Σελίδα 11 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 240

Θέμα: Seajets

  1. #101
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    322

    Προεπιλογή

    Δεν έχω δυστυχώς στατιστικά στοιχεία για να δείξω σε τί ποσοστό δρομολόγια της εταιρίας μένουν ανεκτέλεστα. Τί βλάβες παρουσιάζονται. Πόσες φορές άλλαξαν στις περισσότερες γραμμές τα πλοία που θα εκτελούσαν το δρομολόγιο (π.χ. στο απογευματινό για Σίφνο - Μήλο - Ίο - Θήρα είχαμε: Master Jet, Champiom Jet 2, Champion Jet 1, ξανά Master μετά Mega και φινάλε με Paros Jet).... Σε παλαιότερη ανάρτηση (29/8/2015) αναλύω την περιπέτειά μου, όπου έφτασα στην Ίο μέσω Σαντορίνης (10 ώρες συνολικά εν πλω) όταν μου ανήγγειλαν στην επιβίβαση ότι το Mega Jet δεν επρόκειτο να προσεγγίσει στην Ίο, εντελώς αυθαίρετα, κι ενώ είχα στα χέρια μου εισιτήριο που είχα εκδόσει προ δύο μηνών.... Το τρίήμερο της Πρωτομαγιάς, λόγω κίνησης χρειάστηκε να πληρώσω ¤68 για θέση Club στο Sea Jet 2, όπου υπήρχαν όρθιοι, ήμασταν παστωμένοι σαν σαρδέλλες και κάναμε και 7 περίπου ώρες για Πειραιά... Λυπάμαι αλλά ο τουρισμός μας απαιτεί καλύτερες συνηθήκες!

  2. #102

    Προεπιλογή

    Το μοναδικό πλοίο της εταιρείας που ψιλοτηρούσε τα ωράριά του ήταν(και είναι) το CJ2. H αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρήθηκε αρκετός κόσμος φέτος το καλοκαίρι. Καλό θα ήταν τα δρομολόγια να βγαίνουν με ρεαλιστικά ωράρια, και γι'αυτό είναι υπεύθυνο το υπουργείο.

  3. #103
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    ¶νοιξαν τα πλάνα της SEA JETS για το 2016 και έχουμε λοιπόν.

    SEA JET 2

    28/03 - 27/04 Πειραιά - Τήνο - Μύκονο - Νάξο - Σαντορίνη
    28/04 - 09/06 & 13/09 - ?/10 Πειραιά - Σίφνο - Μήλο - Φολέγανδρο - Ίο - Σαντορίνη
    10/06 - 12/09 Πειραιά - Σίφνο - Μήλο - Φολέγανδρο - Σαντορίνη - Αμοργό - Κουφονήσι - Νάξο - Μύκονο

    SUPER JET

    28/04 - 19/05 Πειραιά - Τήνο - Μύκονο - Νάξο - Σαντορίνη
    20/05 - 09/06 Ραφήνα - Τήνο - Μύκονο - Πάρο - Νάξο - Ίο - Σαντορίνη
    10/06 - 12/09 Σαντορίνη - Ίο - Φολέγανδρο - Μήλο - Σίφνο - Σέριφο - Πειραιά

    CHAMPION JET 1

    15/04 - 21/07 & 04/09 - 09/10 Ηράκλειο - Σαντορίνη - Ίο - Νάξο - Μύκονο
    22/07 - 03/09 Πειραιά - Πάρο - Ίο - Σαντορίνη - Νάξο - Μύκονο - Νάξο - Ίο - Σαντορίνη - Νάξο - Μύκονο - Πειραιά

    CHAMPION JET 2

    20/05 - 21/07 & 04/09 - 26/09 Πειραιά - Μύκονο - Νάξο - Σαντορίνη
    22/07 - 03/09 Πειραιά - Μύκονο - Νάξο - Σαντορίνη - Ίο - Πάρο - Πειραιά

    MASTER JET

    10/06 - 18/09 Σαντορίνη - Ίο - Πάρο - Μύκονο

    PAROS JET

    10/06 - 12/09 Ραφήνα - Τήνο - Μύκονο - Πάρο - Νάξο - Μύκονο - Τήνο - Ραφήνα
    Ραφήνα - Τήνο - Μύκονο - Νάξο - Πάρο - Ραφήνα

    TERA JET

    22/07 - 03/09 Ηράκλειο - Σαντορίνη - Ίο - Νάξο - Μύκονο

    Αυτά έχουν ανοίξει μέχρι αυτή την ώρα, λογικά θα μπει και το Mega Jet στο κλασικό του δρομολόγιο

    MEGA JET

    Ρέθυμνο - Σαντορίνη


    Έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις
    Πρώτον για τα δρομολόγια των CJ1 και CJ2 όπου βλέπουμε ότι την high season το ένα θα κάνει το δρομολόγιο απο Πειραιά και το άλλο προς Πειραιά στις 2 γραμμές που εξυπηρετούν.
    Δεύτερον θεωρώ υπερβολή τα 5 δρομολόγια την ημέρα απο Σαντορίνη για Μύκονο και επιστροφή και με τόσο μεγάλα πλοία.
    Και τρίτον Βλέπουμε ότι δεν βάζει φέτος στις δυτικές οχηματαγωγό αλλα τα 2 μικρά, θα θεωρούσα σωστότερο να πάει το Super στην θέση του Master και το Master να κάνει το απογευματινό για δυτικές.


    Τώρα αν θα ενεργοποιήσουν και το SEA SPEED JET, ή κάποιο καινούριο που απο πέρυσι λένε ότι έχουν αγοράσει, σε κάποια γραμμή μένει να το δούμε.
    Βέβαια μην τα δέσετε και σχοινί κορδόνι τα δρομολόγια, με την SEA JETS έχουμε συνηθίσει τις αλλαγές αλλα σε γενικές γραμμές αυτά θα είναι τα δρομολόγια για το 2016.

  4. #104

  5. #105
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Τα δρομολόγια του 2016 ανέβηκαν στην σελίδα της εταιρίας

    https://www.seajets.gr/el/Dromologia-824.htm

  6. #106
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Wink Δρομολόγια...

    Και να φανταστείς φίλε μου, ότι τα μισά από αυτά δεν θα γίνουν τελικά...

  7. #107
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tolaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να φανταστείς φίλε μου, ότι τα μισά από αυτά δεν θα γίνουν τελικά...
    Γιατί το λες αυτό?? απο τα συγκεκριμένα δεν νομίζω ότι κάποιο δεν θα γίνει...!!!!

  8. #108
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Arrow Απάντηση...

    Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί!!!

    Πάντως, αν συνεχίσουν να έχουν την ίδια αντιμετώπιση προς τους επιβάτες, τα πράγματα δεν θα πάνε καλά γι' αυτούς!!! Η κατάσταση, θυμίζει ΝΕΛ κατά πολύ... Με τις ακυρώσεις δρομολογίων εννοώ!

    Ελπίζω πάντως, να μην έχουμε τα ίδια και πάλι!

  9. #109
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tolaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί!!!

    Πάντως, αν συνεχίσουν να έχουν την ίδια αντιμετώπιση προς τους επιβάτες, τα πράγματα δεν θα πάνε καλά γι' αυτούς!!! Η κατάσταση, θυμίζει ΝΕΛ κατά πολύ... Με τις ακυρώσεις δρομολογίων εννοώ!

    Ελπίζω πάντως, να μην έχουμε τα ίδια και πάλι!

    Φέτος φίλε μου με το ζόρι να είχαν 2 - 3 ακυρώσεις δρομολογίων, και όχι ολόκληρου του δρομολογίου κάποιες προσεγγίσεις αφαίρεσαν (π.χ Ιος) λόγω βλαβών, αλλα λόγο του ότι είχαν το ΜΑΣΤΕΡ για μπαλαντερ δεν ακυρώθηκε κανένα δρομολόγιο!!!!! Και σίγουρα η κατάσταση δεν θυμίζει ΝΕΛ καθώς η εταιρία έχει μεγάλο κέρδος κάθε χρόνο ακόμη και τις χρονιές που οι άλλοι είχαν χασούρα, για αυτό μπορεί και αγοράζει τόσα ταχύπλοα και τα δρομολογεί σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που τα έχουν και κάθονται στα αμπελάκια!!!!

  10. #110
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Post Χθεσινή νύχτα...

    Χθες το βράδυ (9:30 περίπου), δύο πλοία της Seajets ήτανε στο λιμάνι...
    Το Tera Jet, ήταν αραγμένο κατά μήκος του τελωνείου Μυτιλήνης και στο χώρο που αράζουν τα κρουαζιερόπλοια και τα τούρκικα, είχε δέσει κάθετα, ένα τριμαράν... Τώρα το τριμαράν, δεν ξέρω με σιγουριά ποιό ήταν, αλλά νομίζω ότι ήταν το Champion Jet 1...

Σελίδα 11 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας