Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 4 από 4

Θέμα: διαφορετικό βάρος δεξια-αριστερα στο σκαφος

  1. #1

    Προεπιλογή διαφορετικό βάρος δεξια-αριστερα στο σκαφος

    ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΤΑΧΥΠΛΟΟ ΠΟΛΥΣΤΕΡΙΚΟ ΣΚΑΦΟΣ 510Μ. ΜΕ 70HP ΜΗΧΑΝΗ . ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ (ΜΕ ΚΕΝΤΡΑΡΙΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ) ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ.
    ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ. ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΤΡΑΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ.
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΕΧΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΣΕ ΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

  2. #2
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    lamia central greece
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ

    ΔΙΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣΤΡΟΦΗ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΤΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΛΙΓΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΝ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ.
    ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΕΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΦΤΕΡΑΚΙ ΤΟ ΑΝΟΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΑ ΦΛΑΠΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ

  3. #3

    Προεπιλογή

    ARRIVA ευχαριστω. το εχω σκεφτει αυτο αλλα αυτο θα συνεβενε εαν τραβουσε το σκαφος αριστερα. στην δικη μου περιπτωση το σκαφος δεν τραβαει αλλα οταν μετακινω 30 κιλα βαρος δεξια το σκαφος πηγαινει κεντραρισμενα.το τιμονι δεν μου τραβαει

  4. #4
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    lamia central greece
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Ισως δεν το διατυπωσα σωστά λεω για το φτερακι γιατι ειχα το ιδιο προβλημα το σκάφος σταματημένο ήταν ΄΄ισια και όταν βρισκόταν σε κίνηση έγερνε αριστερά όταν έβαζα βάρος ερχόταν ίσια το έλυσα εν μέρη με το φτεράκι το ανόδιο δηλαδη αλλά όχι απόλυτα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας