Σελίδα 89 από 110 ΠρώτηΠρώτη ... 3979878889909199 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 881 έως 890 από 1097

Θέμα: Νήσος Σάμος [Nissos Samos, Ionian Queen, New Akashia]

  1. #881
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Για την ώρα πάντως, είναι ακόμα στο λιμάνι της Νάξου εδώ και κάμποση ώρα, με το Βlue Star Paros να κόβει βόλτες έξω από το λιμάνι...για την ακρίβεια δείχνει να αναχωρεί ακριβώς στις 12 για Σαντορίνη..και το πρόγραμμα δίνει άφιξη στις 1 και 20... δε νομίζω, ε;

  2. #882

    Προεπιλογή ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ ΠΛΟΥ


  3. #883
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    Αν έχω καταλάβει σωστά το πλοιο χθες το βράδυ δεν κατάφερε να δέσει στο λιμάνι τις Σαντορίνης και τα κατάφερε σήμερα το πρωί
    IMG_0475.jpg

  4. #884
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από CORFU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχω καταλάβει σωστά το πλοιο χθες το βράδυ δεν κατάφερε να δέσει στο λιμάνι τις Σαντορίνης και τα κατάφερε σήμερα το πρωί
    IMG_0475.jpg
    Eπειδή ο χώρος είναι περιορισμένος,τα καράβια που δεν έχουν άμεση αναχώρηση βγαίνουν στη ράδα νοτιότερα.Αυτό ισχύει ακόμα κ γιά ταχύπλοα.

  5. #885
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ

    Ποιος να το λεγε λιγα χρονια πριν, οτι ενα τετοιο πλοιο θα εκανε τετοιο δρομολογιο.
    Ειναι αραγε τετοιες οι αναγκες του μεταφορικου εργου που θα καταστησει το εγχειρημα
    πετυχημενο και κερδοφορο?
    Μην ξεχναμε πως στο πλοιο δαπανηθηκαν πολυ μεγαλα κεφαλαια
    για την αγορα και την εκτεταμενη μετασκευη του και στοχος ειναι η αξιοποιηση του να αποδιδει τοσο,
    που να αποσβενει συστηματικα τις υποχρεωσεις του.
    Απο επιχειρησιακη αποψη το πλοιο αυτο με τα χαρακτηριστικα τα δικα του ειναι καταλληλο για να
    προσεγγιζει αυτα τα λιμανια με αυτη τη κινηση και ανταγωνισμο ?
    Αν υποθεσουμε οτι η κατασταση στην Παρο ειναι υποφερτη,στη Ναξο με μόνη διαθεσιμη θεση στο κεφαλι του
    μωλου εκει δηλ. πως θα παει με τους Βορειους ανεμους ?


    ΥΓ: Καλοκαιρι=μελτεμι δηλ.καταπαντα ο καιρος.
    ...απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...

  6. #886
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Καλημέρα κι από εδώ!
    Πέρα από όσα γράφονται παραπάνω, μια υπέροχη εικόνα live, για να μας φτιάξει την διάθεση!(Μέχρι την αναχώρηση...)
    Καλά ταξίδια σε πλοίο και πλήρωμα και από εμένα!

    http://villailias.gr/webcam/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria korre : 02-04-2017 στις 07:59

  7. #887

    Προεπιλογή

    Παρος προσεγγιση 2/4/2017
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  8. #888
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    14-4-2017 Μεγάλη Παρασκευή! Αναμετάδοση του πρωινού κατάπλου από NaxosTraffic (ταράτσα μου)

    IMG_0053.jpgIMG_0059.jpgIMG_0061.jpg

  9. #889
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή Συνέχεια

    Συνέχεια της σβέλτης μανούβρας! Εύχομαι κι εγώ σε πλήρωμα και πλοίο να είναι καλοτάξιδοι και Καλή Ανάσταση!

    IMG_0063.jpgIMG_0065.jpgIMG_0067.jpgIMG_0068.jpg

  10. #890

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AegeanIslands Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος να το λεγε λιγα χρονια πριν, οτι ενα τετοιο πλοιο θα εκανε τετοιο δρομολογιο.
    Ειναι αραγε τετοιες οι αναγκες του μεταφορικου εργου που θα καταστησει το εγχειρημα
    πετυχημενο και κερδοφορο?
    Μην ξεχναμε πως στο πλοιο δαπανηθηκαν πολυ μεγαλα κεφαλαια
    για την αγορα και την εκτεταμενη μετασκευη του και στοχος ειναι η αξιοποιηση του να αποδιδει τοσο,
    που να αποσβενει συστηματικα τις υποχρε
    Συγνώμη είναι αυτό το καράβι κατάλληλο για δρομολόγια ημέρας με διανυκτέρευση στη Σαντορίνη? Υπάρχει η πολυτέλεια να κάθεται και να τεμπελιάζει τις νύχτες δηλαδή τις ώρες που όλα τα υπόλοιπα πλοία με αυτά τα χαρακτηριστικά δουλεύουν και παράγουν μεταφορικό έργο? Για ποιο λόγο να το επιλέξω εγώ ο επιβάτης να πάω με 20 κόμβους στην Πάρο σε 5μισι ώρες, Νάξο 6μισι ώρες και βάλε και Σαντορίνη 9 ώρες? Πόσο μυαλό χρειάζεται να κάτσεις να κάνεις τη σύγκριση με τον ανταγωνισμό για να βγάλεις ότι το εγχείρημα είναι από χέρι χαμένο?

    Για ποιο λόγο το στείλανε σε δρομολόγιο ημέρας Πειραιάς-Κυκλάδες και δεν το βάλανε ας πούμε σε βραδυνή αναχώρηση Πειραιάς-Χανιά (δρομολόγιο κομένο και ραμμένο στα μέτρα του) όπου ο ανταγωνιστής είναι μόνο ένας και δεν υπάρχει μειονέκτημα?

Σελίδα 89 από 110 ΠρώτηΠρώτη ... 3979878889909199 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας