Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 36 από 36

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Εργασία σε βαπόρια με ξένη σημαία

  1. #31

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vasilis-Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πρόβλημα το είχαν και άλλα παιδιά. Δεν χρειάζεται να πληρώσεις για να πάρεις το δίπλωμα σου. Το ΝΑΤ είναι για σύνταξη και ασφάλεια.Καλό γενικά είναι να το έχεις αλλά λόγω κόστους το κατανοώ και μη το κάνεις.Αλλά επειδή εδώ δεν μένουν πολλά πράγματα τα ίδια όταν με το καλό βγεις το Φλεβάρη ρώτα και στη σχολή σου. Ο γενικός κανόνας είναι πως δε χρειάζεται μιας και τα περισσότερα παιδιά ταξιδεύουν σε εταιρίες με ξένες σημαίες.
    Καλησπερα βασιλη , σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση . Οι σχολες δυστυχως ειναι ανενημερωτες πανω σε αυτο , για αυτο εμπιστευομαι καλυτερα αλλους ανθρωπους .
    Μακαρι να ειναι ετσι και να μην το πληρωσω , και πιστεψε με θα ψαξω ιδιωτικο προγραμμα συνταξης , υγειας εχω ηδη .

  2. #32

    Προεπιλογή

    Χρειάζεται προσοχή αν το βαπόρι είναι με σημαία που ΔΕΝ ειναι κοινοτική και δεν είναι στο ΝΑΤ. Το έχουμε συζητήσει εδώ.

  3. #33

    Προεπιλογή

    Καλημερα παναγιωτη , οπως ανεφερα το βαπορι ειναι σημαια Μαλτα και δεν ειναι συμβεβλημενο με το νατ !

  4. #34

    Προεπιλογή

    Το ειίδα ότι είσαι σε βαπόρι με σημαία Μάλτας που είναι κοινοτική, αλλά το έγραψα για να έχουν το νού τος όσοι έχουν μπαρκάρει σε βαπόρι που δεν έχει κοινοτική σημαία για να κρατήσουν κανα φράγκο για το ΝΑΤ.

  5. #35

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειίδα ότι είσαι σε βαπόρι με σημαία Μάλτας που είναι κοινοτική, αλλά το έγραψα για να έχουν το νού τος όσοι έχουν μπαρκάρει σε βαπόρι που δεν έχει κοινοτική σημαία για να κρατήσουν κανα φράγκο για το ΝΑΤ.
    Παναγιώτη ύστερα απο ερώτηση στην ΔΕΚΝ μου απαντήσε ενας υπάλληλος οτι ο δόκιμος πρέπει να την εξαγοράσει την υπηρεσία και οτι παρούσα διατάξη ισχύει για ανθ/χο και έπειτα . Δεν εχω πληρώσει τίποτα ψάχνω τους νόμους προς το παρών

  6. #36

    Προεπιλογή ελληνικο μεγαλειο

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από goldfish Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παναγιώτη ύστερα απο ερώτηση στην ΔΕΚΝ μου απαντήσε ενας υπάλληλος οτι ο δόκιμος πρέπει να την εξαγοράσει την υπηρεσία και οτι παρούσα διατάξη ισχύει για ανθ/χο και έπειτα . Δεν εχω πληρώσει τίποτα ψάχνω τους νόμους προς το παρών
    Έπειτα από αρκετή αναζήτηση , δυστυχώς αν και έκανα σε σημαία Μάλτα χρειάζεται εξαγορά ! Το λέω και για κάθε δόκιμο που ενδιαφέρεται να ταξιδέψει . Να ναι καλά το κράτος που αν και σπουδαστής πρέπει να καταβάλω 6000 ευρώ .

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας