Σελίδα 98 από 110 ΠρώτηΠρώτη ... 488896979899100108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 971 έως 980 από 1097

Θέμα: Νήσος Σάμος [Nissos Samos, Ionian Queen, New Akashia]

  1. #971
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Μηνύματα
    179

    Προεπιλογή

    Πρωτον δεν ειπα οτι θα δεξαμενιστει στου βασιλειαδη απλα ρωτησα αν δεξαμενιστει καποια στιγμη και δευτερον σταματα να το παιζεις εξυπνος

  2. #972
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αγγλία
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Ωραία τότε αν εσύ είσαι ο πιο έξυπνος, να είσαι πιο σαφής την επόμενη φορά. Όταν αναφέρει ο Παντελής πως το πλοίο βρίσκεται δίπλα στις δεξαμενές Βασιλειάδη και το δικό σου μήνυμα που ακολουθεί λέει "για να δεξαμενιστεί", νομίζω πως η πλειονότητα του forum την πρώτη φορά που θα διαβάσει το δίκο σου το μήνυμα πιστεύει πως κάνεις αναφορά στις δεξαμενές Βασιλειάδη. Για τον λόγο αυτό απόρησα κι εγώ. Όπως σου το είχε ήδη πει ο Espresso Venezia, γράφε μηνύματα που έχουν νόημα ώστε μπορέσουν τα άλλα μέλη να τα καταλαβαίνουν χωρίς να απορούν κάθε φορά. Αυτά. Δεν θέλω να υπάρχουν εντάσεις. Απλά τον τελευταίο καιρό έχω μπερδευτεί με τα όσα γράφεις σε αρκετά θέματα στα οποία έχεις σχολιάσει. Αλλά αυτά φυσικά διορθώνονται οπότε δεν υπάρχει θέμα. Καλή συνέχεια.

  3. #973
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Απορω να καταλαβω ρε φιλε εκθεση γραφεις ;;;; Γιατι προσπαθεις να δημιουργεις θεματα ;;;;

  4. #974
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αγγλία
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Έκθεση δεν γράφω, απλά δίνω συμβουλή. Επίσης δεν μιλούσα σε σένα, αλλά στον φίλο Psytair, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι εσύ ξαφνικά.

    Δεν θέλω να υπάρχουν εντάσεις. Απλά τον τελευταίο καιρό έχω μπερδευτεί με τα όσα γράφεις σε αρκετά θέματα στα οποία έχεις σχολιάσει. Αλλά αυτά φυσικά διορθώνονται οπότε δεν υπάρχει θέμα.
    Το θέμα τελείωσε και πλέον επικεντρωνόμαστε στο πλοίο.
    Μια φωτογραφία του δεμένο στον Πειραιά, πριν πραγματοποιήσει ένα από τα τελευταία του δρομολόγια για φέτος
    IMG_9067.jpg

  5. #975
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Μηνύματα
    179

    Προεπιλογή

    Λοιπο τελος

  6. #976
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.093

    Προεπιλογή

    Ας σταματήσει το κρυφτούλι.

    NaxoJet και Psytair είναι ο ίδιος χρήστης.

  7. #977

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fourtounakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό εδώ το Φόρουμ καταπιάνεται με θέματα της ελληνικής ακτοπλοΐας και ναυτιλίας γενικότερα υπό το πρίσμα της σωστής ελληνικής έκφρασης και ορθής σκέψης. Συνεπώς το σχόλιο αυτό είναι άκομψο, μπακαλιστικο και γελοίο.Μπορείτε να το διαγράψετε.
    Νομίζω ότι είναι δικαίωμά μου να κρίνω ότι 15 λεπτά μανούβρα είναι αίσχος όταν τα άλλα καράβια όπως οι σουπερφεράκλες και τα μπλουστάρ γρήγορα ρίχνουν καταπέλτη. Γιατί είναι μπακαλίστικο; Δεν υπάρχει ελευθερία έκφρασης να πω την άποψή μου ως καραβολάτρης; Έχω φίλο που παίρνει αεροπλάνο για Πάρο γιατί δεν υποφέρει τις μανούβρες των πλοίων. Επίσης είναι φασιστικό να συστήνεις να διαγραφεί ό,τι δε σου αρέσει. Είναι αίσχος 15 λεπτά πάει και τελείωσε. Μόνο αυτοί που έχουν συμφέρον από το πλοίο το δέχονται αυτό. Είσαι ο εφοπλιστής;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ναύαρχος : 02-10-2017 στις 19:56

  8. #978
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Εμένα δε με απασχολεί πχ, το 15 λεπτό στη μανούβρα. Ούτε τα τρία τέταρτα παραπάνω. Και βρίσκω το βαπόρι άκρως "ναυτικό". Και δεν είμαι ο εφοπλιστής. Κι όποιος θέλει ας πάει με αεροπλάνο. Με διαστημοπλοιο. Ας πέσει και με αλεξίπτωτο πάνω από το σπίτι του, γιατί η απόσταση από το ελ βεν και ο χρόνος να παει σπίτι του είναι αίσχος.

  9. #979
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Πραγματικά ρεζίλια των σκυλιών με αυτά που γράφονται εδώ μέσα, συν ότι πολλοί, αν και ανώνυμοι στο φόρουμ εκτός μερικών, έχετε και την απαίτηση να επισκεφθείτε και τις γέφυρες τέτοιων καραβιών όταν ταξιδεύετε μαζί τους για μία φωτογραφία η και γω δε ξέρω τι.....
    Φανταστείτε τι μπορεί να φαντάζονται κάποιοι άνθρωποι/ναυτικοί που εργάζονται για παράδειγμα ως πλήρωμα στο ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ, διαβάζοντας τα διάφορα αρνητικά σχόλια που γράφονται εδώ μέσα...

    Ερώτηση:
    Ρε τσακάλια, σας αρέσει το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ ??
    Αν ΝΑΙ, τότε απολαύστε το!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αν ΌΧΙ, τότε να πάτε κολυμπώντας ή πάρτε άλλη εταιρία και άλλο καράβι για να μην σας είναι και υπόχρεοι στην HELLENIC SEAWAYS.

    Προσωπικά εμένα μ'αρέσει και το απολαμβάνω!!!!!!!!

  10. #980
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Πληροφορίες από Χίο λένε ότι το βαπόρι πρόκειται να αντικαταστήσει το ΑΡΙΑΔΝΗ.
    Οπότε η επισκευή που έλεγαν,πάει στις καλένδες.

Σελίδα 98 από 110 ΠρώτηΠρώτη ... 488896979899100108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας