Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 107

Θέμα: The one city of hope [The audacity of hope, Tinos Sky, Kos Sky, Άννα Μαρία]

  1. #1
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή The one city of hope [The audacity of hope, Tinos Sky, Kos Sky, Άννα Μαρία]

    Ψαχνω φωτο και στοιχεια για ενα ε/γ- τ/ρ που ειναι στην Τηνο και εχει το ονομα :Μεγαλοχαρη
    Αν εχεις καποιος κατι θα με διευκολινει
    Ευχαριστω εκ τον προτερον

  2. #2

    Προεπιλογή

    Λογικα μιλας για αυτο, το οποιο εχει συζητηθει αρκετα εδω.

  3. #3
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω πολυ,αλλα δεν πρεπει να ειναι.Αυτο που αναζηταω εγω ζει ακομα και ειναι στην τηνο εδω και 1 χρονο περιπου παροπλισμενο,το μονο στοιχειο που εχω ειναι οτι εχει μηκος:33 μετρα

  4. #4

    Προεπιλογή

    Τοτε θα εννοεις το Tinos Sky, το οποιο ειναι το μονο τουριστικο που βρισκεται παροπλισμενο στο λιμανι της Τηνου.

  5. #5
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    Μαλλον αυτο θα ειναι.
    Ευχαριστω πολυ. αν υπαρχουν τιποτα φωτογραφειες στην σημερινη του κατασταση θα ειναι ευπροσδεκτες

  6. #6

    Προεπιλογή The one city of hope [The audacity of hope, Tinos Sky, Kos Sky, Άννα Μαρία]

    Μια και το τηνιακο lobby ειναι αρκετα μεγαλο εδω στο nautilia σκεφτηκα ως φιλος αυτου,να ανοιξω θεμα με το TINOS SKY.Ενα μικρο ομορφο ιστορικο σκαρι που οργωσε τα νερα του δυσκολου τσικνια με επιτυχια πολλα χρονια,απο το 1986.Βαζω λοιπον και μια φωτο, που μου ειχε δωσει η ναυτικη οικογενεια των σκλαβουναιων απο την τηνο, που το ειχε για πολλα χρονια.


    SKY.jpg

  7. #7
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και το τηνιακο lobby ειναι αρκετα μεγαλο εδω στο nautilia σκεφτηκα ως φιλος αυτου,να ανοιξω θεμα με το TINOS SKY.Ενα μικρο ομορφο ιστορικο σκαρι που οργωσε τα νερα του δυσκολου τσικνια με επιτυχια πολλα χρονια,απο το 1986.Βαζω λοιπον και μια φωτο, που μου ειχε δωσει η ναυτικη οικογενεια των σκλαβουναιων απο την τηνο, που το ειχε για πολλα χρονια.
    Φιλε BEN μηπως γνωριζεις καποια παραπανω στοιχεια για το πλοιο που προσφατα εμαθα απο εσενα οτι ειναι και αδελφο του Σκοπελιτη;
    Και μερικα "χορευτικα" πλανα του πλοιου στο λιμανι της Τηνου σε ενα απολαυστικο βιντεακι που κυκλοφορει. ΕΔΩ

  8. #8

    Προεπιλογή

    Mια εκπληκτικη φωτο του TSS APOLLON απο το 1998.Φωτο που μου ειχε δωσει λογω της αδυναμιας μου σε αυτα τα ακρως συμπαθητικα σκαρια απο τη θεσσαλονικη.

    net (396).jpg

  9. #9

    Προεπιλογή

    First uploaded in http://www.nautilia.gr/forum/showpos...7&postcount=70 here is a photograph of Megalohari and Tinos Sky in Tenos from Wolfgang Seitz's Kykladen: entdecken und erleben, WDV Verlag, München, 1998.

    Magal.jpg

  10. #10

    Προεπιλογή

    ΤΙΝΟS SKY στην τηνο φευγει για δηλο μυκονο στο τιμονι ο πολυ καλος πρακτικος μιχαλης κομνος (κομνηνος) και στη μηχανη ο κωστας σκλαβουνος του ευαγγελου.Ειναι και οι δυο οι συνπλοιοκτητες του ομορφου σαλονικου σκαριου του 1970


    scans (70).jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BEN BRUCE : 26-06-2009 στις 20:25

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας