Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 35

Θέμα: Pride of Dover (1987)

  1. #11
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Το Ανθη Μαρινα φιλε μου γνωριζω οτι κανει πολυ καλο ταξιδεμα και αυτο το εχω ακουσει για αυτου του "στυλ" τα πλοια.Αν σκεφτεις τους ασχημους καιρους που εχουν εκει πανω πολλες φορες βγαζει νοημα η επιλογη τετοιων βαποριων για ευκολο φορτωμα-ξεφορτωμα και καλη πλευση.
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Heraklion
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή Λίγες πινελιές όμως

    Ε λίγες πινελιές γούστου χωρίς να παραβιάζονται οι αρχές πλευστότητας και διευκόλυνση αράγματος θα μπορούσαν να έχουν κατά τη γνώμη μου...
    kapote gnwrisa mia limni pou thele na nai thalassa!!

  3. #13

    Προεπιλογή

    Παντως αυτο και το αδελφακι του το ειχε δει ο καπτα μακης το 2003 πριν παρει το πρωτο ΑΛΚΜΙΝΗ Α.Σιγουρα καλα βαπορια χωρις καμπινες ομως.

  4. #14
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Όπως και να έχει ας ελπίσουμε τέτοια λογής βαπόρια να μην έρθουν στην Ελλάδα.
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Tasos@@@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η κλασσικη πλωρη που εχουν ολα τους,χρησιμευει στο να δενουν στους ντοκους που εχουν εκει πανω γρηγορα και με ασφαλεια και το φορτωμα-ξεφορτωμα γινεται πιο γρηγορο και αποτελεσματικο.Βεβαια απο την αλλη αυτο ασχημαινει πολυ τα βαπορια ειναι η αληθεια.Μιλαμε ομως για πλοια που οπως και το Ανθη Μαρινα,εχουν πολυ καλο ταξιδεμα.
    Kαι καλά οκ για την πλώρη..πες οτι την ΄σχεδιάζουν έτσι λόγο του συστήματος που έχουν στην φορτωεκφόρτωση....όλο το υπόλοιπο τι είναι???????Απο την πλώρη κ πίσω μέχρι το φουγάρο??????τι χτίσιμο είναι αυτό???Για μένα απαράδεκτοι στον σχεδιασμό πλοίων,θα πρέπει να πήραν το πτυχίο τους αντε μην πω κ εγω με τι βαθμό.Τέσπα.......

  6. #16
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Πολλές κακίες μαζεμένες και δεν χρειάζονται... Εεε μην τα βλέπουμε όλα τετράγωνα... Αφήνουν την φαντασία τους να ταξιδέψει. Ταξιδέψτε κι εσείς μαζί τους και μην τα κατακρίνετε ! Εγώ με μια κανονική πλώρη μια χαρά θα το έβλεπα...

  7. #17
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Εγω να σου πω την αληθεια Θαναση μου και ετσι μια χαρα το βλεπω!!Ενταξει δεν ειναι Ναιας η Ποσειδωνας η Παναγια αλλα εχω δει και χειροτερα!!
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  8. #18

    Προεπιλογή

    Συμφωνω απολυτα με τους δυο προλαλησαντες.Με μια πλωρη μια χαρα θα ηταν.Μην ξεχνατε βεβαια οτι μιλαμε για θαλασσοβαπορο και με τρελη μανυβρα που μονο τα βαπορι του καναλιου εχουν

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με το φίλο Thanasis89, σχετικά με το σχεδιασμό του πλοίου. Εννοείται ότι ο κάθε ναυπηγός χρησιμοποιεί τη φαντασία του σε κάθε σχέδιο.
    Όμως η άποψη του ότι είναι θαλασσοβάπορο δεν αντικρούει τον κανόνα της αισθητικής.
    Δηλαδή το Αριάδνη που τα έχει όλα.....
    Θέλω να πω ότι μπορούμε να έχουμε όμορφα και καλοτάξιδα πλοία, από εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά ή τουλάχιστον έτσι έχουμε συνηθίσει.
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  10. #20
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Naias II Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με το φίλο Thanasis89, σχετικά με το σχεδιασμό του πλοίου. Εννοείται ότι ο κάθε ναυπηγός χρησιμοποιεί τη φαντασία του σε κάθε σχέδιο.
    χαχα ποιά φαντασία? οι ναυπηγοί δεν εχουν φαντασία,με τη έννοια που τη καταλαβαίνει ένας καραβολάτρης τουλάχιστον γιατί δεν είναι καλιτέχνες αλλά μηχανικοί
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νaval22 : 09-01-2010 στις 21:03
    [B][COLOR=navy]Ένα μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι προβληματισμούς[/COLOR][/B]

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας