Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Για την ενοικιαση σκάφους το πιο σημαντικο για μένα είναι :

Ψήφισαν
24. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • η τιμή

    10 41,67%
  • η κατάσταση του σκάφους

    17 70,83%
  • η διαθεσιμότητα την ημερομηνία που θέλω

    6 25,00%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 14

Θέμα: ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών

  1. #1

    Προεπιλογή ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών

    Καλησπέρες και καλώς σας βρήκα !

    Ασχολούμαι με την ιστιοπλοία 15 χρόνια ενοικιάζοντας σκάφη για τις καλοκαιρινές μου διακοπές αλλά και για 3ήμερα. Όλα αυτά τα χρόνια είχα κατασταλάξει σε 2-3 εταιρίες που απευθυνόμουν για να μου βρουν σκάφη και ως τώρα είμαι ευχαριστημένος κατά 99%.
    Όσο περνάνε όμως τα χρόνια γίνεται και δυσκολότερο να γνωρίζω από πολύ πιο πριν τις ημερομηνίες που θα μπορώ να κάνω διακοπές (λογω υποχρεώσεων κλπ) και αυτό δυσχεραίνει τις εταιρίες που απευθύνομαι να μου βρουν σκάφος "όπως το θέλω , όταν το θέλω".
    Ξέρω όμως ότι υπάρχουν πολλοί ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών που έχουν ένα το πολύ δύο σκάφη και συνήθως τα παραχωρούν για εκμετάλλευση σε μεγάλες εταιρίες. Αυτές με τη σειρά τους βάζουν και το όποιο δικό τους εμπορικό κέρδος (μικρό ή μεγάλο) και κλείνουν ναύλα.
    Μήπως θα ήταν σκόπιμο από αυτό εδώ το φόρουμ να μας γράφουν στοιχεία επικοινωνίας ιδιοκτήτες ώστε να μπορούμε να απευθυνθούμε απευθείας σε αυτούς ?
    Και για ενοικιαστές και για ιδιοκτήτες θα υπάρχει όφελος.
    Ως ενοικιαστές θα έχουμε καλύτερες τιμές και οι ιδιοκτήτες θα αποκτούν άμεση άποψη για το που δίνεται η περιουσία τους και φυσικά θα εισπράτουν άμεσα τα ναύλα.
    Η άποψη σας ?

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από colin1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρες και καλώς σας βρήκα !

    Ασχολούμαι με την ιστιοπλοία 15 χρόνια ενοικιάζοντας σκάφη για τις καλοκαιρινές μου διακοπές αλλά και για 3ήμερα. Όλα αυτά τα χρόνια είχα κατασταλάξει σε 2-3 εταιρίες που απευθυνόμουν για να μου βρουν σκάφη και ως τώρα είμαι ευχαριστημένος κατά 99%.
    Όσο περνάνε όμως τα χρόνια γίνεται και δυσκολότερο να γνωρίζω από πολύ πιο πριν τις ημερομηνίες που θα μπορώ να κάνω διακοπές (λογω υποχρεώσεων κλπ) και αυτό δυσχεραίνει τις εταιρίες που απευθύνομαι να μου βρουν σκάφος "όπως το θέλω , όταν το θέλω".
    Ξέρω όμως ότι υπάρχουν πολλοί ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών που έχουν ένα το πολύ δύο σκάφη και συνήθως τα παραχωρούν για εκμετάλλευση σε μεγάλες εταιρίες. Αυτές με τη σειρά τους βάζουν και το όποιο δικό τους εμπορικό κέρδος (μικρό ή μεγάλο) και κλείνουν ναύλα.
    Μήπως θα ήταν σκόπιμο από αυτό εδώ το φόρουμ να μας γράφουν στοιχεία επικοινωνίας ιδιοκτήτες ώστε να μπορούμε να απευθυνθούμε απευθείας σε αυτούς ?
    Και για ενοικιαστές και για ιδιοκτήτες θα υπάρχει όφελος.
    Ως ενοικιαστές θα έχουμε καλύτερες τιμές και οι ιδιοκτήτες θα αποκτούν άμεση άποψη για το που δίνεται η περιουσία τους και φυσικά θα εισπράτουν άμεσα τα ναύλα.
    Η άποψη σας ?
    Νομίζω ότι η ιδέα είναι καλή, ας το προσπαθήσουμε.
    ¶λλωστε ομολογώ ότι όλες, από τις αρκετές φορές, που είχα ενοικιάσει σκάφη στο παρελθόν ήταν από ιδιώτες, με τους οποίους τελικά γίναμε φίλοι.
    Περιμένουμε λοιπόν από τους φίλους ιδιοκτήτες επαγγελματικών σκαφών να κάνουν την αρχή...

  3. #3

    Προεπιλογή

    Kαλησπερα.Ειμαστε ιδιοκτητες σκαφων.Οτι θελησετε,ειμαστε στην διαθεση σας.
    [URL="http://www.fancysailing.com"]www.fancysailing.com[/URL]

  4. #4
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Πολλή καλό θέμα

  5. #5
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Γεια σας. Το όνομά μου είναι ΑΛΙΦΡΑΓΚΗ Ελισάβετ και διατηρώ, μαζί με τον σύζυγο μου, εταιρία με έδρα την Αθήνα με αντικείμενο την ενοικίαση ιστιοπλοϊκών σκαφών.Επειδή είμαστε μικρή εταιρία την διαχείριση των σκαφών μας την κάνουμε εμείς οι ίδιοι και έτσι έχουμε άμεση επαφή με τους ναυλωτές-πελάτες μας, με συνέπεια την άμεση,προσωπική και πιο οικονομική εξυπηρέτηση τους.

    E-mail: [email protected]
    URL: http://www.alifragiyachts.gr

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alifragi Elisavet : 06-12-2009 στις 10:48
    [COLOR=#CC0000] [/COLOR]Ενοικιάσεις ιστιοπλοικών σκαφών

  6. #6
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Καλό θα ήταν αυτό το θέμα να κρατιέται "ζωντανο".Συμφέρει όλους και ιδιοκτήτες και ενοικιαστές.
    [COLOR=#CC0000] [/COLOR]Ενοικιάσεις ιστιοπλοικών σκαφών

  7. #7

    Προεπιλογή

    Αλλη μία πρόταση για σκάφος το καλοκαίρι www.cretan-yachts.com

  8. #8

    Προεπιλογή Καλη ιδεα

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από colin1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για ενοικιαστές και για ιδιοκτήτες θα υπάρχει όφελος.
    Ως ενοικιαστές θα έχουμε καλύτερες τιμές και οι ιδιοκτήτες θα αποκτούν άμεση άποψη για το που δίνεται η περιουσία τους και φυσικά θα εισπράτουν άμεσα τα ναύλα.
    Η άποψη σας ?
    Ειναι οπως τα λες colin1 και σε ενα μεγαλο μερος ετσι λειτουργουν τα πραγματα ετσι κι'αλλιως.

    Εγω εχω το σκαφος μου ΕΡΑΤΩ που το δινω μονο με skipper τον εαυτο μου υστερα απο πολλα χρονια ενοικιασης μεσω εταιριων που ορισμενες φορες ηταν πιο πολυ πονοκεφαλος και ζημιες.

    Τωρα που ειμαι πανω στο σκαφος συνεχεια δεν υπαρχουν πλεον τεχνικα προβληματα και ολες αυτες οι εκνευριστικες μικροζημιες.

    Και το πιο σημαντικο ειναι οτι οι πελατες φευγουν παντα ευχαριστημενοι.

    Οταν δεν εχω εβδομαδιαια ναυλα κανω ημερησιες κρουαζιερες απο το Ναυπλιο οπου οι πελατες συμμετεχουν στην πλευση του σκαφους.


  9. #9

    Προεπιλογή

    Για όσους ενδιαφέρονται να ταξιδέψουν στις Σποράδες μια καινούργια πρόταση είναι οι RACHES YACHTING www.rachesyachting.gr
    Βρισκόμαστε στον Μαλιακό Κόλπο πολύ κοντά στην Αθήνα και με δυο ιδιόκτητα σκάφη αρχίσαμε κρουαζιέρες για τις Σποράδες είτε με skipper είτε χωρίς.
    Παράλληλα διοργανώνουμε και ημερήσιες κρουαζιέρες στις ακτές και τα νησάκια της Βορ. Εύβοιας σε πολύ χαμηλές τιμές.
    Επικοινωνήστε να σας ενημερώσουμε και για την δική σας εξόρμηση.
    [email protected]

  10. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tpournaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγχαρητηρια για τον ωραιο σου ιστοτοπο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας