Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 44

Θέμα: Aegean Spirit [Enrico C., Provence, Ocean Glory I]

  1. #31

    Προεπιλογή

    Ομορφα βαπορι οπως και να εχει.Αν και πιστευω οτι παρα τις νεες μηχανες που ειχε οταν ηρθε στην Ελλαδα ηταν ηδη φαγωμενο.Θυμηθητε και το περιστατικο στο Ηρακλειο που μπαταρισε

  2. #32
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    enrico c at piraeus_1980.jpg Όταν έβλεπες παλιά υπερωκεάνια σαν κρουαζιερόπλοια πλέον να χρησιμοποιούν τις μπίγες έστω κ γιά στόρια,μεταφερόσουν νοερά στην χρυσή εποχή των ταξιδιών προς Αμερική ή Αυστραλία τότε που τα αμπάρια τους γέμιζαν λογής λογής εμπορεύματα...

  3. #33
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Enrico C _02.jpgEnrico C_03.jpgEnrico C_04.jpg
    ¶λλες 3 φωτό μπροστά στο λιμεναρχείο. Τότε είχα πολύ όρεξη κ γιά ένα βαπόρι έτρεχα πάνω,κάτω,δεξιά, αριστερά

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Τώρα Βίκτορα το ασκείς το άθλημα??

  5. #35
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα Βίκτορα το ασκείς το άθλημα??
    Tώρα τραβάω 1-2 φωτό κάποιο καράβι χωρίς να την ψάχνω κ πολύ. Στα 17 κ στα 22 μου όμως αλώνιζα,έριχνα ποδαρόδρομο. Το νεαρό της ηλικίας βλέπεις κ πολύς ελεύθερος χρόνος.

  6. #36
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tώρα τραβάω 1-2 φωτό κάποιο καράβι χωρίς να την ψάχνω κ πολύ. Στα 17 κ στα 22 μου όμως αλώνιζα,έριχνα ποδαρόδρομο. Το νεαρό της ηλικίας βλέπεις κ πολύς ελεύθερος χρόνος.
    Κάτι καταλαβαίνω !! Αλλά πρέπει να είχες βρει και καλά στέκια για να τραβάς, πες κανένα μυστικό. Δεν ξέρω ποιος φύτεψε τους ευκαλύπτους στο λιμάνι αλλά το τι μπινελίκι του έχω ρίξει δεν λέγεται, τζάμπα το περπάτημα μου κάθε τόσο.

  7. #37
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι καταλαβαίνω !! Αλλά πρέπει να είχες βρει και καλά στέκια για να τραβάς, πες κανένα μυστικό. Δεν ξέρω ποιος φύτεψε τους ευκαλύπτους στο λιμάνι αλλά το τι μπινελίκι του έχω ρίξει δεν λέγεται, τζάμπα το περπάτημα μου κάθε τόσο.
    Tα στέκια είναι αυτά που φαίνονται στις φωτό.
    ¶λλα ήταν κ είναι προσβάσιμα,άλλα ήταν κ δεν είναι τώρα κ άλλα τώρα κ δεν ήταν παλιά. Πραγματικά πριν να φυτέψουν τους ευκαλύπτους,η Ακτή Ξαβερίου ήταν καλό πόστο,φαίνεται από τις παλιές που ανεβάζω.Νομίζω γιά κάποιον που ξέρει το λιμάνι δεν υπάρχουν μυστικά κ όλοι οι ντόκοι του εσωτερικού είναι προσβάσιμοι. Γιά του εξωτερικού εκτός περίφραξης το κομμάτι μεταξύ παγόδας κ ΟΛΠ,καμιά 50μ. από ΟΛΠ μέχρι ευκάλυπτους. Πάνω από το λιοντάρι κάπως από την Ζωοδόχο Πηγή αν είναι ανοικτά,από λιοντάρι μέχρι μώλο Θεμιστοκλέους αν είναι η πύλη ανοικτή.Επίσης στο Παλατάκι δίπλα,ίσως κ μέσα από μιά παιδική χαρά.
    Από την πλευρά της Δραπετσώνας εκτός λιμανιού,1-2 καφετέριες απέναντι από το σιλό κ μεγάλο τμήμα του περιφερειακού.
    Προσοχή στους λιμενικούς (ανάλογα σε ποιόν θα πέσεις) μέσα στο λιμάνι ή εκτός αλλά κοντά στην περίφραξη. Κ μόνο ότι το λιγότερο θα χάσεις τον χρόνο σου στην Ασφάλεια του ΚΛΠ αρκεί. Είμαι παθών.

  8. #38

    Προεπιλογή

    Στο βαπορι ειχε γυριστει το 2000 και αυτο το βιντεο κλιπ απο τα ημισκουμπρια

    https://www.youtube.com/watch?v=MUv6fCQvrZw

  9. #39
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Enrico C _02.jpgEnrico C_03.jpgEnrico C_04.jpg
    ¶λλες 3 φωτό μπροστά στο λιμεναρχείο. Τότε είχα πολύ όρεξη κ γιά ένα βαπόρι έτρεχα πάνω,κάτω,δεξιά, αριστερά
    Στη 2η ο ΩΡΙΩΝ είναι πίσω; αλλά χωρίς σινιάλα;

  10. #40
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη 2η ο ΩΡΙΩΝ είναι πίσω; αλλά χωρίς σινιάλα;
    Σωστά, πότε ο Καβουνίδης άλλαξε το σινιάλο στο πιό μοντέρνο; Το σίγουρο όμως είναι ότι η φωτό τραβήχθηκε στην αρχή εκείνης της σαιζόν.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας