Σελίδα 77 από 110 ΠρώτηΠρώτη ... 2767757677787987 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 761 έως 770 από 1097

Θέμα: Νήσος Σάμος [Nissos Samos, Ionian Queen, New Akashia]

  1. #761

    Προεπιλογή

    Πάντως, μέχρι τώρα στα συστήματα κρατήσεων φαίνονται όλα τα πλοία, και με δυνατότητα κρατήσεων.. είδωμεν...

  2. #762
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από LOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το Αριάδνη???
    Το ΑΡΙΑΔΝΗ Θα κάνει την ακινησία του και στη θέση του ΑΡΙΑΔΝΗ θα μπει το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ.

    Πάντως λόγο του ότι ο ΠΕΛΑΓΙΤΗΣ είναι εκτός δρομολογίων, από Θεσσαλονίκη παίρνει αρκετές νταλίκες.

    Την ερχόμενη Δευτέρα το τελευταίο του δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη, με την ελπίδα να ξαναέρθει και του χρόνου ή να αλλάξει κάτι και να ξαναζωντανέψει το δρομολόγιο του ΛΙΣΣΟΣ.

    Λίγες φωτογραφίες από Θεσσαλονίκη...

    DSC_0162NissosSamosFC4[1] (2).JPG DSC_0203NissosSamosFC4[1] copy.jpg DSC_0048NissosSamosC[1] copy.jpg DSC_0011NissosSamosD[1] copy.jpg DSC_0030NissosSamosD[1] copy.jpg

  3. #763
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    Πραγματικα βαπορας!!!

  4. #764
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    NISSOS_SAMOS_025[1].jpg

    Μια νυχτερινή του βάπορα, λοιπόν..

  5. #765
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΑΡΙΑΔΝΗ Θα κάνει την ακινησία του και στη θέση του ΑΡΙΑΔΝΗ θα μπει το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ.

    Πάντως λόγο του ότι ο ΠΕΛΑΓΙΤΗΣ είναι εκτός δρομολογίων, από Θεσσαλονίκη παίρνει αρκετές νταλίκες.

    Την ερχόμενη Δευτέρα το τελευταίο του δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη, με την ελπίδα να ξαναέρθει και του χρόνου ή να αλλάξει κάτι και να ξαναζωντανέψει το δρομολόγιο του ΛΙΣΣΟΣ.

    Λίγες φωτογραφίες από Θεσσαλονίκη...

    DSC_0162NissosSamosFC4[1] (2).JPG DSC_0203NissosSamosFC4[1] copy.jpg DSC_0048NissosSamosC[1] copy.jpg DSC_0011NissosSamosD[1] copy.jpg DSC_0030NissosSamosD[1] copy.jpg
    Αναρτήθηκαν και στο site της Haw τα δρομολόγια. Μέχρι 31/10 για Χίο- Μυτιλήνη με 3 δρομολόγια την εβδομάδα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanos75 : 07-09-2016 στις 17:26

  6. #766
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    Hsw...

  7. #767
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ερχόμενη Δευτέρα το τελευταίο του δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη, με την ελπίδα να ξαναέρθει και του χρόνου ή να αλλάξει κάτι και να ξαναζωντανέψει το δρομολόγιο του ΛΙΣΣΟΣ.
    Το οποίο δρομολόγιο του ΛΙΣΣΟΣ ήταν;;

  8. #768
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Το ίδιο Πειραιάς - Χίος - Μυτιλήνη με προέκταση προς Λήμνο και Θεσσαλονίκη μία φορά την εβδομάδα.
    Θεωρώ πως έπρεπε και τώρα να γίνει το ίδιο, μιας και η Θεσσαλονίκη για έναν μήνα ακόμα θα είναι χωρίς τον ΠΕΛΑΓΊΤΗ.

  9. #769
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι φίλε ¶κη θεωρώ λάθος την δρομολόγηση του πλοίου σε αυτή τη γραμμή από την αρχή. Και τι εννοώ; Από Πειραιά για Β.Α. Αιγαίο υπήρχαν δρομολογημένα 4 βαπόρια (Μπλου Σταρ 1, Αριάδνη, Ν. Ρόδος, Ν. Μύκονος). Για ποιο λόγο να μπει και το Ν. Σάμος και τελικά να καεί; Τόση κίνηση περίμεναν που χρειαζόταν και 5 πλοίο; Ακριβώς το αντίθετο. Παντού υπήρχε πτώση λόγω των μεταναστών.

    Ποιο θα ήταν το ιδανικό για εμένα; Το βαπόρι να ανοίξει μια καινούρια γραμμή. Και ποια θα ήταν αυτή; Θεσσαλονίκη-Λήμνος-Μυτιλήνη-Χίος-Σάμος και επιστροφή. Μου είναι αδιανόητο η 2η μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας να μην έχει μια σωστή ακτοπλοϊκή σύνδεση με τα πιο κοντινά της νησιά. Και δεν μιλάμε για ένα δρομολόγιο όπως ήταν φέτος. Και γιατί το λέω αυτό; Ξέρετε πολλούς που τα τελευταία χρόνια να κάνουν 7ήμερες και 8ήμερες διακοπές; Διότι με μια προσέγγιση την εβδομάδα αυτό είσαι αναγκασμένος να κάνεις. Με 2 ή 3 δρομολόγια την εβδομάδα λοιπόν πιστεύω ότι θα δούλευε μια χαρά το βαπόρι και θα στηριζόταν και τα νησιά του Β.Α. Αιγαίου από την Βόρεια Ελλάδα που τόσο το είχαν ανάγκη φέτος. Όχι μόνο Βόρεια, αλλά και Βορειοδυτική και Κεντρική Ελλάδα!

    Συγνώμη αν σας κούρασα, μπορεί να είμαι και λάθος αλλά αυτή είναι η άποψή μου για αυτόν τον Ιάπωνα Βάπορα που θα μου λείψει από την Πάτρα που τον χάζευα τόσα χρόνια.

  10. #770
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Δεν κουράζεις, αντίθετα κάνουμε συζήτηση για το συγκεκριμένο πλοίο.
    Το πλοίο μπορούσε, εφόσον ήρθε στη Θεσσαλονίκη, να κάνει το δρομολόγιο που λες [Θεσσαλονίκη-Λήμνος-Μυτιλήνη-Χίος- Σάμος [Καρλόβασι] και με προέκταση Δωδεκάνησα μία ή και δύο φορές τη βδομάδα με έδρα τη Θεσσαλονίκη,
    αλλά παράλληλα μπορούσε να ανοίξει ακόμα μία καλοκαιρινή γραμμή όπως εδώ και χρόνια ξέρουμε και το έχω ξαναπεί
    το Θεσσαλονίκη - Σποράδες [αν χωράει βέβαια] - Κυκλάδες - Κρήτη.
    Κατάλληλο πλοίο για δρομολόγηση από Θεσσαλονίκη και άκρως οικονομικό στη κατανάλωση πετρελαίου απ'όσο ξέρω.
    Σίγουρα είναι ΝΤΡΟΠΉ να μην έχει η Θεσσαλονίκη πλοίο και ακτοπλοϊκή σύνδεση για οπουδήποτε !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akis Dionisis : 09-09-2016 στις 09:28

Σελίδα 77 από 110 ΠρώτηΠρώτη ... 2767757677787987 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας