Σελίδα 61 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 115159606162 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 601 έως 610 από 611

Θέμα: Ποντοπόρος - Ναυτιλιακές Εταιρείες (Πληροφορίες) (Oceangoing - Shipping Companies)

  1. #601
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από habos1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλο το φόρουμ.

    Παιδιά αν μπορείτε λίγο τα φώτα σας. Είμαι Ανθυποπλοίαρχος και μετά απο 5 χρόνια αποχή ξαναμπαίνω σε βαπόρι. Με πήρανε τηλέφωνο από την εταιρεία του Γουλανδρή. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτήν την εταιρεία; Ξέρω ότι έχει φορτηγά. Είναι καινούργια; Τι κόσμο έχει μέσα; Με έχουν κοπεί τα γόνατα και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο. Ένα μπάρκο έχω μόνο σαν Ανθ/ρχος και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις
    -Αν εννοείς την Andriaki είχα ακούσει στο παρελθόν σχετικά καλά λόγια. Μπορείς να τσεκάρεις τα πλοία αν είναι παλιά ή καινούργια από το την ιστοσελίδα της εταιρίας.
    -Όταν λες πως σε πήρανε τηλέφωνο, τι έννοείς; Κάποιος γνωστός σου τους μίλησε για 'σένα ότι ψάχνεις για βαπόρι; Αν είναι έτσι μπορείς ίσως να συβουλευτείς κατευθείαν τον γνωστό σου. (κι αμα θες πες μας κι μας για να έχουμε μιαν άποψη πιο εμπειρεστατωμένη).
    -Πάντως μην αγχώνεσαι και τόσο πολύ. Αν και λίγο αγχος βέβαια βοηθάει να είναι κανείς σε εγγρήγορση... Πάντως δεν νομίζω ότι έχουν υπάρξει τόσο συνταρακτικές αλλαγές από την τελευταία φορά έχεις να μπαρκάρεις. Οι ηλεκτρονικοί χάρτες είναι ίσως η σπουδαιότερη αλλαγή με την οποία θα πρέπει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο στη αρχή για να εξοικειωθείς. Όλα τα υπόλοιπα λιγό πολύ νομίζω πως δεν θα σου είναι πρόβλημα, αφού έχεις ήδη μπαρκάρει σαν ανθυποπλοίαρχος. Φυσικά, χρειάζεται και λίγο προσοχή στο να είσαι εντάξει στα vettings κλπ για να μην παίρνει σοβαρές παρατηρήσεις το βαπόρι. Για την ακρίβεια θα έλεγα να μην παίρνει καθολου παρατηρήσεις...! Τέλος πάντων, σου έυχωμαι καλή επιτυχία και απλά έχε το νου σου να μην το κάτσεις το βαποράκι και όλα τα άλλα ξεπερνιώνται εύκολα, οπότε έχε θάρρος και επιμελεια στην δουλειά σου και λιγότερο αγχος. Δεν χρειάζεται πολύ άγχος, αγάπη και μεράκι για την δουλειά σου είναι που χρειάζεται και όλα θα πάρουν την ρότα τους..!
    Θα σε περιμένουμε μετά το μπάρκο σου να μοιραστείς μαζίμας και την εμπειρία σου αυτή.

  2. #602

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Michael Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Αν εννοείς την Andriaki είχα ακούσει στο παρελθόν σχετικά καλά λόγια. Μπορείς να τσεκάρεις τα πλοία αν είναι παλιά ή καινούργια από το την ιστοσελίδα της εταιρίας.
    -Όταν λες πως σε πήρανε τηλέφωνο, τι έννοείς; Κάποιος γνωστός σου τους μίλησε για 'σένα ότι ψάχνεις για βαπόρι; Αν είναι έτσι μπορείς ίσως να συβουλευτείς κατευθείαν τον γνωστό σου. (κι αμα θες πες μας κι μας για να έχουμε μιαν άποψη πιο εμπειρεστατωμένη).
    -Πάντως μην αγχώνεσαι και τόσο πολύ. Αν και λίγο αγχος βέβαια βοηθάει να είναι κανείς σε εγγρήγορση... Πάντως δεν νομίζω ότι έχουν υπάρξει τόσο συνταρακτικές αλλαγές από την τελευταία φορά έχεις να μπαρκάρεις. Οι ηλεκτρονικοί χάρτες είναι ίσως η σπουδαιότερη αλλαγή με την οποία θα πρέπει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο στη αρχή για να εξοικειωθείς. Όλα τα υπόλοιπα λιγό πολύ νομίζω πως δεν θα σου είναι πρόβλημα, αφού έχεις ήδη μπαρκάρει σαν ανθυποπλοίαρχος. Φυσικά, χρειάζεται και λίγο προσοχή στο να είσαι εντάξει στα vettings κλπ για να μην παίρνει σοβαρές παρατηρήσεις το βαπόρι. Για την ακρίβεια θα έλεγα να μην παίρνει καθολου παρατηρήσεις...! Τέλος πάντων, σου έυχωμαι καλή επιτυχία και απλά έχε το νου σου να μην το κάτσεις το βαποράκι και όλα τα άλλα ξεπερνιώνται εύκολα, οπότε έχε θάρρος και επιμελεια στην δουλειά σου και λιγότερο αγχος. Δεν χρειάζεται πολύ άγχος, αγάπη και μεράκι για την δουλειά σου είναι που χρειάζεται και όλα θα πάρουν την ρότα τους..!
    Θα σε περιμένουμε μετά το μπάρκο σου να μοιραστείς μαζίμας και την εμπειρία σου αυτή.
    Οχι φίλε μου. δεν ειναι η adriaki. Στην εταιρεια που πηγα η διευθυνση ειναι ακτη μιαουλη 85

  3. #603

    Προεπιλογή Ναυτιλιακες Εταιρειες Ποντοπορων Δεξαμενοπλοιων

    Καλησπερα σας,ειμαι σπουδαστης στην ΑΕΝ ασπροπυργου πρωτοετης μηχανικος και θα ηθελα αν σας ειναι ευκολο να μου αναρτησετε μια λιστα με τις καλυτερες Ελληνικες(και ξενες)εταιριες δεξαμενοπλοιων στην Αθηνα-Πειραια για να κανω αιτησεις για το πρωτο μου μπαρκο τον Μαρτη ως δοκιμος μηχανικος.Ευχαριστω πολυ!

  4. #604

    Προεπιλογή

    Κανεις?!

    Μα καλα γιατι εχει πεσει τοσο πολυ η συμετοχη στο φορουμ?!

  5. Προεπιλογή

    όλες εδώ είναι διαλέγεις και παίρνεις φίλε μου !

  6. #606
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Ή αλλιώς στους παρακάτω συνδέσμους:

    Greece (A-F)
    Greece (G-L)
    Greece (M-R)

    Greece (S-Z)

  7. #607

    Προεπιλογή Diana shipping

    Καλησπέρα, είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής στο ΝΑ.ΜΕ της Χίου και θα ήθελα τις γνώμες σας αναφορικά με μια εργασία στα πλαίσια του μαθήματος Οργάνωση και Διοίκηση Ναυτιλιακών επιχειρήσεων.(ελπίζω να μπήκα στο κατάλληλο topic)Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το γιατί η εταιρία Diana Shipping Inc. αγοράζει καινούρια πλοία χύδην ξηρού φορτίου, ενώ ο δείκτης Β.D.I βρίσκεται τόσο χαμηλά.

    Ευχαριστώ

  8. #608
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.090

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα φίλε lampros62 και καλώς ήλθες στη θαλασσινή μας παρέα! Το παρακάτω αρχείο νομίζω πως θα σε βοηθήσει αρκετά σε αυτό που αναζητάς.

    Diana Shipping.pdf

  9. #609

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε lampros62 και καλώς ήλθες στη θαλασσινή μας παρέα! Το παρακάτω αρχείο νομίζω πως θα σε βοηθήσει αρκετά σε αυτό που αναζητάς.

    Diana Shipping.pdf
    Σας ευχαριστώ και πάλι!!!

  10. #610

    Προεπιλογή

    Λύσεις για να μη «βουλιάξουν» αναζητούν oι ναυτιλιακές εταιρείες

    Διαβάστε περισσότερα https://nautilia.gr/eidiseis/pontopo...ireies-lyseis/ .

Σελίδα 61 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 115159606162 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας