Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 72

Θέμα: Ρ/Κ Πολεμικού Ναυτικού

  1. #21
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από esperos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε fcuk τι είναι το χωνι;
    Πρέπει να εννοεί αυτό στην προπέλα !

  2. #22

    Thumbs up ΠΕΡΙ ΧΩΝΙΟΥ

    ΑΚΥΡΟ........
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cbirt : 09-02-2009 στις 14:16 Αιτία: ΛΑΘΟΣ

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Απολύομαι κύριοι απο το Ρ/Κ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.
    Είμαι ο "λοστρόμος" του εν λόγω Ρ/Κ.
    Πραγματικά μια πολύ καλή θητεία,με μόνο θετικές αναμνήσεις..

  4. #24

    Προεπιλογή

    Φιλοι καλημερα, Θα ηθελα να ρωτησω ιδιως οσους υπηρετησαν μεχρι προσφατα αν θυμουνται σε πιο μαγαζι φτιαχναμε τα μπλουζακια-καπελα με τισ σταμπες των πλοιων/ρυμουλκων που υπηρετουσαμε. Αν θυμαται καποιος θα με υποχρεωσει.

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Αν δεν κάνω λάθος xCaptain στα μαγαζιά
    έξω απο το Ναύσταθμο.

    Το Ρ/Κ Ατρόμητος πάει για "τσιμπιδάκια"
    κοινώς παλιοσίδερα..

    Πιθανότατα θα είμαι ο τελευταίος με απολυτήριο
    απο το εν λόγω ρυμουλκό.

  6. #26

    Προεπιλογή

    Φιλε Northern_Lights σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια, κριμα για τον Αδαμαστο, εκτος απο το τιμονι και το πιεστικο νερου δεν ειχαμε προβληματα οταν υπηρετουσα εγω πριν 8 χρονια.

  7. #27

    Προεπιλογή Ρ/Κ υπηρεσια

    Μόλις τελείωσα και εγω την στρατιωτική μου θητεία σε ρ/κ στο ναύσταθμο κρητης σαν μηχανικος και θα ειθελα να ρωτησω για την διαδικασια επικύρωσης της υπηρεσίας. Απο τον ναυσταθμο εκει δεν σου δινουν και πολλες πληροφορίες. Γνωρίζει κανεις αν αυτη η υπηρεσια ειναι προαγωγισημη ή απλα συντάξιμη? Θα πρέπει να πληρώσεις για την υπηρεσία αυτή?

  8. #28

    Προεπιλογή

    Φιλε μου καλημερα και καλος πολιτης, η υπηρεσια ειναι μονο συνταξιμη, σαν κανονικη υπηρεσια για το κεσεν μετραει μονο αν εισαι ΣΕΑ. Καλυτερα να απευθηνθεις στα "μητρωα" για να σε κατευθηνουν απο εκει σε οτι χρειαζονται. (9 χρονια πριν που τελειωσα εγω μου ζητησαν πιστοποιητικο τυπου α που να δειχνει την υπηρεσια το οποιο εβγαλα απο τη στρατολογια)

  9. #29

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ. Για συντάξιμη το ξερω σίγουρα. Στο ρ/κ όμως που ήμουν δεν υπήρχε μονιμος α μηχανικός και απο οτι μου είπε κάποιος απο τη γραματία εκει οτι απο τη στιγμή που δεν υπάρχει μονιμος βαθμοφόρος α μηχανικος στο ρ/κ, όλοι οι διοποι μηχανικοι εκεί πιάνονται σαν α μηχανικοί. ελπίζω να ισχύει αυτο. Για το κεσεν με ενδιαφέρει ποιο πολύ.

    Μολις εμαθα οτι πρέπει να πάω σε μια υπηρεσία του πολεμικού ναυτικού στο κολονάκι και να πάρω μια βεβαίωση οτι το ρ/κ που ήμουν δεν είναι παροπλισμένο. ξερει κανεις την διευθυνση της υπηρεσιας αυτής?

  10. #30

    Προεπιλογή

    Πρεπει να εννοουν την ΔΔΜΝ που ειναι στην πλατεια κλαθμωνος, εκει υπαγονται τα ρ/κ και δεν εχς ακουσει και για αλλη υπηρεσια του π/ν στην περιοχη

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας