Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 79

Θέμα: Εκδήλωση nautilia.gr στο Κ/Π Θαλής ο Μιλήσιος 24/05/2009

  1. #51

    Προεπιλογή

    Έπρεπε να φύγουμε στα γρήγορα και δεν σας αποχαιρετίσαμε.
    Από δώ θέλω να ευχαριστήσω τον Παναγιώτη για την ενδιαφέρουσα ξενάγηση!!







  2. #52
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή Κ/Π Θαλής ο Μιλήσιος

    Το Nautilia.gr πέρασε από την Γέφυρα του Κ/Π Θαλής ο Μιλήσιος.



    Να ευχαριστήσω με την σειρά μου τον Παναγιώτη για την επιμορφωτική ξενάγηση σε αυτό το ιστορικό πλοίο.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  3. #53
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Επίσκεψη στον "Θαλή"

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον καλό φίλο Παναγιώτη για όλα όσα μας έδειξε και μας είπε σήμερα.
    Δεν μας ξανάγησε απλά και μόνο σε ένα ιστορικό πλοίο, αλλά μας μύησε στα μυστικά που κουβαλούν αυτά τα παλιά θαλασσοδαρμένα σκαριά.

    Κάποιες στιγμές νιώσαμε ότι ταξιδεύαμε και ποντίζαμε καλώδια στα νερά του Αιγαίου και του Ιονίου.
    Κάπου εκεί συναντήσαμε και τον Νίκο Καββαδία, είδαμε την καμπίνα του, τον ασύρματό του, τα βιβλία του και μια τσαλακωμένη χαρτοπετσέτα με ένα μικρό κομμάτι από τη "Βάρδια".

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους καλούς φίλους συμμετείχαν στη σημερινή ξενάγηση-μύηση, καθώς και στους ανθρώπους του πλοίου που με μόχθο και κόπο συντηρούν αυτό το μοναδικό σκαρί των 100 χρόνων ιστορίας.

    Πάντα τέτοια.

    Ένα μέρος της σημερινής συντροφιάς δίπλα στο αμπάρι του πλοίου.
    Δίπλα στο αμπάρι.jpg

    "Είμασταν σκυφτοί πάνω στο χάρτη ...."
    Σκυφτοί πάνω στο χάρτη.jpg

    Ο ασύρματος στην καμπίνα του μαρκόνη.
    Η φωτογραφία του ποιητή μας οδηγεί νοερά στον "Πυθέα", cargo πέντε χιλιάδων τόνων, standard του πρώτου πολέμου, και χαβούζες και μηχανή παλινδρομική .....


    Ο ασύρματος και ο Καββαδίας.jpg
    [I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=black][B]"Η μόνη περιουσία είναι η μνήμη"[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
    [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][B]Εν πλω
    toujours
    [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
    [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I][B]"[/B][/I][B]Γεώργιος Εξπρές"[/B][/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]

  4. #54
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    36

    Προεπιλογή

    ENA TΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ!ΗΤΑΝ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΒΕΡΩΦ!!

  5. #55

    Προεπιλογή

    Να πω και εγω με την σειρά μου ευχαριστώ στον Παναγιώτη για την ξενάγηση και για την ιδέα να επισκεφτούμε ενα τόσο ιστορικό πλοίο.
    Είναι ενας απο τους ανθρώπους μέσα στο φόρουμ που του αρέσει να εξηγεί κάθε απορία που καποιος τυχόν εχει.Αψογος στην ξενάγηση-μπας και σκέφτεσαι να κάνεις στροφή στην καριέρα σου?
    Επισης είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε νέα μέλη σήμερα.Η παρέα μεγαλώνει και γίνεται ακόμα καλύτερη.
    Μετά την ξενάγηση ακολούθησε και καφες στο Φλοίσβο που μας έδωσε την ευκαιρία να γνωριστούμε καλύτερα.
    Πέρασα πολύ ωραία και αναμένω φυσικά την επόμενη συνάντηση του nautilia.gr

    Τέλος , εύχομαι χρόνια πολλά στο μέλος μας alkiviadis που γνωρίσαμε σήμερα.
    Στον καφέ χωρίς να μας πεί καν οτι έχει γενέθλια μας κέρασε όλους και το καταλάβαμε οταν φωνάξαμε να πληρώσουμε.
    Τον ευχαριστώ προσωπικά πάρα πολύ.

    Και επειδή επιασα πάλι το μπλα μπλα σταματάω με 3 φώτο απο σήμερα

    Ολη η παρέα μαζεμένη στην πλώρη του Θαλή
    Ξενάγηση απο τον Παναγιώτη
    Η έπαρση της σημαίας του ναυτιλια

  6. #56
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    36

    Προεπιλογή

    ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ!Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ.ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΩΣ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΚΟΜΙΣΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΙΚΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΚΑΘΕΚΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!!

  7. #57

    Προεπιλογή

    ο κυριος νικος ποιος ειναι?

    edit
    κυριος νικος=νικος μαρουλης
    κατι που δεν σκεφτηκα καθως πριν ερθει ειχα φυγει απο τον καφε.Σωστα ρενα??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sylver23 : 24-05-2009 στις 22:31

  8. #58
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Παιδιά ειλικρινά ήταν το καλύτερο δώρο που μπορούσατε να μου κάνετε,ένα κέρασμα δεν είναι τίποτα μπροστά σε τέτοιες στιγμές...Σας ευχαριστώ πολύ όλους και αναμένω όπως κ εσείς άλλωστε για την επόμενη συνάντηση(να γίνει Χαλκίδα ε!)Ήταν όλα τέλεια.....

  9. #59
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    36

    Προεπιλογή

    ακριβως συλβεστρο!εξαιρετικη και απεριοριστα δημιουργικη προσωπικοτητα!αλκιβιαδη σιγουρα θα οργανωσουμε νεα συναντηση και οταν με το καλο περασουμε στη σχολη που αγαπαμε θα κεραστουμε!καλη επιτυχια να εχεις κ παλι!εγω αραγε μπορω να κανω τα χαρτια μου απο τωρα για να μην χανω χρονο?αν παρω πτυχιο το σεπτεμβρη ισως μπορω να περασω β εξαμηνο????

  10. #60
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως συλβεστρο!εξαιρετικη και απεριοριστα δημιουργικη προσωπικοτητα!αλκιβιαδη σιγουρα θα οργανωσουμε νεα συναντηση και οταν με το καλο περασουμε στη σχολη που αγαπαμε θα κεραστουμε!καλη επιτυχια να εχεις κ παλι!εγω αραγε μπορω να κανω τα χαρτια μου απο τωρα για να μην χανω χρονο?αν παρω πτυχιο το σεπτεμβρη ισως μπορω να περασω β εξαμηνο????
    Και πάλι ευχαριστώ!!!Νομίζω δεν έχει ά και ΄β εξάμηνα όπως άλλες σχολές...απλά καλύτερα να δήλωνες αφού έπαιρνες το πτυχίο...βγήκαμε λίγο off! :P

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας