Σελίδα 53 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3435152535455 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 521 έως 530 από 611

Θέμα: Ποντοπόρος - Ναυτιλιακές Εταιρείες (Πληροφορίες) (Oceangoing - Shipping Companies)

  1. #521

    Προεπιλογή

    Την εχω ακουσει και εγω την ανδριακη και μου κεντρισε λιγο το ενδιαφερον. το θεμα ειναι και απο θεμα technical department τι παιζει.φιλε μου leviathan εχεις ακουσει κατι?

  2. #522
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Panos_b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εχω ακουσει και εγω την ανδριακη και μου κεντρισε λιγο το ενδιαφερον. το θεμα ειναι και απο θεμα technical department τι παιζει.φιλε μου leviathan εχεις ακουσει κατι?
    Αγαπητέ τις πληροφορίες τις έχω διότι δύο συνάδελφοι και φίλοι μου, εργάζονται σε αυτή. Αν ρωτάς για το technical του γραφείου δε μπορώ να σου απαντήσω αν με ρωτάς για το θέμα πλοίου έχουν πάρα μα πάρα πολλές απαιτήσεις χωρίς να πληρώνουν το αντίτιμο. Αλλά μηχανικούς ζητάνε οι περισσότερες εταιρείες. Αν ψάχνεις για αυτό μπορώ να σου πω κάνα δυο εταιριες.

  3. #523

    Προεπιλογή Απορια

    Πρωτα απο ολα θα ηθελα να χαιρετισω ολα τα μελη του forum. Επειτα θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με τον αν η ελετσον ειναι καλη εταιρια για πρωτο μπαρκο... ????

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

  4. #524
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    Athens - Tinos
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή Εντυπωσιακή είσοδο στα δεξαμενόπλοια από την Αγγελική Φράγκου

    Στην αγορά 13 resales δεξαμενοπλοίων προχώρησε η κ. Αγγελική Φράγκου, κάνοντας εντυπωσιακή είσοδο στην αγορά υγρού φορτίου. Η αγορά έγινε από την εταιρεία Navios Μaritime Acquisition, ένα spin - off της Navios Maritime Holdings, η οποία ιδρύθηκε τον Μάιο του 2008.

    Η συνολική επένδυση ξεπερνά τα 550 εκατ. δολ και αφορά 9 product tankers, δύο δεξαμενόπλοια μεταφοράς χημικών, και μία οψιόν για αγορά δυο ακόμη product tankers. Για τα 11 πλοία θα δοθούν 457,7 εκατ. δολ ενώ άλλα 81 εκατ. δολ θα απαιτηθούν για την αγορά των δυο product της οψιόν.

    Όπως σημείωσε η ίδια η Αγγελική Φράγκου, η πρόσφατη οικονομική κρίση και οι εξελίξεις που συνδέονται με αυτή, στην αγορά των product και chemical τάνκερ συνέχισαν να επιδρούν αρνητικά όσον αφορά τη διάθεση πιστώσεων στις επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στον χώρο. Και πρόσθεσε ότι ακριβώς αυτές οι συνθήκες δημιουργούν ευκαιρίες στις εταιρείες που έχουν ισχυρή κεφαλαιακή βάση και οι οποίες διαθέτουν δεσμευμένες χρηματοδοτήσεις.

    Ο όμιλος θα καλύψει με ίδια κεφάλαια τα 123,4 εκατ. δολάρια, ενώ θα χρηματοδοτήσει το υπόλοιπο της επένδυσης με δανεισμό. Τα πρώτα τάνκερ θα αρχίσουν να παραδίδονται στη Navios τον επόμενο μήνα, ενώ η επένδυση θα έχει ολοκληρωθεί περί τα τέλη του 2011 με αρχές του 2012.

    H Νavios Maritime Acquisition συστάθηκε μέσα στο 2008 και με την είσοδό της στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης είχε αντλήσει από το ποσό των 200 εκατ. δολαρίων το οποίο θα έπρεπε να διαθέσει μέχρι τις 30 Ιουνίου του 2010 ή να το επιστρέψει στους επενδυτές.

    Source: http://www.theseanation.gr/news/ship...s-stolonew.htm


    Είναι η δεύτερη μεγάλη ναυτιλιακή εταιρία που ενώ μεχρι τωρα διαχειριζόταν φορτηγά πλοία χύδην φορτίου εισέρχεται δυναμικά στα δεξαμενόπλοια. Φυσικά με της συνθήκες των τελευταίων ετών και τις δελεαστικές τιμές των πλοίων έχει γίνει και το αντίθετο, δηλαδή παραδοσιακές εταιρίες δεξαμενοπλοίων να εισέρχονται στην αγορά του Dry

  5. #525
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Mik3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα απο ολα θα ηθελα να χαιρετισω ολα τα μελη του forum. Επειτα θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με τον αν η ελετσον ειναι καλη εταιρια για πρωτο μπαρκο... ????

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
    Καλημερα ξερεις την εκφραση "θα πάω με τα τεσσερα?"
    Ε λοιπον σου λεω, θα πήγαινα με τα οκτώ! Αν μπορεις να μπεις τρέχα!!

  6. #526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leviathan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ τις πληροφορίες τις έχω διότι δύο συνάδελφοι και φίλοι μου, εργάζονται σε αυτή. Αν ρωτάς για το technical του γραφείου δε μπορώ να σου απαντήσω αν με ρωτάς για το θέμα πλοίου έχουν πάρα μα πάρα πολλές απαιτήσεις χωρίς να πληρώνουν το αντίτιμο. Αλλά μηχανικούς ζητάνε οι περισσότερες εταιρείες. Αν ψάχνεις για αυτό μπορώ να σου πω κάνα δυο εταιριες.
    συγνωμη που φιλε leviathan που αργησα να σου απαντησω αλλα εμεινα χωρις ιντερνετ για κανα μηνα (η ΟΝ μας ενΟΝει )

    ξερεις τι εχω παθει ρε γαμωτο? μολις εφυγα απο την εταιρεια που ειμουν και εινε η προωτη φορα που βρισκομαι μονος μου στην αγορα στην ουσια.Οποτε οπως μπορεις να καταλαβεις ψαχνομαι αλλα εχω και καποια secret standards οπως πχ δεν θελω να εινε μεγαλη η εταιρεια γιατι προσωπικη αποψη και εμπειρια εινε οτι στις πιο μικρες εταιρειες σε αντιμετοπιζουν πιο πολυ σαν επαγγελματια και οχι σαν ακομα ενα "κομματι". anyway το προβλημα που αντιμετωπιζω εινε οτι οπου και να απευθυνομαι δεν εχω ακουσει κανενα να μου πει αρνητικα για την καθε μια εταιρεια που μπορει να ειναι. οποτε εχω μπερδευτει γιατι δεν εχω στην ουσια καποια ολοκληρωμενη αντικειμενικη αποψη για καποια. Προς το παρων μια απο τις εταιρειες που με κεντριζει αρκετα ειναι του λυκιαρδοπουλου αλλα και παλι τιποτα ολοκληρωμενο.

    Υ.Γ οταν ειπα technical department ενωουσα απο "τεχνικου τομεα" δλδ απο θεματα μηχανοστασιου.

  7. #527

    Thumbs down NEDA MARITIME AGENCY Co Ltd

    Συνάδελφοι και μη γεια σας. Είμαι ανθ/χος και ενδιαφέρομαι να μάθω πληροφορίες για την NEDA MARITIME AGENCY Co Ltd, το μόνο που γνωρίζω είναι ότι είναι του Λυκιαρδόπουλου. Ενδιαφέρομαι να μάθω ποσά και τι τύπου πλοία έχει (κυρίως με ενδιαφέρει πόσα φορτηγά έχει γιατί δεν έχω υπηρεσία σε γκαζάδικα ούτε tanker safety), μισθολόγια και γενικά τι ακούγετε για αυτήν την εταιρία. Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία.

  8. #528

    Προεπιλογή

    Σε μια αγγελία που είχε βάλει το Νοέμβρη αναφέρει:
    NEDA MARITIME AGENCY CO. LTD, based in Piraeus and operating a fleet of 23 modern Tankers and Bulk Carriers.

  9. #529

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια αγγελία που είχε βάλει το Νοέμβρη αναφέρει:
    NEDA MARITIME AGENCY CO. LTD, based in Piraeus and operating a fleet of 23 modern Tankers and Bulk Carriers.
    Παναγιώτη ευχαριστώ για την πληροφορία, πόσα ειναι φορτηγά όμως; Αν κάποιος γνώριζει παρακαλώ ας μου πεί.

  10. #530
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    Athens - Tinos
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από limen1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παναγιώτη ευχαριστώ για την πληροφορία, πόσα ειναι φορτηγά όμως; Αν κάποιος γνώριζει παρακαλώ ας μου πεί.
    Τα bulk carrier του στόλου σύμφωνα με το equasis είναι τεσσερα 40αρια του 2000, ένα panamax του 2000, ένα 43αρι του 2006 και ενα 28άρι του 2002

Σελίδα 53 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3435152535455 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας