Σελίδα 4 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 1163

Θέμα: Απόλλων [Apollon, Apollo Express 1, Express Apollon, Senlac]

  1. #31
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, αλλά εκεί έβγαλε και τον τελευταίο του χειμώνα ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ. Μάλιστα η αστραπιαία μεθόρμιση του πλοίου από το ντοκ 3 στον μόλο της ΔΕΗ κι από κει ξανά στο λιμάνι με προβληματίζει ιδιαίτερα. Δρομολόγηση έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα και με την πολιτική που ακολουθεί η HSW, δεν βλέπω με τίποτα. Ευελπιστώ να έχει βρεθεί κάποιος αγοραστής όπως και για τον ΑΔΩΝΙ.

  2. #32

    Προεπιλογή

    Παιδιά πως λέγεται το μέρος του λιμανιού οπού είναι τώρα ο ΑΠΟΛΛΩΝ μαζί με τα άλλα της Saos?A, και πόσως καιρός πάει απο τότε που παροπλήστικε?
    Εχεται ταξιδέψει μαζί του πως είναι σα πλοίο εχω ακούσει πολύ καλές κριτικές...Το μέλλον του σίγουρα δεν είναι το καλύτερο.

  3. #33
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Παροπλίστηκε 13 Ιανουαρίου 2006 μπροστά στο νέο ΥΕΝ και μετά το μεταφέρανε στο ντοκ 3 δίπλα στο ΔΙΑΓΟΡΑ. 9 Αυγούστου το ρυμούλησαν στον μόλο της ΔΕΗ στο Κερατσίνι για 5 μέρες (μάλλον κάτι θα ήθελαν να ξυλώσουν με τη βοήθεια γερανού) και από τις 14 Αυγούστου βρίσκεται εκεί που είναι μέχρι σήμερα. Στην προβλήτα του Αγίου Σπυρίδωνα ή αλλιώς διακοσάρια.

  4. #34

    Προεπιλογή

    Α αυτά λοιπόν είναι τα διακοσάρια που λένε συνέχεια και δεν μπορούσα να καταλάβω τι εννοούν.Μπορεί να δοθεί μια παρόμοια εξήγηση και γιατί λέγονται έτσι?

  5. Προεπιλογή

    Υπάρχει καμια φωτογρφία του Απολλωνα με τα σινιάλα του Βεντούρη και στο λιμάνι της Νάξου ή και εκτός Νάξου;

  6. #36
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Υπαρχει σοβαρη πληροφορια-δυστυχως- οτι ο βαπορας πωλειται στην εταιρεια που πηρε και τ ΛΥΚΟΜΗΔΗΣ και το αδελφο του ΕΞΠΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ στην ερυθρα θαλασσα. Κριμα το βαπορ, ειχε ακομα να δωσει πολλα
    The world is not enough

  7. #37

    Προεπιλογή

    Ευτυχώς δεν είναι και τόσο σοβαρή η πληροφορία...
    Το πλοίο αγοράστηκε από τον Αρκουμάνη και θα δρομολογηθεί στη γραμμή Ιταλία - Αλβανία

  8. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς δεν είναι και τόσο σοβαρή η πληροφορία...
    Το πλοίο αγοράστηκε από τον Αρκουμάνη και θα δρομολογηθεί στη γραμμή Ιταλία - Αλβανία
    Για 2.100.000 €.

  9. #39
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Eαν ειναι ευτυχες το γεγονος οτι θα εχει τη μοιρα του ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ στο Δυραχιο-οποιος μπηκε μεσα τοτε καταλαβαινει- τοτε να χαρω και γω που μεγαλωσα διπλα σε αυτο το βαπορα. Εαν το ευτυχως παει στο οτι ο αγοραστης ειναι Ελληνας εχει καλως, γιατι και οι αλλοι που ακουσα εγω Ελληνες ειναι και εχουν και Ελληνες γεφυρα-μηχανη
    The world is not enough

  10. #40

    Unhappy

    Την ώρα αυτή που μιλάμε το πλοίο είναι ακόμα στο λιμάνι του Πειραιά στις απαγορευμένες για μας περιοχές.Μήπως ξέρετε πότε αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση για την μεγάλη αναχώρηση?

Σελίδα 4 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας