Σελίδα 19 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 190 από 240

Θέμα: Seajets

  1. #181

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό πάντως που δεν μπορώ να μη σχολιάσω είναι τα 'περι έκθεσης σε κίνδυνο της σωματικής ακεραιότητας λόγω μη προβολής του βίντεο'. Οχι φυσικά οτι δεν ήταν αναγκαίο να προβληθεί, αλλά όσες φορές έχω τύχει σε πλοία οπου προβάλλεται, δεν νομίζω κανείς να δίνει και την ανάλογη προσοχή !
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και με τους δύο σας από πάνω. Είναι λίγο υπερβολικό το θέμα του κινδύνου της ανθρώπινης ζωής, επειδή κάποιος δεν είδε το βίντεο (τα πρώτα χρόνια μετά το Σαμίνα, έβλεπαν αρκετοί, τώρα ΚΑΝΕΙΣ), αλλά γενικά στο λεξικό, στο λήμμα "αξιοπιστία" δε θα βρει κανείς το σήμα της εταιρείας..

    Έστω και ένας να σωθεί επειδή ήθελε και είδε το βίντεο είναι οτι πιο σημαντικό υπάρχει. Οπότε θεμα υπερβολής δεν τίθεται. Συμφωνώ ότι η πλειοψηφία δεν το βλέπει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να παίζει και όταν παίζει να είναι χωρίς παρεμβολές κτλ.

  2. #182

    Προεπιλογή

    Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος μου ο Συλβέστρος. Όχι μόνο δεν τίθεται θέμα υπερβολής, αλλά είναι και απολύτως εύστοχη η τοποθέτηση "τέθηκε σε κίνδυνο η σωματική μας ακεραιότητα με την μη ύπαρξη ενημερωτικού βίντεο για τα σωστικά μέσα του πλοίου". Θεωρώ αυτονόητο πως όταν ένα ενημερωτικό βίντεο έχει ως σκοπό την διάσωση της ανθρώπινης ζωής σε περίπτωση κινδύνου, η μη προβολή του αυτόματα (και χωρίς καν να τίθεται θέμα συζήτησης) συνεπάγεται την έκθεση σε κίνδυνο της σωματικής ακεραιότητας. Και είναι τουλάχιστον ακατανόητο σε εμένα, η χρησιμότητα ή μη της προβολής του να σχετίζεται με το πόσοι (λίγοι ή πολλοί) το παρακολουθούν.

  3. #183
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή Ενημερωτικό δελτίο για τη σωματική ακεραιότητα εν πλω!

    Όσον αφορά το βίντεο σχετικά με τη σωματική ακεραιότητα του επιβάτη εν πλω, συμφωνώ πως πολύ λίγοι (για την ακρίβεια σχεδόν κανένας) δεν δίνει την πρέπουσα προσοχή, αλλά η ύπαρξής του είναι αναγκαία, τόσο στα Ελληνικά, στα Αγγλικά, αλλά και στην νοηματική, όπως είδα στο Νήσος Μύκονος της HSW...
    Μάλιστα το βίντεο, προβάλει εικόνες από φυσικά αξιοθέατα του Αιγαίου και προάγει την προστασία του θαλάσσιου περιβάλλοντος!

    Το βίντεο συνοδεύεται και από live παρουσίαση της διαδικασίας δεσίματος του σωσιβίου από καμαρώτο στο χώρο των αεροπορικών καθισμάτων!

    Επίσης, κάτι άλλο (κάπως άσχετο) που μου κάνει πάντα εντύπωση είναι η μουσική επένδυση του βίντεο... Το τραγούδι εισαγωγής είναι του Yanni, The mermaid, ενώ ακολουθεί και ένα δεύτερο τραγούδι, που μοιάζει με εμβατήριο (είχα αναφερθεί και πιό παλιά)... αλλά δεν γνωρίζω δυστυχώς το όνομά του...

    Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος ξέρει γι αυτό το τραγούδι, να το γράψει...

    Ευχαριστώ!

  4. #184
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    ...η κοντρα συνεχιζεται...
    http://www.kaipoutheos.gr/2018/06/blog-post_5.html?m=1

  5. #185
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Από μαϊμούδες, κωλοτούμπες και μπλα-μπλα-μπλά χορτάσαμε. Είμαι 62 χρονών και τόσους άχρηστους μαζεμένους δεν έχω ξανά δει. ΜΠΟΥΡΛΟΤΟΟΟΟΟΟΟ όπως έλεγε και η Σαπφώ Νοταρά.

  6. #186
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Amorgos66 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...η κοντρα συνεχιζεται...
    http://www.kaipoutheos.gr/2018/06/blog-post_5.html?m=1
    Αφού σκέπτεται την ανάπτυξη της Ελληνικής οικονομίας , γιατί τα πλοία της Seajet είναι με Κυπριακή σημαία?
    Απλά ρωτώ............
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  7. #187
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    ...διευκρινησεις περι βλαβων ταχυπλοων...
    http://enandro.gr/oikonomia/4239-κίν...-tera-jet.html

  8. #188
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Νέο ταχύπλοο φέρνει η ΣΕΑ ΤΖΕΤ. Το VILLUM CLAUSEN.

  9. #189
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από leo85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέο ταχύπλοο φέρνει η ΣΕΑ ΤΖΕΤ. Το VILLUM CLAUSEN.
    Να δούμε πως θα καταντήσει κ αυτό.Μιλάμε γιά ποιοτικό καράβι,παραγγελία από Δανούς στην Αustal.

  10. #190
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Οικονομικότατο με 2 αεριοτουρμπίνες General Electric 36000kw είναι ότι πρέπει! Μόνιμα αμοιβό εδώ και χρόνια

Σελίδα 19 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας