Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 19 από 19

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ της Αλγερίας (Ferries of Algerie)

  1. #11
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Μπράβο Απόστολε ! Υπέροχες όλες ! Φαντάζομαι το ηλιοβασίλεμα στην φωτογραφία με το RoRo της Neptune Lines... Πάντως εμένα κάτι μου λέει ότι περιμένουμε ακόμα μία έκπληξη από το Αλγέρι.

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Δεν έρχεται όμως η ριμάδα! Περιμένω πώς και πώς!

  3. #13
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Απόστολε, μπράβο και εκ μέρους μου!!!
    Με τις φωτογραφίες σου κατάφερες και με έκανες να ερωτευτώ και τα Ro/Ro

  4. #14
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Kατ'αρχην ενα μεγαλο μπραβο Αποστολε για τις ομορφες φωτογραφιες σου...δευτερον λυσε μου μια απορια...η πολη που εμφανιζεται πισω απο τα πλοια ειναι το Αλγερι?
    Οχι τιποτα αλλο...απλα για να την συμπεριλαβω στους μελλοντικους ταξιδιωτικους προορισμους μου!!
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Και συνεχίζουμε...

    El Djazair II

    EL DJAZAIR II.jpg

    Corse

    CORSE.jpg

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dk Εμφάνιση μηνυμάτων
    η πολη που εμφανιζεται πισω απο τα πλοια ειναι το Αλγερι?
    Οχι τιποτα αλλο...απλα για να την συμπεριλαβω στους μελλοντικους ταξιδιωτικους προορισμους μου!!
    Σε συμβουλεύω να το ξανασκεφτείς... Εδώ οι Ευρωπαίοι θεωρούνται είδος προς εκτέλεση

  7. #17
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε συμβουλεύω να το ξανασκεφτείς... Εδώ οι Ευρωπαίοι θεωρούνται είδος προς εκτέλεση
    Kαταλαβα!!
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ειναι και ακριβοι οι Αλγερινοί! 300 ευρώ απλη μετάβαση οικονομικη θέση Αλγέρι Μασσαλία??? Μα ειναι με τα καλά τους?Την ίδια χρονικά διαδρομή Πάτρα Ανκονα δίνεις το πολυ 100...

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Heraklion
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή Εμπειρίες Αλγεριού

    Είναι πολύ τυχερός ο φίλος που έβγαλε φώτο. Γενικά δεν τα πάνε καλά εκεί κάτω με αυτό το θέμα, ενώ το λιμάνι ήταν δύσκολα προσεγγίσιμο. Ήμουν εκεί το Δεκέμβρη για μια δουλειά. Η κατάσταση δεν είναι και η ιδανική. Έχει αρκετό πράσινο 3 μέρες που ήμουν εκεί τη 1 έβρεξε αρκετά. Μιλάμε για πολύ αστυνομία και Στρατό παντού. Μπλόκα ελέγχου σε πολλά σημεία με καρφιά αν περνούσε το αυτοκίνητο. Οδοφράγματα κοντά σε δημόδια κτίρια, περιορισμένη κυκλοφορία το βράδυ.
    Στο αερδοδρόμιο σχεδόν το ταξίσταματούσε για να ρίξει μια ματιά ο αστυνομικός. 1 μέτρο πριν την επιβίβαση αεροπλάνου επιστροφής είχε σωματικό έλεγχο χώρια όλους τους άλλους που είχες ήδη περάσει.
    Όχι λοιπόν ό,τι πιο ιδανικό για ταξίδι. Από τους Ευρωπαίους κυρίως οι Γάλλοι έχουν αντιπάθειες. Πάντως λίγο που έμεινα κατ'άλαβα ότι είναι ένας περήφανος λαός. Στις συναλλαγές στα καταστήματα συνήθως σου χάριζαν ρέστα στις διαφορές κι έχουν πολύ τη διάθεση να μιλήσουν ειδικά αν γνωρίζεις γαλλικά (εγώ όχι).
    ¨οσο για τις γυναίκες, προφανώς συμμαζεμένες αλλά δεν κυκλοφορούν κι όλες με μπούρκα όπως νομίζει ο κόσμος. Όχι ότι δεν υπάρχουν και τέτοιες.
    Α και αλκόολ μόνο στο ξενοδοχείο, μπύρα α..(γνωστή μάρκα) σε πράσινο μπουκάλι. Στο τραπέζι που μας έκαναν οι άνθρωποι που διοργάνωναν την ημέρίδα δεν υπήρχε σταγόνα αλκόολ. Πολύ καλό ήταν το ντόπιο τσάι και οι χουρμάδες που αγόρασα από το αεροδρόμιο.

    Ελπίζω να μη σας κούρασα....
    kapote gnwrisa mia limni pou thele na nai thalassa!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας