Σελίδα 20 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 10181920212230 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 191 έως 200 από 303

Θέμα: Attica Group

  1. #191

    Προεπιλογή

    Ως Κρητικός πάντως πιστεύω πως το πλέον συμφέρον θα ήταν να μπει το XI στα Χανιά με δρομολόγια αντίστοιχα με του Ηρακλείου(εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί αλλάζει η ώρα αναχώρησης από Ηράκλειο προς Πειραιά πάντως).

    Έτσι οι καταναλωτές θα είχαμε ΠΟΙΚΙΛΙΑ και επιλογές για να διαλέξουμε!

  2. #192
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vageliss23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι οι καταναλωτές θα είχαμε ΠΟΙΚΙΛΙΑ και επιλογές για να διαλέξουμε!
    Merikes fores den pisteuw auta pou diavazw... Einai dunaton oloklhrh Attica na zhmeiwnetai kai na riskarei ependuseis ekatommuriwn gia na exei "poikilia ki epiloges" o upopshfios pelaths? Wraia epixeirhmatologia...

  3. #193

    Προεπιλογή

    Πολυ σωστα απαντησε ο .voyager

  4. #194

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά δεν ΑΠΑΙΤΩ από την Attica να μου έχει δρομολόγιο.

    Απλώς λέω το εξής απλό: Ως καταναλωτής με συμφέρει ΕΜΕΝΑ να έχω ποικιλία, γι' αυτό θα μου άρεσε τα δρομολόγια να μείνουν ως έχουν. Γι' αυτό λεω μακάρι να τα στηρίζουν αρκετοί και να συμφέρει την εταιρεία.

    Μην αρπάζεστε αν πρώτα δεν κατανοείτε.....

  5. #195
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Γιατί δεν κατάλαβα τι είναι η Attica ; Δεν είναι επιχειρηματικό σχήμα και ο άμεσος στόχος της δεν είναι το επιχειρείν και άρα το ρίσκο ; Τι άλλη τρελή λογική είναι αυτή που υποστηρίζει ότι ολόκληρη Attica δεν πρέπει να ρισκάρει. Δηλαδή δεν ήταν ρίσκο η δρομολόγηση του 12 στο Ηράκλειο ανάμεσα σε τόσους παραδοσιακούς παίκτες ; Δεν ήταν πιο παλιά ρίσκο η δρομολόγηση του Blue Star στα Χανιά απέναντι στον ένα και μοναδικό παίκτη της γραμμής, την ΑΝΕΚ. Δεν έχασε χρήματα από αυτές τις κινήσεις ;
    Και στο κάτω κάτω της γραφής τι θα ήταν η Attica, στην συγκεκριμένη γραμμή, αν δεν έδινε αυτήν εναλλακτική στους πελάτες της ; Τι διαφορετικό μου δίνεις εσύ για να σε επιλέξω ; Δηλαδή ποιος ο λόγος ύπαρξης της αν δεν υπήρχε ο Βαγγέλης ο φοιτητής που προτίμησε το 12 γιατί τον βόλευε το δρομολόγιο, ο Γιώργης αντίστοιχα τις Μινωικές γιατί εμπναίεται από πατριωτικό αίσθημα και ο Δημήτρης ο φορτηγατζής, την ΑΝΕΚ, γιατί δεν τον ενδιαφέρει η ώρα αλλά το κόστος.

    Αυτά τα ολίγα... Στην εξυπήρετηση του επιβάτη και όχι των εταιρειών... Γιατί οι ακτοπλοΐκές εταιρείες είναι οι επιβάτες και οι ποντοπόρες τα εμπορεύματα. Και στην ακτοπλοΐα δεν κερδίζεις αν δεν έχεις να προσφέρεις το κάτι διαφορετικό.

  6. #196
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Thanasis89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κατάλαβα τι είναι η Attica ; Δεν είναι επιχειρηματικό σχήμα και ο άμεσος στόχος της δεν είναι το επιχειρείν και άρα το ρίσκο;
    Αλλού το πήγα εγώ, αλλού το πας εσύ! Δε χρειάζομαι μαθήατα περί επιχειρηματικότητας εδώ
    Μίλησα καθαρά για το επιχείρημα που χρήσιμοποίησε το χρήστης Vagelis και πως αυτό θα μπορούσε να το εκλάβει κανείς.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Thanasis89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν ήταν ρίσκο η δρομολόγηση του 12 στο Ηράκλειο ανάμεσα σε τόσους παραδοσιακούς παίκτες ;
    Το πιο πιθανό σενάριο είναι πως όχι, δεν ήταν ρίσκο. Aυτά...

  7. #197

    Προεπιλογή

    Το επιχείρημα μου δεν ήταν "καράβι θέλω, τώρα το θέλω"

    Το επιχείρημα μου ήταν απλό: "Μακάρι(από τη σκοπιά του καταναλωτή) να παγιωθεί το υπάρχον ωράριο της Attica καθώς μας δίνει επιλογές".

    Καταναλωτής είμαι, το συμφέρον μου κοιτάω. Αν είχα μετοχές θα το έβλεπα αλλιώς, και γι' αυτό πολλές φορές που διαβάζω "οπαδικές"(τρόπος του λέγειν) δημοσιεύσεις μου πέφτουν τα μαλλιά. Όπως σε αντίστοιχα αυτοκινητιστικά φόρουμ τρελαίνομαι όταν διαβάζω "εσείς" και "εμείς" αναφερόμενοι σε Alfa Romeo και Audi.

  8. #198
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ντεμης 13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνα με το Λιμενικο Ταμειο Ρεθυμνου που μιλησα σημερα τωρα το βυθισμα του λιμανιου του Ρεθυμνου ειναι 9 μετρα οποτε δεν υπαρχει προβλημα.
    Φίλε σε άφιξη μου με γνωστό Ρο/Ρο με 6 μέτρα βύθισμα το πλοίο "έσκαβε" και δέν έκανε ανάποδα! Το τι λένε οι λιμενικοί άστο καλύτερα!

  9. Προεπιλογή

    Φίλε Απόστολε έχεις απόλυτο δίκιο. Το βύθισμα μετρημένο με βυθόμετρο είναι 6,5 το ελάχιστο -8 μετρά. Σε 2 σημεία έχει λάκο και είναι 9 μέτρα (η μέτρηση κατά την πληρωμή της εκβάνθησης πληρώνεται πάντα από τους συγκεκριμένους λάκους) μια και είναι γνωστό η λεκάνη μπαζώνει συχνά. Για ασφάλεια πλοία μεγαλύτερου βάθους των 6,5 μέτρων είναι πολλή επικίνδυνο για το συγκεκριμένο λιμάνι.

  10. #200
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

Σελίδα 20 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 10181920212230 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας