειναι προκατειλημενος!γνωρισα μεχρι τωρα φοβερους χιωτες δε στο κρυβω βεβαια εγω ειμαι εξω απτο χορο ενω ο δικος μου που τους ζει εχει αλλη εντυπωση.γινεται πια λογος περι επιβιωσης καποιου αναμεσα σας και οχι περι συμβιωσης δυστυχως!φανταζομαι οτι εχεις ναυτικους στην οικογενεια σωστα?εισαι λογιστης?

  6. #106
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    σου έστειλα προσωπικό μήνυμα

  7. #107
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gvaggelas
    Σίγουρα δεν θα την ξέρεις. "Harbour Shipping and Trading". Έχει Handysize φορτηγά, περίπου 14 και όλα ΄σχετικά μεγάλης ηλικίας.
    den einai mikrh etaireia ...
    to provlhma einai oti ta vaporia einai sxetika palia.....

    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #108

    Προεπιλογή Ποντοπορος-Εργασια σε Εταιρια και τι μπορει να γινει χωρις *ναυτιλιακες σπουδες*

    πωσ μπορω να αποκτησω γνωσεισ περι ναυτιλιακων θεματων για την θεση του auditor?prepei na exv empeiria se ayton ton tomea prin για να μπορεσω να εργασθω?αλλιωσ δεν γινετε τιποτα?δηλαδη ειναι κατι τοσο δυσκολο που δεν μπορω να το μαθω?απο που θα πρεπει να ξεκινησω εστω και τη πρακτικη μου για να εχω καποιεσ βασεισ για μια ναυτιλιακη στο μελλον!με το που με βλεπουνε στην ναυτιλιακη και βλεπουνε οτι ειμαι απο το τμημα διοικηση επιχειρησεων μου λενε να παω στην reception!!μου φαινετε λιγο τρελο!!δεν σπουδαζω για να γινω receptionist!!!morgan περιμενω να μου στηλεισ τα 2-3 πραγματακια για να κοιταξω!
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  9. #109
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Αν έχεις κάνει διοίκηση, γιατί θες να γίνεις auditor?
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  10. #110
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    ego pou eho kanei kapoies naytiliakes spoudes den to vrisko eykolo na gino auditor toulaxiston gia polla xronia akoma.

Σελίδα 11 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας