Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 36

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Εργασία σε βαπόρια με ξένη σημαία

  1. #11

    Προεπιλογή

    Για να πιαστέι η υπηρεσία πρέπει το βαπόρι αν έιναι συμβεβλημένο με το ΝΑΤ. Μπορέι αν έχει ξένη σημαία αλλά να έιναι συμβεβλημένο. Για να πιαστέι η υπηρεσία σε μη συμβεβλημένο βαπόρι πρέπει να πληρώσεις την υπηρεσία. Για να αναγνωριστέι για προαγώγιμη χρειάζεται η διαδικασία στο συνημμένο αρχείο.
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πιαστέι η υπηρεσία πρέπει το βαπόρι αν έιναι συμβεβλημένο με το ΝΑΤ. Μπορέι αν έχει ξένη σημαία αλλά να έιναι συμβεβλημένο. Για να πιαστέι η υπηρεσία σε μη συμβεβλημένο βαπόρι πρέπει να πληρώσεις την υπηρεσία. Για να αναγνωριστέι για προαγώγιμη χρειάζεται η διαδικασία στο συνημμένο αρχείο.
    Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη.
    πολύ επισοδιακή όμως πρέπει να είναι η αναγνώριση...(ημερολόγια πλοίου,δηλώσεις πλοιάρχου κλπ.)

  3. #13

    Προεπιλογή Μη επικύρωση υπηρεσίας

    Καλησπέρα σε όλους τους ναυτικούς εν ενεργεία και μη. Επειδή είμαι μέλος εδώ και καιρό, αλλά τώρα αξιώθηκα να μπω, δεν ξέρω αν ποστάρω το θέμα σε σωστή ενότητα, συγχωρέστε με λοιπόν εκ των προτέρων.. Έχω 4 μέρες υπηρεσία σε ελληνικό ναυτικό φυλλάδιο από πλοίο με ξένη σημαία που δεν είναι συμβεβλημένο με το ΝΑΤ, με την ειδικότητα trainee. (Ο Πλοίαρχος είναι Άγγλος, και δεν ήξερε τίποτα, απλά έγραψε αυτό), γιατί μπήκα ως βοηθός τεχνικού για μία κονσόλα. Αξιωματικός είμαι, αλλά έχω μπερδευτεί πολύ με αυτό το θεματάκι. Οι ερωτήσεις είναι: Τι χρειάζεται για την επικύρωση αυτής (της μιδαμινής) υπηρεσίας στα μητρώα; Εάν δεν την επικυρώσω υπάρχουν κυρώσεις αργότερα ; Όσον αφορά την εγγραφή από ξένη σημαία στο Ελληνικό φυλλάδιο, υπάρχουν κυρώσεις; Σε τι ακριβώς χρησιμεύει η επικύρωση, εκτός από τα γνωστά που ξέρουμε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων,περιμένω απάντησή σας.

  4. #14

    Προεπιλογή Επικύρωση υπηρεσίας

    Τι ρόλο παίζει η επικύρωση υπηρεσίας στα μητρώα, που και γιατί χρησιμεύει; Εάν μείνει ανεπικύρωτη υπηρεσία υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντησή σας.

  5. #15

    Προεπιλογή

    Στο συνημμένο αρχέιο μπορέις να δεις τι χρειάζεται για να επικυρώσεις την υπηρεσία.
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συνημμένο αρχέιο μπορέις να δεις τι χρειάζεται για να επικυρώσεις την υπηρεσία.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση και το file που επισύναψες, αλλά η ερώτησή μου ήταν που χρειάζεται η επικύρωση (το κύριο μέρος της ερώτησης) και αν μέινει ανεπικύρωτη υπάρχει πρόβλημα; Έχεις κάτι γι αυτό ;

  7. #17

    Προεπιλογή

    Προφανώς χρειάζεται για να χρησιμοποιήσεις την Υπηρεσία. Πχ αν η σημαία είναι ευρωπαική να την χρησιμοποιήσεις για προαγώγιμη. Γενικά και για όποιο άλλο λόγο μπορεί να χριεαστέις την υπηρεσία αυτή.

  8. #18

    Προεπιλογή Υπηρεσία σε ξένη σημαία και ξένη εταιρεία

    Καλησπέρα,

    Μου έκαναν μια προσφορά απο ξένη εταιρεία με δεξαμενόπλοια, με σημαίες Marshal Islands και Panama, για μόνιμο συμβόλαιο με πολύ καλά χρήματα και πολύ καλό rotation.

    Είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί δεν ξέρω αν η υπηρεσία (που έχω σκοπό να εξαγοράζω) είναι προαγωγική για το δίπλωμα του Μηχανικού Α'.
    Επίσης με την εφορία τι γίνεται?

    Εαν δεν είναι προαγωγική η υπηρεσία στην Ελλάδα υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική λύση?

  9. #19

    Προεπιλογή

    Δεν έχει κανένας κάποια ιδέα?

  10. #20

    Προεπιλογή

    Από όσο ξερω θελει ή να εχει ΝΑΤ ή ευρωπαική σημαία για να είναι προαγώγιμη η υπηρεσία. Στα μητρώα θα σου πουν σίγουρα αν έχει αλλάξει από όσα ίσχυαν, αφού αυτοί θα την περασουν.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας