Σελίδα 12 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 611

Θέμα: Ποντοπόρος - Ναυτιλιακές Εταιρείες (Πληροφορίες) (Oceangoing - Shipping Companies)

  1. #111
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Εσύ πάλι Πέτρο, γιατί θέλεις να γίνεις Auditor???
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  2. #112
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Δεν είναι ότι θέλω να γίνω auditor αλλά αφού είμαι στο ism μετά από πάρα πολύ καιρό καλή εξέλιξη θα ήταν.

  3. #113
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    ηρεμα παιδες - ηρεμα! μια ερωτηση εκανε η κοπελα που παρεπιπτοντως ειναι απο ΤΕΙ Δ.Επιχειρησεων...

    θεωρητικα για να εχεις την τυπικη δυνατοτητα να εισαι auditor μπορεις να το κανεις παίρνοντας το σχετικο course π.χ. του DNV εδω στον Πειραια.

    το αν θα μπορεις να το κανεις και αμεσα ειναι μια αλλη ιστορια. Συνηθως πρεπει να κανεις πολλες επισκεψεις στα πλοια με την συνοδεια καποιου έμπειρου , εώς ότου να σου αναθεσουν και εσενα αυτή την δουλεια solo!

    αν εμπαινες σε μια απο τις δεκαδες εταιρειες που αναλαμβανουν επιθεωρησεις ως εκπαιδευομενη τοτε μπορεις να συνεχισεις.

    να εχεις στο μυαλο σου οτι ο χωρος ειναι ετσι και αλλιως δυσκολος για γυναικες και θελει πολυ ταλαιπωρια για να σταθεις - ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ...ολοι ομως ξεκινησαμε απο χαμηλα εως οτου κανουμε κατι , και εκτος αν εχεις μεσο ή τύχη, και εσυ απο εκει πρεπει να ξικινησεις (ακομα και reception για να γραψεις εμπειρια στο CV σου).
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #114
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Petros
    ego pou eho kanei kapoies naytiliakes spoudes den to vrisko eykolo na gino auditor toulaxiston gia polla xronia akoma.
    αν το θες προχωρα το...γινεται
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  5. #115
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    genika milontas apla to vrisko dyskolo genika kapoios na parei ayti ti thesi an den ehei poly empeiria/gnoseis. Aytes oi episkepseis me empeirous den kanonizontai toso eykola. Ase pou exo tin entyposi oti prepei na eheis kai arketes tehnikes gnoseis (???) oste na gineis kalos se ayto pou kaneis. Den einai to thema mono na elegheis fakelous.

  6. #116
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    εξαρταται για το που θες να εργασθεις. σιγουρα αν περιμενεις σε μεγαλη ναυτιλιακη να σε στειλουν για audit θα αργησει λιγο και εξαρταται απο την διαρθρωση της εταιρειας.

    εμας τα audits τα κανει συναδελφος ανθ/ρχος ομως που δεν εχει τεχνικες γνωσεις αλλα πλεον πολυ εμπειρια μετα απο 10-15 επισκεψεις
    ολα μια ιδεα ειναι
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  7. #117

    Wink

    θεωρητικα για να εχεις την τυπικη δυνατοτητα να εισαι auditor μπορεις να το κανεις παίρνοντας το σχετικο course π.χ. του DNV εδω στον Πειραια.

    1) ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ?ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΛΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ MORGAN!!ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ!!!ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ!!!ΟΚ ΘΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

    2)ΚΥΡΙΑΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΛΟΠΟΙΗΘΗΚΕ!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΦΕΡΝΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΟΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ 8ΩΡΟ Η 9ΑΩΡΟ ΚΑΙ ΒΑΛΕ!!ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Ο MORGAN ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΦΕΡΝΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ!!!
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  8. #118
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Ελπίδα, αυτό είναι το βασικότερο. Και ξέρω περιπτώσεις από κοπέλες που ξεκίνησαν από γραμματεία και τώρα είναι DPA. Αρκεί να σου αρέσει.
    Ρώτησα, (ίσως λίγο απότομα..) γιατί ειναι μια χαρά και το chartering..πχ.

    Επίσης, ίσως να είναι καλύτερα σε μικρή εταιρία, οπου μπερδεύεσαι με όλα. και μαθαίνεις ανάλογα.
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  9. #119
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από elpida
    1) ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ?ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΛΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ MORGAN!!ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ!!!ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ!!!ΟΚ ΘΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!
    το τηλ του DNV δεν το εχω ευκαιρο, παρε το 11888 και θα σου πουν!
    ειναι κοντα στον Αγιο Δινυση και αν θυμαμαι κοστιζει καμμια 1000€!

    σε συμβουλευω να πας να δεις πως ειναι μια τετοια εταιρεια και αν σου αρεσει να μεινεις, οχι απαραιτητα να μεταπηδησεις σε ναυτιλιακη (πλοιοκτητες)...γιατι δεν βρισκω τον λογο
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #120
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Piraeus
    Det Norske Veritas S.A.
    26-28 Akti Kondyli
    Piraeus 18545
    Greece
    Unit details phone: +30 210 41 00 200

    http://www.dnv.com/certification/fin...0Veritas%20S.A.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 12 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας