Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6

Θέμα: Επιλογή ομίλου

  1. #1
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή Επιλογή ομίλου

    Γεια σε όλους,
    είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το φόρουμ και από τον κόσμο της ιστιοπλοΐας έχω μαύρα μεσάνυχτα, όμως εδώ και κάποιο καιρό σκέπτομαι να ασχοληθώ. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποια σχολή στη Θεσσαλονίκη. Ακόμα, στις ιστοσελίδες κάποιων σχολών είδα ότι έχουν κάποια εντατικά μαθήματα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού, με τη μορφή 10ημερων ταξιδιών ή απλώς με μαθήματα ενός μήνα και θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν είναι καλή ιδέα να συμμετάσχω σε κάποιο από αυτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    30

    Προεπιλογή

    διαβασε την ενοτητα ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΣΧΟΛΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ
    τις 2 τελευταιες σελιδες.Πιστευω πως θα σε καλυψουν αυτα που εχουν γραφτει
    "γιε μου που πας;" μανα θα παω στα καραβια...
    [URL="http://www.sailman.gr/"]http://www.sailman.gr[/URL]

  3. #3

    Προεπιλογή

    Φίλε grav τα ταχύρυθμα τμήματα είναι δίκοπο μαχαίρι!Είναι πολλοί οι παράγοντες που καθορίζουν το αν θα είναι επιτυχημένα ή όχι.Η διάθεση του εκπαιδευτή,οι καιρικές συνθήκες,η δική σου ικανότητα αφομοίωσης συνεχόμενης ροής πληροφοριών και η "χημεία" των μαθητών είναι κατά τη γνώμη μου τα πιο σοβαρά.Οι 2 εκπαιδευτές,μία παρέα φίλων ή γνωστών και "ελεγχόμενες" συνθήκες για τις πρώτες 2 μέρες, θεωρώ ότι είναι απαραίτητες προϋποθέσεις για ένα ταχύρυθμο των 7-10 συνεχόμενων ημερών.

  4. #4
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να απαντήσετε. Synodige ο Μπαξεβάνης καλός μου ακούγεται αν και ομολογώ ότι μου είχε διαφύγει τελείως όταν έψαχνα για σχολές.. Ρink floyd έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά για κάποιους πρακτικούς λόγους αυτά τα εντατικά φαίνονται στη παρούσα φάση η ποιο πρόσφορη λύση. Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

  5. #5

    Προεπιλογή

    Αν καταφύγεις σε ταχύρυθμο δεν είναι αναγκαστικό να είναι από Θεσσαλονίκη σε περίπτωση που δεν βρείς κάτι.Ξέρω φίλο και συνάδελφο στην καβάλα που κάνει ταχύρυθμα τμήματα.δες στο aegeasyachting.gr

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Επειδη μολις γυρισα απο τους αγωνες του βορειου αιγαιου μπορω να πω με σιγουρια οτι η σχολη του Μπαξεβανη ειναι πολυ καλη. Αλλωστε οι ομιλοι ειναι ελαχιστοι εκει. Η εκπαιδευση-απο φιλους που εχουν παρακολουθησει- ειναι καταπληκτικη....
    Καλα μαθηματα!!! οπου και αν επιλεξεις
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας