Σελίδα 13 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 611

Θέμα: Ποντοπόρος - Ναυτιλιακές Εταιρείες (Πληροφορίες) (Oceangoing - Shipping Companies)

  1. #121
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    DNV τηλ. = 4100200
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  2. #122

    Question

    κυριακο δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με πειραξε ετσι οπωσ ρωτησες!δεν παρεξηγω τοσο ευκολα!

    morgan και κυριακο σας ευχαριστω πολυ για το τηλ του dnv.και τον morgan περισσοτερο γιατι με εχει βοηθησει πολυ να ξακαθαρισω τα πραγματα και να βρω μια ακρη!και συνεχιζει και με βοηθαει βεβαια!!!σασ ευχαριστω παρα πολυ!!

    για να βρω τισ εταιριεσ που λεμε που κανουνε τουσ ελεγχουσ λεω να μπω στο site τησ ναυτεμπορικησ!!!ξερεισ που αλλου να ψαξω πιο συγκεκριμενα?η ειναι καλα εκει?
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  3. #123
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    δες και τον καταλογο του ship.gr
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #124
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Εγω για να πω ενα σχολιο οσον αφορα καθαρα το θεμα του post, και σε αυτο το κλαδο ισχυει το αν εχεις μεσο, διαβαινε... Εχουμε στο γραφειο παλικαρι, 24ων, που ειναι στις αρχες του 3ου ετους εδω, απλα βοηθος σε καποιο τμημα, χωρις σπουδες μετα το λυκειο (απλα εκπληρωμενο στρατιωτικο), χωρις προηγουμενη εμπειρια σε οποιαδηποτε δουλεια (για ενσημα κλπ) και καθαριζει γυρω στα 9 κατοσταρικα.... Τωρα. Κι εχει Ο Θεος..

  5. #125
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    το μεσο ισχυει παντου και σιγουρα πολυς κοσμος οταν πρωτομπηκε στην δουλεια δεν ηταν π.χ. αθ/ρχος (καλη ωρα) ή κατι τέτοιο.

    το θεμα εδω ειναι πως θα την βρει την ακρη ενας "ασχετος" με τον χωρο και χωρις μεσο...γιατι αμα εχεις ......
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #126
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Σε μας, ενας Chief operator που ειχαμε σε bulkers ολη μα ολη μερα ουρλιαζε "τα πετρελαια!! ποσο εχεις εκει, ποσο εχεις τωρα, ποσα θα δηλωσεις κλπ...". Εκανε τα αδυνατα δυνατα να κρυψει ποσοτητες, να κερδισουν χρηματα. Τσατσιες...ε..γαυρος δεν ηταν; απο κει να καταλαβεις... :-)

  7. #127
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Angry

    αυτο δεν ειναι στρατηγικη...
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #128
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Τα σχόλια για γαύρους νομίζω στην ενότητα για ποδόσφαιρο θα πρέπει να μπαίνουν.

  9. #129
    Εγγραφή
    Jul 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    114

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kyriakos
    Και ξέρω περιπτώσεις από κοπέλες που ξεκίνησαν από γραμματεία και τώρα είναι DPA. Αρκεί να σου αρέσει.
    Επίσης, ίσως να είναι καλύτερα σε μικρή εταιρία, οπου μπερδεύεσαι με όλα. και μαθαίνεις ανάλογα.
    Aυτό είναι πολύ σωστό και αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα απόλυτα. Εκτός από την δική μου περίπτωση (έχω σπουδάσει κάτι τελείως διαφορετικό από ναυτιλιακά -κοινωνιολογία- κι όμως εργάζομαι στο χώρο της ναυτιλίας 11 χρόνια τώρα), γνωρίζω περιπτώσεις αρκετές που η προϋπηρεσία σε ναυτιλιακές εταιρείες (ακόμα και ανεξάρτητα από την θέση) μπορεί να είναι διαβατήριο για να ασχοληθεί κανείς με τον χώρο σε πιο 'ειδικές' θέσεις. Ακόμα κι από την γραμματεία ή από θέσεις 'υποστήριξης'/βοηθού μπορεί να ξεκινήσει κάποιος. Ιδιαίτερα σε μικρότερες εταιρείες, αυτό ακριβώς που λέει ο Κυριάκος, που εκεί κάνεις σχεδόν τα πάντα, η πείρα που αποκομίζεις είναι τεράστια. Και αν βέβαια σε ενδιαφέρει το αντικείμενο και ασχοληθείς λίγο παραπάνω επιδεικνύοντας την ανάλογη δεξιότητα και ζήλο, τότε η "προώθηση" μέσα στην εταιρεία δεν είναι δύσκολη.

    Βέβαια, η παρακολούθηση σεμιναρίων στον τομέα του καθενός θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη, ιδίως όταν οι σπουδές του δεν είναι και τόσο σχετικές με το αντικείμενο που εργάζεται. Βοηθάει νομίζω σε όλες τις περιπτώσεις.

  10. #130
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    συμφωνω και εγω ....

    το σημαντικο ειναι να μπεις και να γραψεις υπηρεσια σε ναυτιλιακη.
    απο εκει και περα , αλλαζεις, ψαχνεις , βρισκεις (κατι άλλο...) . Το σημαντικο ειναι να ξεκινας
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 13 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας