Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 72

Θέμα: Ρ/Κ Πολεμικού Ναυτικού

  1. #1

    Προεπιλογή Ρ/Κ Πολεμικού Ναυτικού

    Οταν εκανα την θητεια μου στο ΠΝ το μεγαλυτερο μερος της την εκανα σε ρυμουλκο και επειδη γενικα μου αρεσουν τα ρκ οποιος θελει η εχει αναλογες εμπειριες σε αυτα μπορει να κανει τα σχολια του.
    \'\'REVOLUCION\'\'

  2. #2
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Πολιτεία
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή Re: Ρ/Κ ΠΟΛΕΜΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από che
    Οταν εκανα την θητεια μου στο ΠΝ το μεγαλυτερο μερος της την εκανα σε ρυμουλκο και επειδη γενικα μου αρεσουν τα ρκ οποιος θελει η εχει αναλογες εμπειριες σε αυτα μπορει να κανει τα σχολια του.
    Φίλε και γω τη θητεία μου την έκανα στο ρ/κ θησέας σαν κυβερνήτης και μπορώ να σου πω ότι ήταν η καλύτερη φάση στην ζωή μου.
    Μήπως ξέρεις που να απευθυνθώ για να βρω δουλειά σε κανένα ρ/κ έξω?

  3. #3

    Προεπιλογή

    Εγω ειμουν στο ΔΙΟΜΗΔΗΣ την ναυαρχιδα την ναυρχιδα των ρ/κ ετσι πιστευω.

    Οσο για θεμα δουλειας επειδη την εψαχνα και εγω τελευταια θα σου πω αυτο που μου ειπε και εμενα σε μια απο τις εταιρειες που ειχα παει προσφατα ''οταν πεθανει κανενας θα σε ειδοποιησουμε''.

    Ασε που και να σε παρουν θα πας τουλαχιστον κανα 2 χρονια ναυτης και μετα θα πιασεις κυβερνητης....οταν και αμα ερθει η σειρα σου και αν κανεις για να πιασεις γιατι καμια σχεση η δουλεια στα ρ/κ του Π.Ν. που θυμασαι πως δουλευουν,μια μεθορμιση σε φρεγατα 5 ωρες και 4 ρυμουλκα κ.λ.π,κ.λ.π με την δουλεια που κανουν οι μαγκες στα πολιτικα ρυμουλκα!

    Η μερα με την νυχτα πραγματικα γιατι εχω δει πολλες κινησεις και μεσα στον ναυσταθμο απο πολιτικα ρυμουλκα και εκει μπορεις να κανεις συγκριση πραγματικα αλλα και εξω.

    θυμαμαι την μεθορμιση του ΑΡΗ οταν τον πηγανε στον ΑΙ ΓΙΩΡΓΗ τοτε που παροπλιστικε και ηταν ρ/κ πολιτικα κατα την διαρκεια των χειρισμων πηγε ο πλοηγος ο ΠΝτης να τους δωσει οδηγιες και πεταγεται το ενα αλανι κυβερνητης απο το ρ/κ και του λεει ''μεγαλε κατσε πιες τον καφε σου και ασε...θα στο δεσουμε εμεις''

    Νομιζω οτι σε καλυψα....
    \'\'REVOLUCION\'\'

  4. #4

    Προεπιλογή

    Ξεχασα να σου πω οτι και απο υπηρεσια για τα διπλωματα τα πραγματα ειναι πολυ περιεργα.

    Πιανετε η μιση
    \'\'REVOLUCION\'\'

  5. #5
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Πολιτεία
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από che
    Ξεχασα να σου πω οτι και απο υπηρεσια για τα διπλωματα τα πραγματα ειναι πολυ περιεργα.

    Πιανετε η μιση
    Πότε ήσουν στο "Διομήδης"
    Πρέπει να κάναμε θητεία μαζί , μάλλον.Ποιον είχες κυβερνήτη?

  6. #6

    Προεπιλογή

    Για την υπηρεσια στα πολιτικα ρ/κ ελεγα οτι πιανεται μιση,και ποιο συγκεκριμενα οταν το ρ/κ δουλευει στο λιμανι πιανεται μιση και οταν κανει ταξιδια πιανεται ολοκληρη γι'αυτο σου λεω οτι ειναι μπερδεμα,και βεβαια πρεπει να τους πας και αντιγραφα ημερολογιου για να δουν τα ταξιδια που εκανε.

    Ασε ιστορια μεγαλη ειναι,βεβαια αν δεν σε ενδιαφερει να παρεις τα διπλωματα και εχεις ακρη να χωθεις ειναι καλη περιπτωση.
    \'\'REVOLUCION\'\'

  7. #7
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    αδελφικος μου φίλος χωθηκε στα ρυμουλκα που ξεκινανε αν δεν κανω λαθος απο ακτη Ξαβερίου μεσω......αγγελιας! ψαξιμο θελει και επιμονη..
    η αληθεια ειναι παντως οτι τα παρατησα σχεδον αμεσως λογω αγριων συνθηκων σε σχεση με τα βαπορια που ειχαμε συνηθισει
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #8
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Πολιτεία
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Pote isoun sto Diomidis?

  9. #9
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Πολιτεία
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Φιλε Morgan ειχα βρει μια ακρη για να παω στα "Μεγαλοχαρη" , φανταζομαι οτι τα ξερεις , αλλα ακουσα αυτα που λεσ και εσυ.Δυσκολη δουλεια , και ναυτης και δε ξερεις ποτε και αν θα πιασεις κυβερνητης.

    Το θεμα ειναι οτι δε θελω να μπαρκαρω.Τι συμβουλευεις , να κανω κανα Master? για να δουλέψω σε εταιρία

  10. #10
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από phbenv
    Το θεμα ειναι οτι δε θελω να μπαρκαρω.Τι συμβουλευεις , να κανω κανα Master? για να δουλέψω σε εταιρία
    AYTO ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΛΕΜΕ Ρ/Κ.

    ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΝΤΟΠΟΡΟ.
    ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟ "ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΕ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ" ΚΑΙ "ΠΟΙΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ"....

    ΞΕΚΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ (ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ)
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας