Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 58 από 58

Θέμα: Προσκρουση ΤΑΞΙΑΡΧΗ

  1. #51

    Προεπιλογή

    Επειδη καποιοι δεν με γνωριζουν και αμεσως κρινουν απο ενα ποστ ,θα ηθελα να ξεκαθαρισω καποια πραγματα.
    Το οτι ειπα οτι εχω σκασει στα γελια ειναι επειδη μεσα σε λιγες ωρες πλοιο ιδιας εταιρειας προσεκρουσε στο ιδιο λιμανι.Δηλ οπως ειπε και ο φιλος τογιας ηταν απλα μια υπερβολη λογω του δευτερου συνεχομενου ατυχηματος.

    Αν ειναι δυνατον ενα τετοιο ποστ που σκοπο ειχε να ελαφρυνω λιγο το κλιμα να το παιρνουν καποιοι στα τοσο σοβαρα.
    Φυσικα αναλογιζομαι το τι θα γινει και ποιους θα παρει η μπαλα παλι.Πιστευω οτι μεχρι τωρα στο φορουμ εχω δειξει οτι ειμαι ηπιων τονων και παντα προσπαθω να σταματαω τις εικασιες και τα οποια δικαστηρια ξεκινανε χωρις να υπαρχουν στοιχεια.
    Με οσα παιδια μιλησα και ιδιαιτερα νελιτες τους ειπα οτι περα απο την πλακα αυτα συμβαινουν και δεν ηταν και τοσο σοβαρα ατυχηματα που να χρειαζονται τοση αναλυση πια.Γιατι σε αλλα παρομοια ατυχηματα πανω απο 2 ποστ δεν ειδα ποτε να γινουν .

    Οποτε μαλλον καποιοι αλλοι παρα ασχοληθηκαν και δεν νομιζω οτι ηταν τοσο σοβαρο το τι ειπα για να αρχισει ολοι αυτη η κουβεντα.
    Λιγο χιουμορ δεν βλαπτει.

    Φιλε μυτιληνη δεν εχω ανεβει σε γεφυρα να δεσω ενα βαπορι γιατι δεν ειναι αυτη η αμορδιοτητα μου.Απο οτι ξερω δεν ειναι και η δικη σου .Καλο θα ηταν να μην εχουμε πιπιλα την εκφραση αυτη.Αμα ηταν να γραφει μονο οποιος ειναι καπετανιος να το κλεισουμε το μαγαζι.--Δεν το επαιξα εξυπνος σε τπτ ,δεν ειπα το τι επρεπε να κανει ο καθε καπετανιος αρα δεν νομιζω οτι κολλαει να μου πει καποιος αν ημουν στην θεση των καπετανιων .

    Να σου δωσω και ενα παραδειγμα μπας και καταλαβεις γιατι ειπα οτι γελουσα.
    Μολις ειχα βγαλει το αμαξι μου απο συνεργειο στο δρομο για το σπιτι ξαναχαλασε απο αλλο λογο.Δεν στεναχωρηθηκα που θα ξαναπληρωνα αλλα γελαγα γιατι ηταν λιγο αστειο περιστατικο....

    Να στε καλα να γεμισετε αλλες 30 σελιδες με ενα μικρης σημασιας ατυχημα
    καλη συνεχεια

  2. #52
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

  3. #53
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται όλη αυτή η κουβέντα... Ο φίλος MYTILENE μας εξήγησε με κάθε λεπτομέρια τι έγεινε στην Λήμνο! Ένα πλοίο με 8 μποφώρ πως να κρατηθεί σε ένα λιμάνι? Μην ξεχνάτε πως τα λιμάνια στα ακριτικά νησιά δεν είναι του Πειραιά!!! Απλά οι επιβάτες με προορισμό τη Σάμο δεν δεχόντουσαν να υποστούν την ταλαιπωρία για να φτάσουν στον προορισμό τους, και καλά έκαναν, και εγώ το ίδιο θα έκανα! Αλλά ακόμη μία άτυχη στιγμή προστέθηκε στη ΝΕΛ. Όμως επειδή αναφέρθηκε πως κανείς δεν μιλάει για τα αεροπλάνα... εδώ θα διαφωνίσω, όσες φορές λόγω καιρού δεν κατάφερα να πετάξω από Ρόδο για Κρήτη με το μικρό αεροπλανάκι της Ολυμπιακής, η ίδια η εταιρεία με δικά της έξοδα με προώθησε στον προορισμό μου με μεγαλύτερο αεροπλάνο μέσω Αθηνών και αν η καθυστέρηση ήταν πάνω από 2 ώρες μας κερνούσαν και φαγητό! Σε άλλη ελληνική ιδιωτική αεροπορική εταιρεία σου προσφέρουν φαγητό σε τέτοιες περιπτώσεις, μεσολαβούν για να φτάσεις στον προορισμό σου το συντομότερο δυνατόν και αν η καθυστέρηση είναι πάνω από 3 ώρες σου δίνουν και ένα έξτρα δωρεάν εισητήριο! Δυστηχώς αυτά στην ακτοπλοϊά μας δεν γίνονται!!! Και μην ξεχνάμε πως κανένα αεροσκάφος δεν έχει ηλικία άνω τον 20 ετών, από αυτά που πετάνε στον ελλαδικό χώρο!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  4. #54
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Mytilene-Drama
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται όλη αυτή η κουβέντα... Ο φίλος MYTILENE μας εξήγησε με κάθε λεπτομέρια τι έγεινε στην Λήμνο! Ένα πλοίο με 8 μποφώρ πως να κρατηθεί σε ένα λιμάνι? Μην ξεχνάτε πως τα λιμάνια στα ακριτικά νησιά δεν είναι του Πειραιά!!! Απλά οι επιβάτες με προορισμό τη Σάμο δεν δεχόντουσαν να υποστούν την ταλαιπωρία για να φτάσουν στον προορισμό τους, και καλά έκαναν, και εγώ το ίδιο θα έκανα! Αλλά ακόμη μία άτυχη στιγμή προστέθηκε στη ΝΕΛ. Όμως επειδή αναφέρθηκε πως κανείς δεν μιλάει για τα αεροπλάνα... εδώ θα διαφωνίσω, όσες φορές λόγω καιρού δεν κατάφερα να πετάξω από Ρόδο για Κρήτη με το μικρό αεροπλανάκι της Ολυμπιακής, η ίδια η εταιρεία με δικά της έξοδα με προώθησε στον προορισμό μου με μεγαλύτερο αεροπλάνο μέσω Αθηνών και αν η καθυστέρηση ήταν πάνω από 2 ώρες μας κερνούσαν και φαγητό! Σε άλλη ελληνική ιδιωτική αεροπορική εταιρεία σου προσφέρουν φαγητό σε τέτοιες περιπτώσεις, μεσολαβούν για να φτάσεις στον προορισμό σου το συντομότερο δυνατόν και αν η καθυστέρηση είναι πάνω από 3 ώρες σου δίνουν και ένα έξτρα δωρεάν εισητήριο! Δυστηχώς αυτά στην ακτοπλοϊά μας δεν γίνονται!!! Και μην ξεχνάμε πως κανένα αεροσκάφος δεν έχει ηλικία άνω τον 20 ετών, από αυτά που πετάνε στον ελλαδικό χώρο!
    Συμφωνούμε 101% φίλε μου... Λίγη σοβαρότητα χρειάζεται απο την πλευρά των εταιρειών...γενικά!

  5. #55
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από stefanosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ πως έγινε πολύ κακό και ντόρος για το τπτ,πιο μεγάλη διάσταση έχει δωθεί εδώ παρά στα δελτία ειδήσεων που το πέρασαν στο ντούκου, κατά τη γνώμη μου η κουβέντα είναι ανούσια αφού συνέχεια επαναλαμβάνονται τα ίδια πράγματα.

    τώρα έχω να πώ τα εξής: Δυστυχώς η ΝΕΛ είχε πολλά ατυχή περιστατικά με αβαρίες πλοίων,μέσα σε ένα διάστημα σχεδόν ενός χρόνου μετράμε 4 προσκρούσεις και μια παρολίγο τραγωδία που θα μας έκανε όλους να κλαίμε για πολλά χρόνια ακόμα,αν τα πάρεις με απλά μαθημάτικα και πιθανότητες καταλαβαίνεις πως κάτι δεν πάει ίσια,σε αυτό η μόνοι που δεν φταίνε είναι οι πλοίαρχοι,όσοι γνωρίζουν κάποια παραπάνο πράγματα για τη ΝΕΛ θα καταλάβουν η μάλλον ξέρουν ποιο είναι το λάθος,μακάρι σε κάποιον καιρό απο σήμερα να μπορούμε και να έχουμε τη δυνατότητα να πούμε ανοιχτά τι είναι αυτό....
    αυτά και ουδέν αλλό σχόλιο πάνω σε αυτό......γιατί είμαι τόσο φορτισμένος συναισθηματικά που είμαι στο παρατσάκ να σκάσω απο την αγανάκτηση...

    ας σταματησουμε λοιπόν εδώ και ας μη κουράζουμε άλλο την κατάσταση γιατί τα πραγματικά αίτια φίλοι μου δεν τα ξέρετε και ούτε μπορείτε να τα μάθετε ας τελιώσουν λοιπόν οι παπαρολογίες,και λυπάμε που το λέω έτσι ώμα αλλά ένα μεγάλο ποσοστό των θεμάτων του ναυτιλία που έχουν να κάνουν με τη σύγχρονη ακτοπλοία είναι επιεικώς απαράδεκτα και δεν προσφέρουν τπτ ούτε σε έναν απλό αναγνώστη ούτε σε έναν καραβολάτρη
    ΤΕΛΟΣ
    Συγνώμη φίλε μου αλλά με τα λεγόμενα σου εμένα προσωπικά που είμαι ένα απλό μέλος του nautilia και συμμετέχω στις συζητήσεις του φόρουμ με θύγεις! Σε παρακαλώ πολύ να πάρεις πίσω όσα λες περί παπαρολογίας, απαράδεκτων θεμάτων κτλ κτλ!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  6. #56
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    517

    Προεπιλογή

    ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ.ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΥΣ ΤΗΣ. ΤΕΛΟΣ Ως ΕΔΩ ΟΛΟΙ ! ΠΑΡΑΓΙΝΑΜΕ ΚΑΝΑΛΑΡΧΕΣ.

  7. #57
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Θα παρακαλούσα θερμά όλους να σταματήσουμε εδώ ,διότι βλέπω ότι αρχίζουν να δημιουργούνται παρεξηγήσεις . Έχουμε τόσα πράγματα να πούμε, που δεν αξίζει τον κοπο τώρα να πλακωνόμαστε ! Τέλος ,τέλος ,τέλος!!! Τα υπόλοιπα με ΠΜ μεταξύ σας, και να δείτε που δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα !Μια παρεα ειμαστε!!!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

  8. #58
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρίξε μια ματιά σε αυτό http://www.hnhs.gr/gr/ntm/feb07/gr0702_03.tif να πάρεις μια ιδέα

    Το μονο που θα ηθελα να σχολιασω για το συμβαν ειναι πως το λιμανι της Μυρινας αν και δυσκολο, ειναι σε πολυ καλυτερη μοιρα απο καποια των Δωδεκανησων καθως και των Κυκλαδων καθως επισης και να τονισω πως οι εργασιες του νεου κυματοθραυστη εχουν ολοκληρωθει εδω και περιπου ενα χρονο...

    Οσο για τα υπολοιπα, ανθρωποι ειμαστε και ακομα και οι τρελες συμπτωσεις συμβαινουν...
    limeni myrinas.JPG
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας