Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 63

Θέμα: HANNIBAL

  1. #21

    Προεπιλογή

    6μετρο και 8 μετρο βγαζει αλλα καπου εχει ενα καλουπι για 10 μετρο.Αλλες φωτο ερχονται

  2. #22

    Προεπιλογή

    Και αυτο ειναι το 10μετρο
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  3. #23

    Προεπιλογή

    Η τιμη του 10 με 2 μηχανες περιπου 350 με 400hp εκαστη ειναι γυρο στα 300000 ευρω.

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από icekol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτο ειναι το 10μετρο
    Σε βλεπω πολυ ψαμενο με τα απιθανα αυτα σκαφη.Μπραβο

  5. #25

    Προεπιλογή

    Τρελό και κολλημένο θα έλεγα εγώ!! Είναι σχεδόν απίθανο το ότι αυτός ο άνθρωπος κατασκεύασε αυτήν την γάστρα που συνδυάζει την ασφάλεια του φουσκωτού(τα φτερά του σκάφους είναι κούφια) αλλά και την ευστάθεια του ιστιοπλοϊκού (λόγο του πλάτος του είναι απίθανο να ανατραπεί) και όλα αυτά κάποιες δεκαετίες πίσω που εδώ στην Ελλάδα ακόμα έφτιαχναν κλασικά φουσκίvτα (και όχι ribs) και χωρίς την χρήση υπολογιστών και πολυτελών προγραμμάτων με simulation. Το λυπητερό είναι ότι ο Αννίβας είναι μεγάλος(και πολύ περίεργος!!!!) και δεν ξέρω εάν την τέχνη αυτή την ξέρει κάνεις άλλος. Συνεπώς θέλω εγώ να βρω ένα τέτοιο παλιό σκαρί να το φτιάξω από carbon!!!

  6. #26

    Προεπιλογή

    Πραγματι ο Κυριος Αρτεμης Αννιβας ειναι λιγο δυσπροσιτος.Εμενα πριν ενα χρονο μου ανοιξε την καρδια του και βεβαια ειδα εναν μεγαλο ναυπηγο ,οραματιστη, ελληνα, μα πανω απο ολα καλιτεχνη.Σαφως ειναι ξεκαθαρο οτι ο ανθρωπος αυτος εαν ζουσε στην ιταλια η καποια αλλη χωρα θα ηταν ο νουμερο ενα και αυτο το πιστευω ακραδαντα.Ας ειναι καλα η ελλαδαρα που κανει ευκολιες σε αλλους που απλα αντιγραφουν σκαφη και αφηνουν αυτα τα τεραστια κεφαλαια για την ελλαδα να ερημωνουν σε μια παραλια της αργολιδος.Να αναφερω αλλη μια μεγαλη μορφη τον Γιαννη Τσιαμα με την ναυτικη αιγαιου που και αυτος εφτιαχνε απο τα 70's δικα του πρωτοπορειακα σκαφη.Τα παρατησε αηδιασμενος ο αθρωπος και δουλεψε ως πολιτικος μηχανικος που ηταν στα εργα του μετρο.Η ελλαδαρα δινει σημασια μονο στα μπουζουκια τα καγιεν της βιλες και τους διπλους δεσμους.Αυτους τους ανθρωπους τους φτυνει δεν τους χωνευει

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να μην συμφωνησω με αυτα που λες φιλε Κωστα και ειναι οντως κριμα και αδικο.Αλλα ισως τελικα αξιζει το γεγονος οτι μεσα απο τις ποιοτικοτατες και πολλα χρονια μπροστα δουλειες του(συμφωνα με τα οσα λετε)ο κ.Αννιβας ειναι αυτο που ονομασατε Νο 1 για λιγους και εκλεκτους.
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  8. #28

    Προεπιλογή

    HANNIBAL στο πορτο χελι.Απο τα ναε σκαφη της φιρμας 6 μετρων

    HANIBAL 1.jpg

  9. #29

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα θα σε απογοητεύσω αυτό είναι το 8m

  10. #30

    Προεπιλογή

    το 6μετρο το εχω καταχωρισει ποιο πανω

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας