Σελίδα 42 από 92 ΠρώτηΠρώτη ... 32404142434452 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 411 έως 420 από 914

Θέμα: Μπλου Γκάλαξυ [Λευκά Όρη - Blue Galaxy, Antonio L, Lefka Ori, Kriti V, Hercules]

  1. #411
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Το βαπορι εσωτερικα θεωρω πως ειναι αξιοπρεπεστατο, εχει ομορφους χωρους αν και, οπως σχεδον ολα της Ιταλιας, οχι πολλους κοινοχρηστους. Οπως βλεπουμε στο deck plan οι κοινοχρηστοι δεν ειναι πολλοι αλλα αθροιστικα δεν ειναι ελαχιστοι. Για μενα οπως ειναι τωρα το βαπορι ειναι απεριττο, λεβεντικο και ομορφο. Αντε μια μικρη επεκταση στο δευτερο deck 7 προς τα πρυμα να μην το χαλασει αλλα δεν θεωρω πως σηκωνει ή χρειαζεται ιδιαιτερο χτισιμο, εσωτερικη αναδιαμορφωση ας κανουν.

  2. #412
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Captain_Nionios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βαπορι εσωτερικα θεωρω πως ειναι αξιοπρεπεστατο, εχει ομορφους χωρους αν και, οπως σχεδον ολα της Ιταλιας, οχι πολλους κοινοχρηστους. Οπως βλεπουμε στο deck plan οι κοινοχρηστοι δεν ειναι πολλοι αλλα αθροιστικα δεν ειναι ελαχιστοι. Για μενα οπως ειναι τωρα το βαπορι ειναι απεριττο, λεβεντικο και ομορφο. Αντε μια μικρη επεκταση στο δευτερο deck 7 προς τα πρυμα να μην το χαλασει αλλα δεν θεωρω πως σηκωνει ή χρειαζεται ιδιαιτερο χτισιμο, εσωτερικη αναδιαμορφωση ας κανουν.
    Σαλόνι,τραπεζαρία,self service ουσιαστικά έχουν μείνει όπως ήταν στην Ιαπωνία κ χρειάζονται αναβάθμιση. Εξωτερικά δεν νομίζω κ δεν πρέπει να γίνουν πολλές επεμβάσεις (λέγε με ΕΛΥΡΟΣ) κ μόνο το ότι ο αγοραστής φαίνεται ότι είναι η BSF είναι εγγύηση γιά ένα ποιοτικό κ αισθητικό αποτέλεσμα.

  3. #413
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    στη θάλασσα
    Μηνύματα
    195

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ μόνο το ότι ο αγοραστής φαίνεται ότι είναι η BSF είναι εγγύηση γιά ένα ποιοτικό κ αισθητικό αποτέλεσμα.
    Πώς είμαστε τόσο σίγουροι ότι πήραν το/τα πλοία η Βlue Star; Εγώ το πρωί ρώτησα γνωστότατο καπετάνιο των Blue Star τί έγινε με τα πλοία και μου δήλωσε άγνοια!

  4. #414
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Η μετασκευή του προϋπολογίστηκε 4 δις δραχμές το 2000 και τελικά κόστισε 3,1 δις. Δηλαδή 10 εκ ευρώ σημερινά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 31-07-2013 στις 14:35

  5. #415
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από High1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς είμαστε τόσο σίγουροι ότι πήραν το/τα πλοία η Βlue Star; Εγώ το πρωί ρώτησα γνωστότατο καπετάνιο των Blue Star τί έγινε με τα πλοία και μου δήλωσε άγνοια!
    Aν προσέξεις εγώ τουλάχιστον γράφω "φαίνεται ότι είναι". Ο καπετάνιος που λες, δεν ξέρω τι σχέση έχετε, μπορεί να μην ήθελε να πει. Πάντως οι πληροφορίες είναι μέσα κ από ΒSF.
    Προσωπική μου άποψη, μήπως είναι συμφωνία κάτω από το τραπέζι με την ΑΝΕΚ.

  6. Προεπιλογή

    Αποκλείεται να επανέλθει με τα σινιάλα της ΑΝΕΚ; Μην ξεχνάμε ότι σε 2 γραμμές υπάρχει και η περιβόητη ΑΝΕΚ - Superfast. Ειδικά όταν μιλάμε για δρομολόγηση στην Αδριατική.

  7. #417
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Heraklion, GR
    Μηνύματα
    256

    Προεπιλογή

    Έτοιμο Στα σινιαλα της Superfast δεν το εκανα γιατι ειναι βεβηλωση κοκκινο Ιαπωνικό πρώτον και δευτερον δεν την βλεπω και πολυ ακομα μεσα στα πραγματα ως brand name.

    Δεν φαινεται τραγικο αλλα δεν το λες και πανεμορφο. Σαν τον Ορίζοντα μοιάζει... Πάντως το πλοίο θέλει πίσω διπλούς καταπέλτες κανονικά! Χώρο έχουν να το κάνουν απλά θέλει μετασκευούλα.
    LEFKA_ORI_edit_BS.jpg

  8. #418
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Δουλεια με μερακι που αν θες ανεβασε τη και στο θεμα των μετασκευων.

    Σιγουρα το σκοτεινιαζει λιγο αλλα πιστευω πως δεν ειναι ασχημο. Το βαπορι ειναι πιο ομορφο απο τον Οριζοντα κατ' εμε, πολυ επιβλητικοτερη και καλοσχηματισμενη η πλωρη του. Θα ελεγα πως οριακα πλεον πιστευω πως ειναι πιο ομορφο απο την Αριαδναρα γιατι ειναι πιο απεριττο γενικα και ειδικα στην πλωρη.

    ΥΓ: Αν θες μπορεις να κατεβασεις πιο χαμηλα το μπλε ή να κανεις ενα σκαλοπατι αλα παλιο Επτανησος.

  9. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από P@vlos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φαινεται τραγικο αλλα δεν το λες και πανεμορφο.
    Ίσως επειδή ξέχασες τη μαύρη ρίγα στα παράθυρα, που όσο να ναι "κόβει" όγκο . Γι αυτό μάλλον σου ξυνίζει.

    Πάντως από καταπέλτες θα ταίριαζαν πτυσσόμενοι αλα Έλυρος, δεδομένης και της μεγάλης κλίσης τους λόγω του ύψους της μπουκαπόρτας.

  10. #420
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Heraklion, GR
    Μηνύματα
    256

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Captain_Nionios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλεια με μερακι που αν θες ανεβασε τη και στο θεμα των μετασκευων.

    Σιγουρα το σκοτεινιαζει λιγο αλλα πιστευω πως δεν ειναι ασχημο. Το βαπορι ειναι πιο ομορφο απο τον Οριζοντα κατ' εμε, πολυ επιβλητικοτερη και καλοσχηματισμενη η πλωρη του. Θα ελεγα πως οριακα πλεον πιστευω πως ειναι πιο ομορφο απο την Αριαδναρα γιατι ειναι πιο απεριττο γενικα και ειδικα στην πλωρη.

    ΥΓ: Αν θες μπορεις να κατεβασεις πιο χαμηλα το μπλε ή να κανεις ενα σκαλοπατι αλα παλιο Επτανησος.
    Φιλε διονυση δεν ειναι η τελικη μορφη... Προς το παρον εκανα μονο το χρωματικο και σε αυτο μενει λιγη δουλιτσα ακομα μιας και εχουνκαλυφθεια και παραθυρα κλπ. Θελω να δοκιμασω και την μαυρη ριγα και τις προτασεις σου μολις βρω χρονο.

    Παντως οντως ειναι πιο λιτη και ομορφη η πλωρη. Ουτε μακρυναρι οπως στον Ελυρο προ μετασκευης ουτε και ντουλαπα οπως η Αριαδνη.

Σελίδα 42 από 92 ΠρώτηΠρώτη ... 32404142434452 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας